Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Nie żyje dwóch kursantów
wyp.jpg

09-01-2018

Nie żyje dwóch kursantów

Tragiczny bilans wypadku, do którego wczoraj (8.01) doszło w województwie Kujawsko-Pomorskim. W wyniku zderzenia pojazdu nauki jazdy z pojazdem ciężarowym na miejscu zginęło dwóch kursantów; instruktor w stanie ciężkim trafił do szpitala.

 

Do wypadku doszło późnym popołudniem w poniedziałek na drodze krajowej nr 91 nieopodal węzła Nowe Marzy pod Świeciem w województwie Kujawsko-Pomorskim. Kierujący toyotą yaris kursant nauki jazdy - według pierwszych ustaleń śledczych - miał zjechać na przeciwległy pas ruchu, co skutkowało zderzeniem z ciężarowym MANem. Trwa ustalanie przyczyn takiego obrotu spraw: czy do wypadku doprowadził poślizg, błąd kierującego czy też usterka techniczna pojazdu.

 

Ofiary to mężczyźni w wieku 18 i 35 lat. Instruktor w stanie ciężkim walczy o życie w szpitalu. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, kilka zespołów ratownictwa medycznego, policja i prokurator. Śledztwo prowadzi policja w Świeciu pod nadzorem prokuratora rejonowego ze Świecia.

 

/zdjęcie ilustracyjne - nie dotyczy opisywanego zdarzenia/

Powrót do listy aktualności

Komentarze (3)

Gość
~ 7226
5

Kondolencje dla rodzin zmarłych i współczucia a dla instruktora zdrowia resztę zostawmy wolę Bogu nie winmy tu nikogo po prostu tak musiało być tak też musieli zginąć wszyscy mamy przypisana swoją śmierć tylko nie znamy dnia i godziny

2018-01-09 11:44
Gość
~ Riko
5

Pośpiech, wieczny pośpiech. I kurs za 1200zł. To i muszą być do tego oszczędności. Trzeba wracać z miasta egzaminacyjnego i dalej latać w swoim mieście. Instruktorzy! Zacznijmy się szanować! Bo za takie stawki ten zawód umrze! Młodzi się nie garną, starzy robią to już chyba tylko z przyzwyczajenia.

2018-01-10 11:06
Gość
~ Mira
3

1200 to mało za kurs??????? Zdaję sobie sprawę, że to nie dochód, ale już podczas jednej "nauki" zazwyczaj masz więcej niż jednego i zarobek się mnoży a koszty dzielą i dzień w dzień to samo. Szkół wciąż dochodzi, więc źle nie jest. Nawet gdyby było nie zwlania to z odpowiedzialności.

2018-01-13 08:39

Dodaj własny komentarz

Ocena