Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Instruktorzy złożą OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE?
sto.jpg

18-12-2017

Instruktorzy złożą OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE?

Od pewnego czasu trwają przygotowania do zmiany przepisów dotyczących składania oświadczeń majątkowych. Katalog osób, od których będzie wymagane składanie wykazu majątku i informacji o dochodach ma zostać znacznie poszerzony.

 

Pisaliśmy w ostatnim czasie zamiarze nałożenia takiego obowiązku na egzaminatorów, którzy mieli oświadczenia majątkowe składać marszałkowi województwa; dokument ten miałby być jawny i dostępny do wglądu w Internecie dla każdego zainteresowane. Łącznie w katalogu zawodów ma znaleźć się aż ponad 140 NOWYCH pozycji, od osób które będą je wykonywały będzie się tego wymagać. I okazuje się, że wśród nich są także instruktorzy nauki jazdy. Zmiany przepisów są w trakcie konsultacji - chodzi o projekt Ustawy o jawności życia publicznego.

 

Należy jednak zauważyć, że oświadczenia majątkowe instruktorów nauki jazdy - jeśli zostanie wprowadzony obowiązek ich składania - prawdopodobnie nie będą jawne. PRAWDOPODOBNIE, bo na tym etapie kwestia ta nie została jeszcze do końca sprecyzowana. Jednaktak czy inaczej dostęp do instruktorskich oświadczeń majątkowych będzie miało mieć Centralne Biuro Antykorupcyjne.

 

To dosyć kontrowersyjne rozwiązanie, tym bardziej, że instruktorzy nauki jazdy nie są funkcjonariuszami publicznymi, tak, jak ma to miejsce w przypadku egzaminatorów. Podobny obowiązek, jak w przypadku instruktorów, ma zostać nałożony między innymi na lekarzy, przedstawicieli wolnych zawodów prawniczych (np. adwokatów czy radców prawnych) czy nawet... nauczycieli szkół publicznych.

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena