img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

31-01-2019

Wyrok sądu ws. "bezterminowości" praw jazdy

Sąd Administracyjny w Krakowie wydał wyrok, w którym orzeka za bezpodstawne wpisywanie w dokument prawa jazdy terminu jego ważności w sytuacji, gdy pierwotnie uprawnienia zostały wydane bezterminowo. Chodzi o sytuacje związane z wymianą dokumentu na nowy, a obecnie wydawane prawa jazdy są na okres 15 lat.

21-01-2019

Resort o prędkości za progiem zwalniającym

Poseł Józef Lassota postanowił zgłębić temat związany z dopuszczalną prędkością za progiem zwalniającym. Kwestia ta rozpalała niejeden umysł a opinie związane z tymi nie do końca dla wielu jasnymi przepisami mocno się ścierały. Parlamentarzysta w tej sprawie złożył do resortu infrastruktury interpelację poselską i uzyskał dosyć jednoznaczną odpowiedź. Czy temat należy uznać za zakończony i możemy mówić o pogodzeniu zwolenników różnych rozwiązań?

17-01-2019

5 Komentarze

Znowu głośno o zarobkach WORD

Przez media przetacza się właśnie kolejna fala informacji, które nawiązują do raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego finansów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, a co za tym idzie, także systemu egzaminowania. Jednocześnie, po raz kolejny, mówi się wiele o zmianie przepisów związanych z podległością WORD oraz finansowania tych instytucji.

07-01-2019

2 Komentarze

Nowi dyrektorzy WORD na Podlasiu

Marek Olbryś, wicemarszałek województwa wręczył dziś powołania nowym dyrektorom podlaskich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Zgodnie z obowiązującym prawem dyrektorów wojewódzkich ośrodków powołuje zarząd województwa. Na posiedzeniu w dniu 4 stycznia br. zarząd podjął uchwałę o powołaniu nowych szefów trzech podlaskich ośrodków. Poprzednich odwołał 31 grudnia 2018 r.

04-01-2019

Powyborcza "miotła" w kilku WORD?

Spore roszady na stanowiskach dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego województwa podlaskiego. Z końcem roku, w nagły sposób, pożegnano się z aż trzema zarządzającym WORD: w Łomży, Białymstoku i Suwałkach.

27-12-2018

Kilkaset nowych fotoradarów

Inspekcja Transportu Drogowego zainwestuje około 160 milionów złotych w kilkaset nowych urządzeń mierzących prędkość pojazdów oraz rejestrujących naruszenia przy przejeżdżaniu przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.

24-12-2018

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Klientom, Współpracownikom i Sympatykom życzymy z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego. Niech ten czas przepełniony będzie wyłącznie radością.

06-12-2018

Trybunał zakwestionował przepisy prawa drogowego

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją zasady związane z oddaniem łaścicielowi odholowanego pojazdu pod warunkiem, że osoba taka uiści koszty związane z operacją usunięcia i parkowania pojazdu.

  1  2  3    

Komentarze (7355)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena