3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

28-08-2017

Policja "bierze się" za lewy pas ruchu

Policjanci z całego kraju coraz śmielej wytaczają swoistą krucjatę przeciw kierowcom notorycznie i bezzasadnie nadużywającym jazdy lewym pasem ruchu. Ostatnio takie zmasowane działania przeprowadzili funkcjonariusze ze Szczecina, choć cykliczne podobne akcje coraz częściej przeprowadzane są w całej Polsce.

25-08-2017

Kolejny "odważny" zdawał na rauszu

Co jakiś czas docierają do nas informacje o przypadkach zdawania egzaminów na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Tym razem wpadł 21.letni zdający egzamin w Białymstoku. Wydmuchał 0.4 promila.

23-08-2017

"Elki" z WORD dla Policji

Osiem pojazdów renault clio z czterech wielkopolski WORD zostały przekazane Policji. Wcześniej tylko WORD z Kalisza przekazał aż dziewięć po-egzaminacyjnych pojazdów jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w kilku powiatach.

23-08-2017

Biłgoraj: Wysoka zdawalność filii WORD

Od kwietnia w Biłgoraju można zdawać egzaminy na prawo jazdy. Utworzono tam wówczas oddział WORDu. Popularność filii z każdym miesiącem wzrasta a zdawalność jest na przyzwoitym poziomie. Najlepsza - statystycznie - była w kwietniu, jednak obliczana była na podstawie stosunkowo niewielkiej liczby egzaminów.

21-08-2017

Pojeździmy w końcu bez dokumentów?

Poseł Tomasz Jaskóła w interpelacji poselskiej zapytał, czy jest możliwe zniesienie obowiązku posiadania przy sobie przez kierowcę dokumentów: prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu i potwierdzenia zawarcia polisy ubezpieczenia OC. Wszystko wskazuje na to, że perspektywa jest coraz mniej odległa.

17-08-2017

Podsumowano długi weekend na drogach

Minął kolejny długi weekend i niestety, mimo starań i apeli między innymi policji, od 11 do 15 sierpnia doszło do 467 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 610 zostało rannych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1540 nietrzeźwych kierujących.

10-08-2017

Powstanie kolejna filia WORD?

Urząd Miasta w Kutnie rozpisał przetarg na budowę filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem egzaminy na prawo jazdy w Kutnie zdawać by można jeszcze w tym roku. Jednak po otwarciu złożonych ofert wynika, że może się to okazać nierealne.

07-08-2017

Szwecja: tania pożyczka na prawko

Szwedzki rząd planuje wesprzeć wszystkich bezrobotnych, którzy nie posiadają prawa jazdy, niskooprocentowanymi preferencyjnym pożyczkami, których celem będzie sfinansowanie szkolenia. Według projektu każdy bezrobotny, który przez dłuższy czas pozostaje bez pracy a jej uzyskanie może być zależne od posiadania prawa jazdy będzie mógł ubiegać się o pożyczkę.

  1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Komentarze (7226)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena