Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Instruktor Roku 2018 wyłoniony!
in5.JPG

25-06-2018

Instruktor Roku 2018 wyłoniony!

W miniony weekend w Pile odbył się Finał XIX edycji Konkursu Instruktor Roku. Zawody połączono z obchodami XX.lecia istnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile, które było wespół z Polską Federacją Stowarzyszeń Szkół Kierowców było organizatorem konkursu. 

 

Zawody rozpoczęły się w piątkowe popołudnie (22 czerwca) od sprawdzianu z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmecznej. Wieczorem odbył się uroczysty bankiet, na którym podsumowano działalność pilskiego stowarzyszenia, fetowano jego jubileusz i uhonorowano zasłużonych członków oraz partnerów, w tym sponsorów.

 

 

Do instruktorów zwrócił się senator RP Mieczysław Augustyn: - To, co robicie, to ogromna i satysfakcjonująca praca. Rozwijajcie się i budujcie swoje wewnętrzne standardy. Życzę wam wytrwałości.  Senator, wraz z Prezydentem Miasta Piły, objął patronat honorowy nad wydarzeniem. 

 

 

Głos zabrał również radny Rady Miejskiej w Pile, Jacek Bogusławski, właściciel firmy SPH CREDO, który pogratulował Stowarzyszeniu Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców z Piły zaszczytnego jubileuszu, a instruktorom życzył powodzenia podczas sobotniego turnieju praktycznego, który odbędzie się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. 

 

 

 

Sobotę zarezerowano dla konkurencji sprawnościowych, które rozgrywane były w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. W konkursie wzięło udział trzydzieścioro uczestników, w tym sześć kobiet. 

 

 

 

Zawody składały się z pięciu konkurencji. Pierwszą z nich był wspomniany już test z przepisów ruchu drogowego i z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (w teorii). Konkurencje praktyczne to słynna już próba stewarda, zwany w tym roku "talerzem z piłką", próba Sir Lancelota, jazda pojazdem z wykorzystaniem trolejów i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w praktyce. 

 

W rozbiciu na konkurencję pierwsze miejsca zajęli:

 

1. Przepisy - Natalia Sobolewska z Bydgoszczy. 

2. Talerz z piłką - Zbigniew Hyży z Piotrkowa Trybunalskiego.
3. Próba Sir Lancelota - ponownie Zbigniew Hyży z Piotrkowa Trybunalskiego.
4. Troleje - Marcin Kunda z Gdyni.
5. Pomoc przedmedyczna - ponownie Natalia Sobolewska z Bydgoszczy. 

 

 

W klasyfikacji generalnej poszczególne miejsca klasyfikowały się następująco:

 

Miejsce pierwsze na podium zajął Jarosław Kliś z Katowic, uzyskując łącznie 225 punktów. Miejsce drugie zdobył Zbigniew Hyży z Piotrkowa, uzyskując 216 punktów. Trzecie miejsce uzyskał Mariusz Grzelak reprezentujący OIGOSK z Koszalina, zdobywając 206 punktów. 

 

 

Miejsca czwarte, piąte i szóste w klasyfikacji generalnej uzyskali odpowiednio Dariusz Białobrocki ze Szczecina, Karol Waluśkiewicz z Krakowa oraz Ireneusz Tausz z Piły. Uzyskali oni odpowiednio 200, 201 i 204 punkty. 

 

 

Wśród instruktorek najlepszą okazała sie Natalia Sobolewska z Bydgoszczy. Drugie miejsce zdobyła Anna Kowalska-Kliś z Katowic a trzecie Katarzyna Bryk z Piotrkowa Trybunalskiego. 

 

Uhonorowano również najlepszego wśród najmłodszych i najlepszego wśród najstarszych uczestników konkursu. I tak: najlepszy juniorem okazał się Artur Cichacki z Bydgoszczy, a seniorem - Ireneusz Tausz z Piły. 

 

 

 

Studio Promocyjno Handlowe CREDO, wydawca naszego serwisu, było jednym z głównych sponsorów Finału Konkursu i fundatorem nagród. 

 

 

 

 

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ Genek
2

Najlepsza jest Natalia Bobrowska z Wągrowca.

2018-06-26 14:38

Dodaj własny komentarz

Ocena