3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

06-08-2017

3 Komentarze

Koniec z placem manewrowym!

Zadania realizowane na placu manewrowym niczemu nie służą i bezsensowne jest ich stosowanie w procesie szkolenia jak i egzaminowania kandydatów na kierowców - to opinia CIECA, czyli międzynarodowej komisji egzaminacyjnej. Są kraje, które uznają tę opinie i rezygnują ze szkolenia oraz egzaminowania na placach manewrowych, a kolejnym krajem, który właśnie to czyni, jest Litwa.

03-08-2017

Poszkodowany w rowie. Reakcje przejeżdżających?

Wczoraj (2 sierpnia) funkcjonariusze policji komendy ze Zgierza wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi zorganizowali w Aleksandrowie Łódzkim akcję pod hasłem "Nie stój - pomagaj". Niestety, jej efekty są przerażające i niezbyt dobrze o nas - jako społeczeństwie - świadczą. W akcji chodziło o sprawdzenie reakcji ludzi, które widzą poszkodowaną osobę oraz jej celem było zwrócenie uwagi na to, jak istotne jest reagowanie za każdym razem, gdy widzimy kogoś, kto potrzebuje pomocy.

02-08-2017

Kalisz: Aż 9 pojazdów od WORD dla strażaków

Aż dziewięć renault clio, do niedawna użytkowanych przez kaliski WORD jako pojazdy egzaminacyjne kategorii B ośrodek przekazał jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w swoim regionie. To większość z pozostałych po wymianie floty kilkuletnich, choć na pewno nie wysłużonych, renault. Samochody były regularnie serwisowane, mają niewielki - bo w granicach 50 tys. km. - przebieg i są zadbane.

02-08-2017

Kolejny WORD z kia rio

Kolejny ośrodek egzaminacyjny na skutek rozstrzygnięcia przetargu zaopatrzy się w kia rio, które będą służyły do przeprowadzania egzaminów kategorii B prawa jazdy. Dostawcę nowych pojazdów wyłoniono właśnie w Elblągu i WORD ten będzie kolejnym już, który egzaminował będzie na pojazdach koreańskiej marki.

31-07-2017

1 Komentarze

Policja włącza się w szkolenie kierowców

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sosnowcu podjęli inicjatywę, której celem jest podniesienie świadomości zagrożeń wśród młodych kierowców, dlatego postanowili w swoim regionie włączyć do programu nauczania w ośrodkach szkolenia kierowców spotkań z policjantem.

27-07-2017

4 Komentarze

PILNE: Okres próbny już w marcu?

Od lat zapowiadane zmiany, w tym szereg obostrzeń zawierających się w dwuletnim okresie próbnym dla młodych stażem kierowców, wejść w życie - według do niedawna aktualnych planów - miały 4 czerwca 2018 roku. Obecny projekt zmian przewiduję, że przepisy wprowadzające ów okres mają wejść w życie już 26 marca przyszłego roku!

27-07-2017

Jak zginął kursant?

Prokuratura wykluczyła, że śmierć kursanta na placu manewrowym w Warszawie nastąpiła z przyczyn naturalnych. Chodzi o wypadek, do którego doszło 7 lipca podczas szkolenia na kategorię A prawa jazdy. Na skutek niegroźnie wyglądającego zdarzenia zmarł kursant.

25-07-2017

Dziś Dzień Bezpiecznego Kierowcy!

W tym roku już po raz 12 obchodzony jest "Dzień Bezpiecznego Kierowcy". Dzień ten nieprzypadkowo przypada 25 lipca, w imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest bowiem patronem wszystkich kierowców. Święto po raz pierwszy obchodzone było w 2006 roku, z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców oraz Krzysztofa Hołowczyca, kierowcy rajdowego i założyciela fundacji "Kierowca Bezpieczny".

  1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Komentarze (7226)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena