13718547-1143360242351859-14289621311071.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Karygodne zachowanie na autostradzie!
karygodne.jpg

09-05-2018

Karygodne zachowanie na autostradzie!

Jeden z kierowców nagrał niebezpieczną sytuację drogową, która miała miejsce 3 maja na autostradzie A2. Ten film powinien obejrzeć każdy kierowca, bo pokazuje jak nigdy nie należy zachowywać się na autostradzie.


Z nagraniem zapoznać można się TUTAJ


Na nagraniu widzimy jak podczas ulewy kierowcy zatrzymują się na pasie zieleni, po lewej i po prawej stronie jezdni i pod estakadami. Auta zatrzymują się zarówno na pasie awaryjnym, jak i na wąskim poboczu. Żeby tego było mało, stoją też pod wiaduktem. Przyczyną takiego zachowania kierowców są złe warunki pogodowe – duża ulewa i grad.


Pojawia się pytanie czy kierowcy postąpili prawidłowo? Przepisy mówią, że odpowiednią reakcją na
nagłe, silne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne, jest spokojne zatrzymanie pojazdu na poboczu, z dala od drzew i wyłączenie świateł awaryjnych. Na autostradzie nie ma takiej możliwości, a zatem należy zdjąć nogę z gazu, zwolnić i utrzymać bezpieczny odstęp od poprzedzającego samochodu.

 

Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni odcinek hamowania może zwiększyć się nawet dwukrotnie. Musimy wiedzieć również, że na autostradzie nie można parkować samochodu. Jeśli musimy się zatrzymać, to skorzystajmy z rozlokowanych wzdłuż trasy parkingów. Zaparkowanie pojazdu na pasie awaryjnym, a także wychodzenie z samochodu w takim miejscu jest bardzo niebezpieczne.

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena