Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Jest nadzieja, sytuacja po przetargu na pojazdy...
3114.jpg

24-07-2013

Jest nadzieja, sytuacja po przetargu na pojazdy egzaminacyjne w Szczecinie.

Od czasu ostatniego przetargu na dostawę pojazdów egzaminacyjnych dla WORD Szczecin, sytuacja konfliktowa na linii stowarzyszenie szkoleniowców a ośrodek egzaminacyjny niestety narasta.  O wyniku przetargu pisaliśmy TUTAJ a o kulisach postępowania przetargowego TUTAJ .WORD chce wynająć 19 pojazdów na okres 48 miesięcy. Najkorzystniejsza złożona oferta opiewała na kwotę... 9,12 PLN, co dzieląc przez liczbę miesięcy i aut wyszło JEDEN GROSZ za najem jednego pojazdu na miesiąc. Szkoły nauki jazdy protestują, gdyż za nabycie takiej ilości samochodów muszą zapłacić około  1mln zł!!!. - Kilkadziesiąt szkół w Szczecinie upadnie - alarmuje Zenon Grzesik, wiceprezes stowarzyszenia instruktorów nauki jazdy. Sprawą zainteresowały się również ogólnopolskie media a szkoleniowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Ośrodków Szkolenia Kierowców pragną jak najszybszego spotkania z dyrekcją WORD - niestety jak poinformowali naszą redakcję występują w tym temacie duże problemy. Mają propozycję, która pozwoli ocalić wiele miejsc pracy, a także pozwoli normalnie funkcjonować Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Szczecinie i zapobiegnie eskalacji protestu. Szkoleniowcy boją się zerwania 4 letniej umowy gwarantowanej ustawowo na pojazd egzaminacyjny. Gwarancją jaką daje dealer jest potencjalna kara za zerwanie umowy i wynosi 20% wartości oferty. Jest to wysoce niewystarczające gdyż wynosi ona 1,82 zł + VAT tj. 2,24 zł. W dniu dzisiejszym 24 lipca 2013 w siedzibie WORD szkoleniowcy złożyli projekt porozumienia w sprawie pojazdów do egzaminowania dla kat. B. Poniżej przestawiamy kopie tych dokumentów:

Powrót do listy aktualności

Komentarze (5)

Gość
~ kierownik osk

Dyr. word ponownie pokazał arogancję .należy powiadomić dostępne służby o zbadanie przejrzystości przetargu.uważa ,że mając poparcie kolesi platformedsów może wszystko.nasi z podkarpacia też tak uwaźali i już ich nie ma.czaz na zmiany całej ekipy.

2013-07-24 18:55
Gość
~ auto test

Jeśli koszt wynajęcia pojazdów przez WORD wynosi 9,12zł , to kara umowna za zerwanie umowy na wynajem wynosi 2,24zł. Wynajmowanie pojazdów na takich zasadach jest obejściem Art.53 ust.5 gdyż nie gwarantuje nam 4-ro letniego okresu użytkowania pojazdu.Niech cała Polska zobaczy co robi dyrektor WORD w Szczecinie Cezary Tkaczyk . Dlaczego swoimi działaniami nie da nam normalnie żyć i pracować. My kupimy Hyundaje wydamy ostatnie pieniądze , zaciągniemy kredyty ,a oni po kilku miesiącach znowu ogłoszą przetarg na nowe samochody. Popierajcie Stowarzyszenie będziemy walczyć !

2013-07-24 18:59
Gość
~ stop

Witam Kolegów Jezeli dealerzy dadzą na takich samych warunkach dla OSK to niech co roku wymieniają

2013-07-24 22:33
Gość
~ osk

Szkoda tylko, że Stowarzyszenie działa po kryjomu i nie zaprasza innych osk, które działają w Szczecinie. Towarzystwo kolesiów.

2013-07-25 01:31
Gość
~ olo2

Kolesie z PO krzywdy narcyzowatemu dyrektorowi nie dadzą zrobić. On zawsze jest cacy !!!

2013-07-31 15:46

Dodaj własny komentarz

Ocena