ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Dziś Dzień Instruktora Nauki Jazdy
elka.jpg

07-08-2018

Dziś Dzień Instruktora Nauki Jazdy

Dzisiaj, 7 sierpnia, obchodzony jest - choć nie do końca formalnie - Dzień Instruktora Nauki Jazdy. Nieformalnie, bowiem proklamowanie tego święta jest wciąż w toku, a z wnioskiem o ustanowienie 7 sierpnia Dniem Instruktora do Senatu zwróciła się Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców. 

 

- Liczymy na masowy udział tej w akcji, niezależnie od tego, czy jesteśmy instruktorami nauki, czy techniki jazdy, wykładowcami, bez względu na przynależność lub nie do organizacji, stowarzyszenia – powiedział Krzysztof Bandos, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców. - Liczę, że dziś samochody szkoleniowe zostaną oznaczone biało-czerwonymi chorągiewkami i proponuję, by instruktorzy założyli dziś koszulę, krawat bądź muszkę - dodał. 

 

 

- Jesteśmy najważniejszym ogniwem w całym cyklu szkolenia, a jednocześnie najmniej poważanym. Odpowiedzialność spoczywająca na przedstawicielach naszego zawodu za bezpieczeństwo na polskich drogach, rosnące wymagania ze strony państwa i społeczeństwa przy niewystarczającym wsparciu w problemach, z którymi zmagamy się na co dzień, ważność zawodu dla edukacji komunikacyjnej coraz szerszej grupy obywateli, sprawia, że zasadnym byłoby docenienie naszego zawodu w formie takiego dnia – stwierdził Krzysztof Bandos.

 

Warto zauważyć, że oprócz PFSSK akcję wspierają także stowarzyszenia regionalne, jak i niezrzeszeni instruktorzy czy właściciele szkół jazdy. Działania zmierzające do proklamowania święta instruktora wspierają również OIGOSK (Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców) i PIGOSK (Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców). 

 

Przedstawiciele branży w całej Polsce rozpoczęli świętowanie już w miniony weekend - chociażby w Szczecinie, gdzie spotkało się kilkunastu przedstawicieli zawodu. Integracyjne spotkania zaplanowano już w Warszawie, Krakowie czy Ostrowcu Świętokrzyskim. Także w Pile zespół firmy SPH CREDO zaprosił na grilla wszystkich instruktorów pracujących w okolicy

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena