Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Pierwszeństwo przejazdu

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

Pierwszeństwo przejazdu

04.10.2019

191004.jpg

Prowadzenie pojazdu to nie gra, życie masz tylko jedno.

 

Podczas zajeć teoretycznych jednym z podstawowych pojeć "do ogarnięcia" stanowi zasada ograniczonego zaufania, która w wielkim skrócie zakłada, że powinno się domniemywać, że inni będą zachowywać się na drodze zgodnie z obowiazującymi przepisami, jednak należy się upewnić czy rzeczywiście tak jest.

 

Dlatego wjeżdżając na skrzyżowanie drogą z pierwszeństwem przejazdu pamiętajcie aby upewnić się, że nie zbliża sie do was z drogi podporządkowanej, którego zachowanie może świadczyć, że nie zatrzyma się i może doprowadzić do zderzenia. Powód? Uszkodzenie układu hamulcowego, sytuacja losowa np. zawał serca kierującego lub zwyczajna zakazana prawem rozmowa przez telefon trzymany przy uchu.

 

Prowadzenie pojazdu to nie zabawa, to praca w której nie ma czasu na przegladanie facebooka, pisanie sms czy rozmowy telefoniczne odciągające waszą uwagę.


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.