krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

26-04-2017

1 Komentarze

83 podejścia do egzaminu

Mieszkaniec województwa lubelskiego już ponad 80 razy podchodził do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy - podaje portal lublin112.pl. Wciąż bez powodzenia. Przygoda mężczyzny z procesem uzyskiwania uprawnień trwa już czwarty rok.

24-04-2017

Punkty karne już w Internecie!

Wreszcie uruchomiono system, za pośrednictwem którego kierowcy mogą sprawdzać w sieci stan swoich punktów karnych. Potrzebny będzie do tego profil zaufany EPUAP. Obecnie posiada go około 700 tys. osób.

24-04-2017

2 Komentarze

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który został ujęty przez mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Pijany kierowca zjeżdżał na pobocze, a wjeżdżając na parking uszkodził znak. Jadący za nim mężczyzna nie zignorował tego zachowania.

18-04-2017

Obsługa nawigacji na egzaminie

Umiejętność korzystania z nawigacji i podzielność związanej z nią uwagi mają być sprawdzane podczas egzaminów na prawo jazdy. Póki co - w Wielkiej Brytanii. Pomysł ten pokazuje, że są kraje, w których legislacja idzie z duchem czasu i przykłada się wagę do kwestii, które tylko na pierwszy rzut wydają się być błahe.

 

11-04-2017

Cena minimalna? Znowu brak konkretów

Poseł Małgorzata Pępek złożyła interpelację dotyczącą możliwości wprowadzenia "sztywnej" minimalnej ceny za kursy prawa jazdy. Odpowiedział jej Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

05-04-2017

CEPIK 2.0 jednak wcześniej?

W Ministerstwie Cyfryzacji tempa nabrały prace nad CEPIK 2.0 - nowym, choć już skompromitowanym systemem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Kompleksowe jego uruchomienie odłożono na połowę roku 2018, jednak wszystko wskazuje na to, że częściowo zacznie funkcjonować wcześniej.

03-04-2017

Cysterna staranowała "elkę"

Dziś (3.2) rano w Toruniu cysterna amerykańskiej armii staranowała pojazd nauki jazdy. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek nieostrożności kierowcy pojazdu wojskowego, który najechał na tył pojazdu szkoleniowego. Na szczęście, mimo bardzo poważnego uszkodzenia pojazdu osobowego, nikomu nic się nie stało.

28-03-2017

1 Komentarze

Pogorszenie bezpieczeństwa na drogach

Z danych raportu Komisji Europejskiej, dotyczącego bezpieczeństwa na europejskich drogach wynika, że w Polsce pierwszy raz od lat w 2016 roku nastąpił wzrost liczby (w porównaniu do roku 2015) wypadków i ofiar śmiertelnych. Było ich w naszym kraju więcej o 2 procent przy jednoczesnym dwuprocentowym spadku w całej Unii Europejskiej.

  1  2  3  4  5  6  7    

Komentarze (7086)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena