img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Do 113 razy sztuka! Nowy rekord zdawalności
opole.jpg

08-08-2018

Do 113 razy sztuka! Nowy rekord zdawalności

Odkąd w 2014 roku zmieniły się zasady zdawania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, zdawalność spadła i obecnie nie przekracza 60 proc. Podobnie kształtuje się zdawalność, jeśli chodzi o egzamin praktyczny. Bywa, że kursanci do egzaminów podchodzą więcej niż 10 razy. Mamy też prawdziwych rekordzistów!


Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie pamięta osobę, która do egzaminu teoretycznego podchodziła 46 razy. Gorzej poszło kursantowi, który w okresie od 2013 do 2017 roku zdawał „teorię” w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie i zaliczył dopiero za 59
razem. W tym samym czasie i w tym samym ośrodku były też dwie osoby, które zdały egzamin za 50 i 40 podejściem. Jednak prawdziwych rekordzistów odnotowały ośrodki w Opolu i Białymstoku.

 

W białostockim ośrodku kursant do egzaminu podszedł po raz 110 i do tej pory go nie zaliczył. Z kolei w WORD w Opolu padł rekord, o którym mówiły wczoraj media ogólnopolskie. Kursant zdał za 113 podejściem! Zważając, że koszt jednego egzaminu to 30 zł, kursant na same egzaminy teoretyczne wydał około 4tys zł. Od stycznia ubiegłego roku bywał w ośrodku – średnio – co 4-5 dni. Egzamin praktyczny poszedł mu znacznie lepiej, bowiem zdał go za 5 podejściem.


Wygląda na to, że także w Opolu padnie rekord w podejściu do egzaminu praktycznego. Jeden z kurantów ma za sobą już 53 podejścia!

 

Foto: WORD Opole

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ ABC
5

Jeśli faktycznie jest tak jak napisano w artykule o liczbie państwowych egzaminów teoretycznych "kursantów", powinno być "absolwentów kursu kandydatów na kierowców", to warto by skierować kontrolę do OSK i w trybie kpa wezwać tych"kursantów" i zapytać w jaki sposób zaliczyli oni egzamin wewnętrzny w OSK? Pewnie wiele można by się od nich dowiedzieć. W systemie kontroli OSK brak jest na ten temat informacji zwrotnej i takie przepraszam "dziadostwo" można bezkarnie utrzymywać latami. Z uzyskanej wiedzy o "takim wspaniałym" egzaminie wewnętrznym Starostwo powinno zrobić wielki użytek. Najprawdopodobniej ktoś inny zaliczył pozytywnie ten egzamin za kursanta. Jest prawie pewne, że wchodzi w rachubę poświadczenie nieprawdy w dokumentach i rażące naruszenie zasad itd. Natomiast, jeśli to były osoby, które wielokrotnie nie zdały teoretycznego egzaminu państwowego bez kursu teoretycznego, czyli "eksterni" lub "kontrolni" to w zasadzie nie ma sprawy. Osoby bez kursu mogą i powinny, jeśli same nie przygotowały się, zdawać ten egzamin nawet "543 razy". Szkoda jednak, że autor artykułu nie zadał sobie trudu, aby to zbadać. Wymieniana przez niego liczba podejść do egzaminu teoretycznego 113 lub 110 lub 46 to pusta informacja, bez odrobiny analizy. Tak informacja jest straszenie płytka, nie ma szansy na wnioski, jakieś posumowanie czy też nawet na jakąś lekką pointę. Podpowiedź ode mnie dla niepodpisującego się autora. Kursant to osoba uczestnicząca w kursie czyli w tym przypadku zdająca egzamin wewnętrzny, a egzamin państwowy zdaje najczęściej choć nie zawsze absolwent kursu . Natomiast do teoretycznego egzaminu państwowego może przystąpić także osoba bez kursu i w tym przypadku liczba podejść do egzaminu jest zupełnie nieinteresująca, w zasadzie nie ma sprawy. Po prostu ktoś nie przygotował się do tego egzaminu państwowego, który to nie był poprzedzony weryfikacją w OSK. Czy w tej publikacji chodzi tylko o kategorię B prawa jazdy ? To chyba najciekawsze w tych informacjach. Portalnaukijazdy to wydawnictwo z branży szkolenia kierowców, to trochę zobowiązuje, prawda ?

2018-08-09 11:59

Dodaj własny komentarz

Ocena