Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

18-09-2019

Palenie papierosów podczas prowadzenia pojazdu?!

Jeśli prowadzisz pojazd i jednocześnie palisz papierosa, twoja uwaga jest skupiona na tym, aby nie zabrudzić popiołem wnętrza. Papieros, który wypadnie kierującemu z dłoni może go poparzyć lub być przyczyną nerwowej i niebezpiecznej reakcji np. ruch kierownicy, a w konsekwencji możliwość utracenia kontroli nad pojazdem.

10-09-2019

Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

Komentarz do pytania klienta uczącego się w systemie testy.portalnaukijazdy.pl

10-09-2019

Kasa fiskalna dla młodych kierowców.

Niedawno w sieci napotkaliśmy pewnego tweeta rozgoryczonego młodego kierowcy, który podzielił się spostrzeżeniami po zdobyciu uprawnień...

"Nie wiedziałam że zdanie prawa jazdy będzie równoważne z zostaniem taksówkarzem dla wszystkich moich znajomych i członków rodziny."

09-09-2019

Kto powiedział, że zawód instruktora nie może być satysfakcjonujący?!

Nauka jazdy to proces, który ma wpływ na całe dalsze życie. Niestety ze względu na poziom edukacji szkolnej w zakresie oceny ryzyka w ruchu drogowym, cały ciięzar nauczania spada na szkołę jazdy.

07-09-2019

Sobotni, kaskadowy pomiar prędkości.

W całym kraju, trwa (7.09.2019) policyjna akcja dyscyplinowania tych, który jeżdżą zbyt szybko. Narzędzie? Tym razem tzw. kaskadowy pomiar prędkości, polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.

26-08-2019

Alkohol – substancja, która daje „moc”, ale odbiera rozum. Piłeś – nie jedź!

Na kursie nauki jazdy wielokrotnie wykładowcy i instruktorzy bombardują cię informacjami dotyczącymi alkoholu. Zapamiętujesz przede wszystkim to, co jest ci potrzebne do zaliczenia egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Przecież problem z alkoholem cię nie dotyczy, pijesz od czasu do czasu ze znajomymi na imprezach i tyle...

25-08-2019

Lewy pas służy do wyprzedzania...

Wyprzedzanie – manewr przejeżdżania obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. Często mylone z wymijaniem. Wyprzedzanie w ruchu prawostronnym odbywa się co do zasady z lewej strony, co oznacza, że pojazd wyprzedzany znajduje się podczas manewru po prawej stronie.

21-08-2019

Instruktor komentuje

Na kursie nauki jazdy bywa tak, że po dniu w którym im wszystko wychodzi, nadchodzi "dzień konia" tzn. taki, w którym nic nie wychodzi, pojawiaja sie nerwy i stres. W takim wypadku, instruktor nauki jazdy, powinien szybko zareagować, bo wykwalifikowany specjalista potrafi czytać w myślach szkolonej osoby, zanim ona wykona niebezpieczny manewr, czy wyartykułuje swoje obawy.

  1  2  3  4    

Komentarze (7268)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena