3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Kursy teoretyczne w szkołach ponadgimnazjalnych?
urna.jpg

12-09-2018

Kursy teoretyczne w szkołach ponadgimnazjalnych?

Kandydat na prezydenta Białegostoku zapowiedział, że jeżeli wygra jesienne wybory i obejmie stery w mieście wprowadzi darmowe kursy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zakresie szkolenia na prawo jazdy. 

 

Kurs teoretyczny, na koszt samorządu, miałby się odbywać w szkołach: zawodowych (branżowych), technikach i liceach. Osoby, który skorzystałyby z takiej możliwości, w ośrodku szkolenia kierowców musiałyby odbywać tylko część praktyczną szkolenia. Swoimi planami na konferencji prasowej podzielił się Wojciech Koronkiewicz, który ubiega się o fotel prezydenta Białegostoku. 

 

- Program ustala ministerstwo, ale prezydent miasta może przeznaczyć w budżecie pewne środki na kursy teoretyczne i kursy pierwszej pomocy. Chciałbym państwu obiecać, że jeśli zostanę prezydentem, to takie środki w budżecie się znajdą, żeby uczniowie w szkołach średnich mogli przejść takie kursy – stwierdził Koronkiewicz.

 

Warto przypomnieć, że już dziś kandydat na kierowcę nie ma obowiązku uczestniczenia w zajęciach teoretycznych ośrodka szkolenia kierowców, jeżeli samodzielnie uzyska niezbędną wiedzę z przepisów i pozytywnie przebrnię przez egzamin teoretyczny w WORD. 

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena