ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

10-10-2019

2 Komentarze

Szykuje się podwyżka cen kursu nauki jazdy? Czy OSK powinny być opodatkowane podatkiem VAT?!

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE (z dnia 14 marca 2019 r.) szkolenia kandydatów na kierowców nie są zwolnione z VAT, ponieważ nie można ich uznać za usługę edukacyjną. Jak do tej pory w Polsce przyjmowano i stosowano zasadę, że nauka jazdy jest zwolniona z VAT. Ministerstwo Finansów, zapytane przez Dziennik Gazetę Prawną o skutki wyroku TSUE, odpowiedziało, że za wcześnie jeszcze, żeby wiążąco go komentować.

04-10-2019

Pierwszeństwo przejazdu

Prowadzenie pojazdu to nie gra, życie masz tylko jedno.

Podczas zajeć teoretycznych jednym z podstawowych pojeć "do ogarnięcia" stanowi zasada ograniczonego zaufania, która w wielkim skrócie zakłada, że powinno się domniemywać, że inni będą zachowywać się na drodze zgodnie z obowiazującymi przepisami, jednak należy się upewnić czy rzeczywiście tak jest.

02-10-2019

Test na spostrzegawczość...

Kurs nauki jazdy na automacie i egzamin, który również odbedzie się na pojeździe z automatyczną skrzynią biegów skutkuje wpisem do prawa jazdy kodu 78. Oznacza to, ze możecie prowadzić pojazd wyłącznie wyposażon w automatyczną skrzynię biegów.

27-09-2019

7 Komentarze

Instruktor zginął w wypadku!

W dniu dzisiejszym po godzinie 13.00 niedaleko miejscowości Czerniak na drodze krajowej nr 15 (powiat mogileński, województwo kujawsko-pomorskie) doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

18-09-2019

Palenie papierosów podczas prowadzenia pojazdu?!

Jeśli prowadzisz pojazd i jednocześnie palisz papierosa, twoja uwaga jest skupiona na tym, aby nie zabrudzić popiołem wnętrza. Papieros, który wypadnie kierującemu z dłoni może go poparzyć lub być przyczyną nerwowej i niebezpiecznej reakcji np. ruch kierownicy, a w konsekwencji możliwość utracenia kontroli nad pojazdem.

10-09-2019

Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

Komentarz do pytania klienta uczącego się w systemie testy.portalnaukijazdy.pl

10-09-2019

Kasa fiskalna dla młodych kierowców.

Niedawno w sieci napotkaliśmy pewnego tweeta rozgoryczonego młodego kierowcy, który podzielił się spostrzeżeniami po zdobyciu uprawnień...

"Nie wiedziałam że zdanie prawa jazdy będzie równoważne z zostaniem taksówkarzem dla wszystkich moich znajomych i członków rodziny."

09-09-2019

Kto powiedział, że zawód instruktora nie może być satysfakcjonujący?!

Nauka jazdy to proces, który ma wpływ na całe dalsze życie. Niestety ze względu na poziom edukacji szkolnej w zakresie oceny ryzyka w ruchu drogowym, cały ciięzar nauczania spada na szkołę jazdy.

  1  2  3  4    

Komentarze (7271)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena