Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kolejny kursant pod wpływem alkoholu
drink.jpg

05-06-2018

Kolejny kursant pod wpływem alkoholu

Kilka dni temu funkcjonariusze olsztyńskiej policji z wydziału ruchu drogowego postanowili przeprowadzić rutynową kontrolę pojazdu nauki jazdy. Podczas kontroli stanu trzeźwości wyszło na jaw, że kierujący pojazdem 29.letni kursant jest pod wpływem alkoholu. W jego organiźmie stwierdzono niespełna 0,5 promila alkoholu. 

 

Kontrola miała miejsce na obszarze powiatu Olsztyńskiego. Podczas kontroli drogowej zbadano trzeźwość zarówno kursanta, jak i instruktora. Ten drugi był trzeźwy. Jednak nie zorientował się, że jego podopieczny jest w stanie po spożyciu alkoholu (właśnie tak określa się sytuację, gdy badanie wykazuje poziom poniżej do 0,5 promila). Wskazanie przekraczające pół promila jest już staniem nietrzeźwości. 

 

 

Mundurowi ustalili, że kursant prowadził pojazd "w trasie" na odcinku około 40 km (do czasu kontroli). O jego losie zdecyduje sąd. Prawa jazdy nie straci, bo go oczywiście nie posiadał, ale nie stoi na przeszkodzie, by nałożyć na niego okresowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena