Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kolejne wypadki z udziałem "elek"
wypwyp.jpg

02-10-2017

Kolejne wypadki z udziałem "elek"

W ostatnich dniach doszło do groźnych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów nauki jazdy. W Bolesławcu z "elką" zderzył się kierującym motocyklem. Z kolei w Grudziądzu z pojazdem szkoleniowym zderzył się kierujący bmw.

 

Pierwsza z kolizji była najprawdopodobniej spowodowana przez kierującego motocyklem, który w sposób nieprawidłowy wyprzedzał kilka pojazdów i w końcu uderzył w bok "elki", której kierujący skręcał w lewo. Ciężko ranny motocyklista trafił do szpitala, osobom znajdującym się w pojeździe nauki jazdy nic się nie stało. Policja odstąpiła od ukarania sprawcy zdarzenia mandatem i sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

 

Z kolei w Grudziądzu, wskutek zderzenia czołowego dwóch pojazdów - w tym jednego szkoleniowego - do szpitala trafiły dwie osoby.  - Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca bmw nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z suzuki swift - informuje policja.

Pojazdem szkoleniowym jechały dwie osoby - 18.letni kursant i 63.letni instruktor. Najbardziej ucierpiał starszy z mężczyzn, którego karetka przewiozła do szpitala. Kursantowi nic się nie stało, jednak po kilkunastu minutach od wypadku decyzją zespołu ratownictwa medycznego także został zawieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy celem wykonania dokładnych badań.

 

Co najistotniejsze w tej sprawie - sprawcą wypadku był siedemnastolatek, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jemu ani jego również nastoletnim współpasażerom nic się nie stało. Warto w tej sytuacji przypomnieć i podkreślić, że doprowadzenie do kolizji/wypadku nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdu skutkuje brakiem ochrony ubezpieczenia OC, a co za tym idzie ten młody sprawca zdarzenia może spodziewać się wezwania do pokrycia wszystkich kosztów powstałych na skutek wypadku jak i jego następstw.

 

Przy okazji przypominamy, że taka nieodpowiedzialność, czyli prowadzenie pojazdów bez uprawnień (lub pod wpływem alkoholu) może kosztować nawet kilka milionów złotych. Dlaczego aż tyle? Wyjaśnienie TUTAJ.

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ asd
5

"1.letni kursant i 6.letni instruktor" mlodzi byli...

2017-10-02 17:47

Dodaj własny komentarz

Ocena