img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

05-08-2016

1 Komentarze

Wyrok TK? WORDy zwolnione z jego wykonania

W czerwcu bieżącego roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym orzekł, iż przepisy zmuszające osoby niepełnosprawne ubiegające się o prawo jazdy do podstawiania w WORD na egzamin państwowy własnych, odpowiednio zmodyfikowanych do ich potrzeb pojazdów, jest niekonstytucyjne. I co? I nic. WORDy nie zamierzają respektować wyroku, tłumacząc, że to w praktycę jest na dobrą sprawę niemożliwe.

04-08-2016

Były instruktor wyłudzał odszkodowania

Tak przynajmniej twierdzą śledczy z Chojnic w województwie pomorskim. Był już przedsiębiorca-instruktor, prowadzący w przeszłości ośrodek szkolenia kierowców, miał celowo doprowadzać do kolizji i wyłudzać w ten sposób odszkodowania komunikacyjne. Przy czym do zdarzeń miał doprowadzać w taki sposób, by jednak winnym uznawano drugiego uczestnika kolizji. O sprawie pisze Gazeta Pomorska. 

28-07-2016

3 Komentarze

Druzgocący raport NIK o bezpieczeństwie

Obecny system zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego nie umożliwia skutecznej ochrony pieszych i rowerzystów. Działania publicznej administracji drogowej nie doprowadziły do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Poprawiło się co prawda bezpieczeństwo pieszych, wciąż jednak w Polsce nadal co trzeci zabity na drodze to pieszy, podczas gdy w UE – co piąty.

25-07-2016

Nie będzie nowych fotoradarów

Przez najbliższe dwa lata w Polsce nie przybędzie fotoradarów GITD. Zakończono bieżący projekt montażu sieci fotoradarów bądź kamer rejestrujących przewiny kierowców. Nic w tym zakresie nie zmieni się aż do 2018 roku - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Komentarze (6930)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena