3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

14-12-2019

A mówią, że w Polsce jest trudny egzamin na prawo jazdy…

Pewna 60-letnia Brazylijka ma problem ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy, już trzykrotnie nie zdała części praktycznej.

02-12-2019

Bezpieczeństwo ważniejsze od związku?!

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 33-letnia kobieta z gm. Poniatowa, która kierowała samochodem marki Mercedes po drodze wojewódzkiej nr 832. Mąż wiedząc o tym fakcie, zadzwonił na Policję. Kobiecie zatrzymano już prawo jazdy. Wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat.

29-11-2019

Nietrzeźwy przyszedł na egzamin na prawo jazdy!

33-letni mieszkaniec Bełżyc przystąpił do egzaminu na prawo jazdy kat. B w stanie nietrzeźwości. Podczas badania okazało się, że w organizmie miał blisko promil alkoholu. Jego przygoda z uprawnieniami do kierowania pojazdami skończyła się na placu manewrowym. Niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

27-11-2019

Karetką wjechał w autobus - BEZ PRAWA JAZDY!

26 listopada 2019 roku w Lublinie kierujący karetką transportową marki Volkswagen najechał na tył autobusu, jadącego w tym samym kierunku. Dwie osoby przewożone karetką trafiły do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący karetką nie posiada uprawnień, a prawo jazdy którym się posługiwał może być podrobione.

30-10-2019

Jedź zgodnie z przepisami i... zarabiaj!

Każdy pojazd, który przestrzegał ograniczenia prędkości 30 km/h dodawał 0,10 € do wyświetlanej kwoty pieniężnej. Jazdą zgodna z przepisami jednym pojazdem można było zarobić  maksymalnie do 0,50 € dziennie.

24-10-2019

Ogólnopolskie warsztaty dla Instruktorów, Wykładowców i Właścicieli OSK

Warsztaty doskonalenia zawodowego instruktorów nauki jazdy to wprowadzony parę lat temu coroczny obowiązek szkolenia, przedłużający ważność uprawnień do szkolenia kandydatów na kierowców.

23-10-2019

Nadchodzą zmiany w szkoleniu i egzaminowaniu kat. A2, C i C+E

Wracają "250-tki" na szkolenie motocyklistów kat. A2.
Ciągniki siodłowe na szkoleniach i egzaminach kat. C+E. Uwaga! Pojazdy szkoleniowe i egzaminacyjne na kat. C i C+E będą mogły być wyposażone w automatyczną skrzynię biegów!
Czterokołowiec lekki w szkoleniach i na egzaminach kat. AM dla niepełnosprawnych.

17-10-2019

Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkowe

Jazda na tzw. suwak i tworzenie korytarzy życia już wkrótce staną się obowiązkowe. Sejm znowelizował właśnie w tym zakresie ustawę Prawo o ruchu drogowym.  

Nowe regulacje określają dokładnie zasady tworzenia przez kierujących wolnej przestrzeni dla pojazdów służb ratunkowych. - Upływający czas to największy przeciwnik podczas prowadzenia akcji ratowniczych. Dlatego niezwykle ważne jest umożliwienie wszystkim służbom jak najszybszego dotarcia do osób poszkodowanych w wypadku. Właśnie temu służy tworzenie tzw. korytarza życia – mówi Janusz Markiewicz z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. 

  1  2  3  4    

Komentarze (7271)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena