Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kto zostanie Instruktorem Roku?
konferencja1.jpg

11-06-2018

Kto zostanie Instruktorem Roku?

O tym przekonamy się już niebawem, bo 22 i 23 czerwca. Tegoroczny ogólnopolski konkurs na najlepszego instruktora nauki jazdy w Polsce – po raz drugi - odbędzie się w Pile. Szczegóły wydarzenia przedstawiono podczas dzisiejszej (11.06) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

 

Prezydent Piły, Piotr Głowski: - To już dziewiętnasta odsłona tego konkursu. Jest to ciekawa inicjatywa, dzięki której młodzi adepci nauki jazdy, mają możliwość zapoznania się z najlepszymi instruktorami w Polsce. Konkurs miał już miejsce w Pile. Było to w 2011 roku. Pamiętam, że został bardzo dobrze odebrany przez mieszkańców naszego miasta. Cieszy mnie, że i tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć jak instruktorzy radzą sobie w niełatwych konkurencjach m.in. slalomie, czy konkurencji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie jest bardzo widowiskowe, dlatego zachęcam do przybycia i kibicowania instruktorom.

 

Jako ciekawostkę warto dodać, że przy okazji konkursu, Stowarzyszenie Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile, będzie obchodzić 20-lecie swojego istnienia, o czym -podczas wspomnianej konferencji - poinformował prezes Stowarzyszenia, Krzysztof Skałecki. Przy okazji prezes wspomniał, że w konkursie udział weźmie około 40 instruktorów. Na dzień dzisiejszy zgłosili się instruktorzy z takich miejscowości, jak: Białystok, Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Olsztyn, Opole, Piotrków Trybunalski, Poznań, Sieradz, Skierniewice, Szczecin, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice.

 

W trakcie konferencji, Jacek Bogusławski, właściciel pilskiej firmy SPH Credo, główny sponsor wydarzenia, jak również współorganizator, zaprezentował koszulki promujące konkurs, jak również symbolicznie wręczył je: prezydentowi Piły - Piotrowi Głowskiemu i prezesowi SIiOSK w Pile - Krzysztofowi Skałeckiemu.

 

- Jeśli mam taką możliwość, to za każdym razem, co roku, jadę do miasta, w którym konkurs jest organizowany i kibicuję instruktorom. Trzymam za nich kciuki, bo wiem, że przez cały rok starają się, ćwiczą, bo zależy im aby zająć jak najlepsze miejsca, a przy tym godnie reprezentować swój region. Pamiętam, że w 2011 roku, gdy ten konkurs zorganizowano w Pile, to nasi rodzimi instruktorzy zajęli praktycznie wszystkie najlepsze miejsca. Wierzę, że w tym roku powtórzą ten sukces, choć kciuki trzymam za wszystkim, równo – mówił Jacek Bogusławski.

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ reno
5

Witam. Fajnie ze jest konkurs instruktorów roku to przypomina Mi walkę na stadionie jak rycerze bronią swojego honoru.Jak rycerz rzuca bialą rękawiczkę.Serdecznie pozdrawiam ;)

2019-02-07 15:12

Dodaj własny komentarz

Ocena