Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Będą nowe znaki drogowe
zielonastrefa.jpg

13-04-2018

Będą nowe znaki drogowe

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło projekty nowych znaków drogowych dla „stref czystego transportu” w miastach. Bez ograniczeń będą tam mogły jeździć tylko samochody na prąd, wodór i gaz ziemny. Pozostałe auta ma obowiązywać opłata.

 

Zgodnie z ustawą o elektromobilności samorządy mogą tworzyć od połowy bieżącego roku „strefy czystego transportu”. Znak przedstawiający początek w/w strefy ma przedstawiać symboliczny wizerunek samochodu w kolorze zielonym, obramowany kołem, nad którym znajdzie się napis „Strefa”. Koniec strefy oznaczać będzie znak, na którym oznaczenie jej początku jest przekreślone. Dodać należy, że znaki są jeszcze na etapie projektowania, a ostateczne konsultacje w sprawie ich akceptacji potrwają do połowy kwietnia.

 

Podkreślić trzeba, że w „strefie czystego transportu” bez ograniczeń będą mogły jeździć tylko samochody o napędzie elektrycznym i wodorowym oraz z silnikami spalinowymi zasilanymi gazem ziemnym. Samochody spalające benzynę lub olej napędowy w „strefach czystego transportu” obowiązywać będzie opłata do 2,5 zł/h i maksymalnie 25 zł/ 24h.

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ Riko
1

Piszcie z większą dokładnością. Cyt. "Samochody spalające benzynę lub olej napędowy w „strefach czystego transportu” obowiązywać będzie opłata do 2,5 zł/h i maksymalnie 25 zł/ 24h." Bez ładu i składu. Za co ta opłata?

2018-04-13 13:56

Dodaj własny komentarz

Ocena