13718547-1143360242351859-14289621311071.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kraków: Hyundai autem egzaminacyjnym?
i20.jpg

09-07-2018

Kraków: Hyundai autem egzaminacyjnym?

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego (MORD) otwarto koperty w postępowaniu przetargowym na dostawę pojazdów egzaminacyjnych. Wpłynęły dwie oferty - na hyundaia i20 oraz peugeota 208. Tańszy okazał się model koreańskiego producenta. 

 

Krakowski ośrodek egzaminacyjny planuje zakup aż 45 pojazdów wykorzystywanych do egzaminowania na kategorię B prawa jazdy, przy czym część z nich trafiłaby do oddziału w Oświęcimiu. Zamówienie dotyczy również jednego pojazdu dla kategorii B+E. Obecnie MORD egzaminuje na kia rio (w Krakowie) i toyotach yaris (w Oświęcimiu). Kandydaci do uprawnień "na lawetę" są obecnie egzaminowani z wykorzystanie chevroleta captivy. 

 

W przetargu do zamawiającego wpłynęły tylko dwie oferty. Ta dotycząca peugetoa 208 opiewała na kwotę ponad 5,2 mln złotych; oferent proponujący hyundaia i20 oczekuje zapłaty w kwocie... około 1,3 mln złotych. W obu kwotach każdego z oferentów zawiera się również dostawa pojazdu dla kategorii B+E i w obu przypadkach każdy z oferentów proponuje forda s-max.  

 

Co ważne, w ramach zapłaty oferent pod dwóch latach będzie musiał wymienić pojazdy na nowe. Ostateczna decyzja odnośnie tego, która z ofert zostanie wyłoniona, ma zapaść jeszcze w lipcu. Głównym kryterium jest cena, ale nie wyłącznym. Mimo to trudno oczekiwać, że zostanie wybrana oferta droższa - i to czterokrotnie od konkurencyjnej. 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena