krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności "Nauka jazdy" wraca na mały ekran
stasiak.jpg

22-12-2016

"Nauka jazdy" wraca na mały ekran

Znany, lubiany i popularny format telewizyjny pod nazwą "Nauka jazdy" wraca po... piętnastu latach na ekrany telewizorów. Tym razem zmagania kursantów śledzić będzie można na antenie stacji TTV. Podobnie, jak przed kilkunastu laty, program realizowany jest na Śląsku i dodatkowo w Krakowie.

 

Kamery będą towarzyszyły uczestnikom programu zarówno w czasie wykładów, jak i w trakcie zajęć praktycznych na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym. Instruktorami odświeżonej serii programu będą Anetta Gniezińska, Zbigniew Chrzan i Łukasz Kmiecik. Program w telewizji ma być emitowany w ramówce wiosennej.

 

Program "Nauka jazdy" emitowany był w latach 2001-2002 przez stację TVN, gdy powstały łącznie trzy sezony/serie. Później, przez wiele lat, stare odcinki były powtarzane przez stacje koncernu ITI. Fragmenty programu można także znaleźć chociażby w serwisie youtube i mu podobnych. Instruktorami "zmagającymi" się z (nie)umiejętnościami kursantów byli wówczas Grzegorz Stasiak i Małgorzata Mandryk. Był to duet nie do podrobienia a jego brak w nowej odsłonie programu będzie jego prawdziwym testem - przede wszystkim w aspekcie "przyjęcia" się odświeżonego formatu i jego popularności.

 

Niestety powrót do duetu sprzed lat możliwy już nie jest. Niemal równo pięć lat temu, pod koniec listopada 2011 roku zmarła nagle Małgorzata Mandryk. Była najbardziej znaną w Polsce instruktorką nauki jazdy i chyba bez kozery można powiedzieć, że propagatorką tego zawodu wśród płci pięknej. Piętnaście lat temu kobieta-instruktor to była prawdziwa rzadkość. Pracowała na Śląsku, w Gliwicach założyła "Babską Szkołę Jazdy". Wszyscy, którzy z nią współpracowali, wspominają ją jako zawsze uśmiechniętą, życzliwą i sympatyczną, choć nierzadko wymagającą i niestroniącą od reprymendy instruktorką. Przysłowiowy pazur pokazała także w telewizyjnym programie.

 

Powrót do dawnych i bardzo popularnych formatów sprzed wielu lat rzadko kończy się powtórzeniem sukcesu. Jak będzie tym razem?

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze (2)

Gość
~ Fiola
5

Super. Brakuje tego typu programów. Starą serię uwielbiam. Ciekawe co u byłych kuratorów, jakimi są teraz kierowcami?

2017-01-05 21:25
Gość
~ Fiola
5

Super. Brakuje tego typu programów. Starą serię uwielbiam. Ciekawe co u byłych kursantów jakimi są teraz kierowcami?

2017-01-05 21:29

Dodaj własny komentarz

Ocena