krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kalisz: Aż 9 pojazdów od WORD dla strażaków
clio.jpg

02-08-2017

Kalisz: Aż 9 pojazdów od WORD dla strażaków

Aż dziewięć renault clio, do niedawna użytkowanych przez kaliski WORD jako pojazdy egzaminacyjne kategorii B ośrodek przekazał jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w swoim regionie. To większość z pozostałych po wymianie floty kilkuletnich, choć na pewno nie wysłużonych, renault. Samochody były regularnie serwisowane, mają niewielki - bo w granicach 50 tys. km. - przebieg i są zadbane.

 

Pojazdy zostały rozdysponowane na każdy powiat subregionu kaliskiego/południowej wielkopolski. Oczywiście trudno oczekiwać, że małe pojazdy osobowe staną się wozami bojowymi, to jednak jako wsparcie - w szczególności w ratownictwie drogowym - będą na pewno przydatne. I warto zaznaczyć, że są... fabrycznie w strażackich barwach, bo czerwone.

 

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego co kilka lat odświeżają flotę. Zdarzało się, że pojazdy "po-egzaminacyjne" były już przekazywane czy to straży pożarnej, czy policji (a także innym instytucjom), jednak często w dużo mniejszej skali. Z reguły są one przez ośrodki egzaminowania sprzedawane i uzyskane z tego tytułu środki w części służą odświeżeniu floty lub są "oddawane" dostawcy nowych pojazdów w rozliczeniu. I również WORD w Kaliszu postanowił sprzedać wycofane z egzaminu renalt clio - ale tylko trzy sztuki. Średnio ich cena wywoławcza oscyluje w granicach 16 tys. zł, co oznacza, że przekazanych strażakom-ochotnikom dziewięć aut wartych było około 150 tys. złotych.

 

Kaliski WORD obecnie egzaminuje kandydatów na kierowców na pojazdach kia rio czwartej generacji. Pojazdy te służą obecnie we wszystkich pięciu wielkopolskich WORD (Kalisz, Leszno, Konin, Poznań i Piła) oraz kilku innych ośrodkach w kraju.

 

 

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena