13718547-1143360242351859-14289621311071.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kolejny WORD z kia rio
rio.jpg

02-08-2017

Kolejny WORD z kia rio

Kolejny ośrodek egzaminacyjny na skutek rozstrzygnięcia przetargu zaopatrzy się w kia rio, które będą służyły do przeprowadzania egzaminów kategorii B prawa jazdy. Dostawcę nowych pojazdów wyłoniono właśnie w Elblągu i WORD ten będzie kolejnym już, który egzaminował będzie na pojazdach koreańskiej marki.

 

W Elblągu egzaminowano od ponad 10 lat na fiatach punto. O rozpisaniu przetargu pisaliśmy w maju. W sumie odbyły się aż trzy przetargi - ostatni, ogłoszony przed miesiąc przyniósł dopiero rozstrzygnięcie (poprzednie unieważaniano na skutek przekraczania przez oferentów budźetu, jaki elbląski ośrodek założył na inwestycję). W ostatniej "turze" w przetargu uczestniczyło czterech oferentów, w poprzednich - unieważnionych - trzech.

 

Okazuje się, że dwóch oferentów oferowało model kia, trzeci - toyotę. W ostatnim przetargu o konrakt walczył dodatkowo przedstawiciel fiata. Ten ostatni za 10 fiatów punto oczekiwał 472 tysiące złotych, jeden z przedstawicieli kia za model rio IV oczekiwał 574 tysiące zł a drugi niespełna 450 tysięcy. I to on wygrał. Co ciekawe - oferta ta nie różniła się cenowo od tych, które składał w poprzednich, unieważnianych przetargach, a to oznacza, że WORD zdecydował się podnieść własny budżet. Tym bardziej dziwi zachowanie pozostałych oferentów, którzy pod dwóch przetargach mogli sobie wyrobić opinie o granicy oferty nie za bardzo z tego skorzystali.

WORD ma miesiąc na podpisanie umowy z wybranym dilerem. Pierwsze nowe pojazdy mają być dostarczone do ośrodka jesienią tego roku. Elbląski ośrodek oczekuje ich już we wrześniu i oczekuje dostaw rozłożonych w czasie po 3-4 sztuki, co z kolei oznacza, że zostanie wprowadzony okres przejściowym, w trakcie którego będzie można zdawać egzaminy także na dotychczas użytkowanych fiatach punto.

Od kilku miesięcy kia rio jest użytkowana chociażby przez pięć wielkopolskich WORD. Część ośrodków szkolenia kierowców również zaopatrzyła się w bliźniacze modele. Okazuje się jednak, że nie brakuje wśród instruktorów krytycznych opinii, bowiem liczne problemy z samochodami miały się pojawiać już po kilku tysiącach przebiegu. Nie brakuje opinii, że nie dość, iż jest problem z samymi samochodami, to również z tempem ich serwisowania i dostępnością części "od ręki". Choć krytyczne opinie przeważają, to z kronikarskiego obowiązku należy zauważyć, że nie brakuje wśród użytkowników (osk) kia rio obrońców modelu.

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena