3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

20-08-2019

To ty zapłacisz za konsekwencje prowadzenia bez prawa jazdy...

W ostatnich latach branża szkolenia kierowców odczuwa zmniejszone zainteresowanie kursami nauki jazdy. Za część spadku popytu na usługi szkoleniowe odpowiada niż demograficzny. Są jednak osoby, które próbują prowadzić pojazdy bez prawa jazdy. Czy to się opłaca? Dlaczego warto zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami?

08-08-2019

Dynamika jazdy podczas zajęć praktycznych

Kiedy kierujesz pojazdem są takie chwile kiedy liczy sie dynamika i zdecydowanie. Na grafice sytuacja, kiedy kursant powinien pokazać drzemiący w nim potencjał... Oczywiście nie chodzi o skłonności do szybkiej i brawurowej jazdy, ale o prawidłową ocene sytuacji i bezpieczne wykonanie manewru.

07-08-2019

Dzień instruktora nauki jazdy 2019

Wszystkim instruktorom nauki jazdy z okazji ich święta życzymy wytrwałości w krzewieniu odpowiedzialności oraz w kształtowaniu umiejętności bezpiecznego prowadzenia pojazdów przez przyszłych kierowców.

15-07-2019

Starcie pokoleń na kursie nauki jazdy

Podczas zajęć praktycznych kursu nauki jazdy dochodzi czasem do zderzenia dwóch światów. Doświadczony instruktor z niższym peselem musi dotrzeć z komunikatami do głowy osoby, której światopogląd i pojmowanie rzeczywistości znacząco różni się od tego, do czego on jest przyzwyczajony. 

12-07-2019

Nareszcie rozpoczęto pracę nad usankcjonowaniem "korytarza życia" oraz "jazdy na suwak". Funkcjonariusze SOP pojadą korytarzem życia?!

Obecnie polskie przepisy mówią, że kierujący widząc jadący na miejsce wypadku pojazd uprzywilejowany  powinien mu ułatwić przejazd, bądź to usuwając się z jego drogi, bądź to się zatrzymując, jeżeli jest to konieczne do jego swobodnego i bezpiecznego przejazdu.

11-07-2019

Wyprzedzanie i omijanie - nie zawsze na egzaminie praktycznym

Od 1 lipca br. dla kategorii B do zadań egzaminacyjnych dotyczących wykonania manewru wyprzedzania oraz manewru omijania dodano treść: "jeżeli jest to możliwe".

09-07-2019

Na egzaminie hamowanie już nie od 50 km/h!

Od 1 lipca br. dla kategorii B nie obowiązuje już "Hamowanie od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania we wskazanym przez egzaminatora miejscu".

24-06-2019

1 Komentarze

Egzaminator śmiertelnie potrącony na egzaminie!

UWAGA! Tragiczne wieści z rybnickiej filii WORD Katowice. Osoba egzaminowana podczas egzaminu śmiertelnie potrąciła egzaminatora!

  1  2  3  4    

Komentarze (7268)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena