3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kraków: Zmiana aut egzaminacyjnych
ii20.jpg

02-08-2018

Kraków: Zmiana aut egzaminacyjnych

Władze Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego (MORD) wybrały w postępowaniu przetargowym dostawcę nowych pojazdów egzaminacyjnych, które użytkowane będą w Krakowie oraz filii MORD w Oświęcimiu. Wygrał diler, który dostarczy aż 45 hyundaiów i20. Przetarg dotyczył także zakupu jednego pojazdu do egzaminowania na kategorię B+E. 

 

Dostawcą będzie firma Inter Car Nowak. Nowe pojazdy dostarczone będą pod koniec bieżącego roku. Kie rio oraz toyoty yaris (pierwsze użytkowane w Krakowie, drugie w Oświęcimiu) zostaną zastąpione samochodami hyundai i20, identycznymi dla obu ośrodków egzaminacyjnych. Z kolei chevrolet captiva, dotarczony także przez w/w dilera, posłuży do egzaminowania kandydatów na kierowców kategorii B+E prawa jazdy. 

 

Przypomnijmy: w postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich dotyczyła peugetów 208 i jednego forda s-max za łączną kwotę ponad 5,2 mln złotych. Druga z ofert, zwycięzka, opiewała na kwotę kilkukrotnie niższą, bowiem 1,3 mln złotych. Warto zaznaczyć, że w ramach tej ceny dostarczone pojazdy będą musiały być w ramach umowy raz wymienione na zupełnie nowe bez dopłaty. Z kolei obecnie użytkowane pojazdy egzaminacyjne zostaną odebrane przez dilera realizującego umowę, a ich wartość w części stanowić będzie zapłatę za pojazdy nowe. 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena