13718547-1143360242351859-14289621311071.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności MORD tarnów wybuduje ODTJ
mordt.jpg

14-11-2017

MORD tarnów wybuduje ODTJ

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie przymierza się do budowy toru ćwiczebnego dla młodych stażem (choć nie tylko) adeptów kierownicy. Dyrekcja ośrodka z ostateczną decyzją jednak zwleka do czasu, gdy pewnym się stanie, że już od połowy przyszłego roku będzie obowiązek dodatkowych szkoleń dla kierowców. 

 

Jak powszechnie wiadomo przepisy regulujące tę kwestię - po wielu odroczeniach w ostatnich latach - mają wejść w życie w czerwcu 2018 roku. Szkopuł w tym, że tego typu ostatecznych terminów było już kilka a na mapie Polski jest już wiele torów w ramach ODTJ, które świecą pustkami. MORD nie chce się spieszyć z inwestycją, w szczególności gdyby się okazało, że również okaże się przez jakiś czas bezużyteczny. Szacowany koszt jego budowy to około 5-6 mln złotych. 

 

- To są duże pieniądze, stąd nasza ostrożność, żeby mieć pewność, że kiedy wybudujemy ten ośrodek, będą z niego korzystali kierowcy – powiedział w regionalnym radiu RDN dyrektor ośrodka.

 

Tor miałby powstać na terenie działki zlokalizowanej tuż obok Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, która jest już własnością MORD (została kupiona od miasta). Zgodnie z przepisami, które mają wejść w życie za kilka miesięcy, każdy młody stażem kierowca będzie musiał przejść jazdy doszkalające na specjalnym torze oraz odbyć dodatkowe szkolenie teoretyczne. Oczywiście odpłatne, dlatego tego typu inwestycje - szczególnie dla ośrodków egzaminowania - mają czysto biznesowy charakter. Zarządzający ośrodkami ruchu drogowego nie ukrywają, że mają spory potencjach wśród swoich klientów, czyli zdających egzaminy. Liczą na to, że po kilku miesiącach powrócą, by odbyć obowiązkowe i płatne szkolenia. 

 

Foto: MORD Tarnów

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena