krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Oblała egzamin i ukradła pojazd egzaminacyjny
kajdanki.jpg

07-12-2017

Oblała egzamin i ukradła pojazd egzaminacyjny

Wczoraj (06.12) w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zdającą, która oblała egzamin, porwała - a właścicie ukradła z parkingu ośrodka - pojazd egzaminacyjny.

 

Do zdarzenia doszło w środe wczesnym popołudniem w Gorzowie. Kobieta, która nie zdała egzaminu, po powrocie do WORD z jazdy egzaminacyjne i po upływie raptem kilku minut od rozstania z autem i egzaminatorem... wsiadła do jednego z fiatów punto służących do egzaminowania i wyjechała z terenu ośrodka. Wcześniej miała się awanturować, bowiem nie zgadzała się z taką oceną jej zdolności.

 

Kradzież pojazdu nie była zbytnio trudną czynnością, bowiem egzaminacyjne auta, co rusz użytkowane, były otwarte a w stacyjkach znajdowałe się kluczyki. Kobieta po prostu wsiadła do jednego z takich aut i udała się na samodzielną przejażdżkę. Trudno zrozumieć jakimi motywami się kierowała i czemu służyć miało jej zachowanie. W każdym razie kobieta do WORD porwanym pojazdem wróciła sama po upływie około 30 minut. Została wówczas zatrzymana przez policję.

 

W trakcie przesłuchania trzydziestolatka tłumaczyła, że jej irracjonalne zachowanie wynikało z silnego wzburzenia emocjonalnego po nieudanym egzaminie. Powiedziała również, że  pojechała do pobliskiego marketu na zakupy, a następnie, jakby nic się takiego nie stało, wróciła do WORD.

 

Kobieta, która jest obywatelką Niemiec, odpowie za krótkotrwałe przywłaszczenie mienia oraz za jazdę bez uprawnień. Pierwsza z przewin zagrożona jest nawet karą kilkuletniego więzienia, druga karą grzywny. Jednak najpewniej w obu przypadkach skończy się na dotkliwościach finansowych.

Powrót do listy aktualności

Komentarze (4)

Gość
~ obserwator
1

Kursantka głupia a egzaminatorzy nie lepsi.Gdyby faktycznie ktoś ukradł ten pojazd z kluczykami i dokumentami w aucie, to ubezpieczyciel nie wypłaciłby odszkodowania. Przy okazji, złodzieje właśnie się dowiedzieli, gdzie jest okazja nie do pogardzenia.

2017-12-07 20:04
Gość
~ nik
1

Następna co chciała zabłysnąć w świetle fleszy. A to podobno dorośli ludzie na egzamin przychodzą.

2017-12-07 20:37
Gość
~ elo
5

Moje pytanie jest takie, kto by chciał ukraść punto :D

2017-12-07 22:03
Gość
~ Czytelnik
5

Niemka... W polsce odważna, Ciekawe czy u siebie zrobiłaby taki numer :)

2017-12-08 06:28

Dodaj własny komentarz

Ocena