Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Obowiązują nowe znaki drogowe
strefa.jpg

30-08-2018

Obowiązują nowe znaki drogowe

Wczoraj weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. W kodeksie pojawią się dwa nowe znaki drogowe do oznaczania granic strefy czystego transportu. Tak zaproponowane zmiany związane są z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

 

Ustawa weszła w życie na początku tego roku. Mowa tu o dwóch znakach drogowych pionowych: D-54 „strefa czystego transportu” oznaczający wjazd do strefy czystego transportu oraz D-55 „koniec strefy czystego transportu” oznaczający wyjazd ze strefy czystego transportu.

 

Według Ministerstwa Energii, które przygotowało projekt, głównym celem ustawy jest upowszechnianie w Polsce elektromobilności oraz transportu z wykorzystaniem paliw alternatywnych. Ma to nastąpić poprzez stworzenie systemu zachęty do zakupu aut elektrycznych czy rozwoju infrastruktury do ładowania takich aut.

 

Przepisy ustawy mają również pomóc w rozwoju transportu publicznego napędzanego paliwami alternatywnymi. Szacuje się, że do 2028 roku po polskich drogach ma poruszać się blisko 3 tys. autobusów elektrycznych.

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena