ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

04-01-2019

Powyborcza "miotła" w kilku WORD?

Spore roszady na stanowiskach dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego województwa podlaskiego. Z końcem roku, w nagły sposób, pożegnano się z aż trzema zarządzającym WORD: w Łomży, Białymstoku i Suwałkach.

27-12-2018

Kilkaset nowych fotoradarów

Inspekcja Transportu Drogowego zainwestuje około 160 milionów złotych w kilkaset nowych urządzeń mierzących prędkość pojazdów oraz rejestrujących naruszenia przy przejeżdżaniu przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.

24-12-2018

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Klientom, Współpracownikom i Sympatykom życzymy z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego. Niech ten czas przepełniony będzie wyłącznie radością.

06-12-2018

Trybunał zakwestionował przepisy prawa drogowego

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją zasady związane z oddaniem łaścicielowi odholowanego pojazdu pod warunkiem, że osoba taka uiści koszty związane z operacją usunięcia i parkowania pojazdu.

05-12-2018

Szaflary: Egzaminator z dodatkowymi zarzutami

Prokuratura rozszerzyła zarzuty dla egzaminatora, który brał udział w tragicznym w skutkach wypadku pojazdu egzaminacyjnego, do którego doszło w sierpniu na przejeździe kolejowym w Szaflarach (woj. małopolskie). W ocenie śledczych egzaminator w żaden sposób nie pomógł osobie egzaminowanej w wydostaniu się z pojazdu i sam "po prostu uciekł".

04-12-2018

NIK przegrała ws. dyrektora WORD

Sąd Okręgowy w Częstochowie prawomocnym orzeczeniem odrzucił zażalenie Najwyższej Izby Kontroli (NIK) na umorzenie śledztwa w sprawie rzekomej niegospodarności dyrektora WORD w Częstochowie.

04-12-2018

Prawo jazdy posiadał 49 minut!

Pewien nastolatek cieszył się swoim prawem jazdy 49 minut. Stracił je w kilkadziesiąt minut od odebrania dokumentu w urzędzie po tym, gdy przy jednej z pierwszych "przejażdżek" znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Sytuacja miała miejsce w Niemczech.

30-11-2018

"Korytarze życia" jeszcze w tym roku?

Marek Wójcik, poseł na sejm, złożył do ministra infrastruktury interpelację w sprawie planów związanych z wprowadzeniem do przepisów definicji i zasad związanych z tzw. korytarzami życia. Z odpowiedzi, która nadeszła od Marka Chodkiewicza (podsekretarz stanu w resorcie) wynika, że kwestie te mogą zostać umocowane w przepisach jeszcze w tym roku.

  1  2  3  4  5  6    

Komentarze (7341)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena