Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kiki challenge: Policja ostrzega i grozi!
kiki.jpg

09-08-2018

Kiki challenge: Policja ostrzega i grozi!

Do Polski dotarła - co tu dużo ukrywać - kompletnie idiotyczna "zabawa" zwana "kiki challenge". Czyli wyzwanie, polegające na tańcu na drodze obok... własnego, jadącego drogą BEZ KIEROWCY samochodu. Challenge już robi furorę w siecie na całym świecie i pojawił się w Polsce. Policja już reaguje przestrzegając przed kopiowaniem idiotycznego wyzwania grożąc jednocześnie surowymi karami. 

 

Osoby podejmujące się tego wyzwania muszą sobie zdawać sprawę, że tańcząc obok toczącego się auta sprawiają zagrożenie w ruchu drogowym – informuje komisarz Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w wypowiedzi dla portalu WP Moto. – Jeżeli wykonują to na drodze publicznej, policjant może ukarać je mandatem w wysokości do 500 zł – dodał. Zresztą taki mandat to najłagodniejsza kara, bowiem za tego typu "wyczyny" są podstawy, by skierować sprawę o ukaranie do sądu zdecydowanie wyższą grzywną wespół z zatrzymaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów. 

 

Internetowe wyzwanie, bo tak je należy nazywać - polega na pochwaleniu się w świecie wirtualnym realizacją "wyzwania" w życiu realnym - oznacza się hasztagiem #InMyFeelingsChallenge zostało zapoczątkowane przez komika (sic!) Shiggy. Niestety, ale jego popisy pokazała jedna z największych stacji telewizyjnych na świecie (CNN), a to przełożyło się na fakt, że na punkcie tego wyzwania kompletnie oszaleli Amerykanie. 

 

Kiedy tylko utwór „In My Feelings” kierowca usłyszy w radiu, "powinien" zatrzymać pojazd (nie zważając zbytnio na otaczającą go sytuację na drodze) i dać porwać się muzyce. Problem w tym, że ten kuriozalny pomysł ewoluował i dziś chodzi już o to, by pojazdu wcale nie zatrzymywać, tylko tańczyć obok jadącego.

 

Po tym, gdy challenge trafił do Polski swoimi popisami pochwaliły się już pierwsze internetowe celebrytki znad Wisły. "Gratulacje".

 

Z kompilacją nagrań z idiotycznego wyzwania zapoznać się można TUTAJ

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena