Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

13-11-2018

Senior na drodze - podsumowanie akcji

Akcja „Senior na drodze - Jestem świadomy, będę bezpieczny” zakończyła się ogromnym sukcesem. Podczas 34 warsztatów przeszkoliliśmy blisko 1500 seniorów, naprawiliśmy też ponad 500 rowerów. To znacznie więcej niż zakładaliśmy rozpoczynając akcję.

08-11-2018

Korytarze życia usankcjonowane w przepisach?

Wszystko wskazuje na to, że być może w ciągu kilku miesięcy w przepisach usankcjonowane będą tzw. korytarze życia. Fakt prowadzenia prac w tej materii potwierdza Ministerstwo Infrastruktury. W ocenie resortu wdrożenie przepisów zapobiegających blokowanie przejazdu pojazdów ratunkowych - głównie na drogach szybkiego ruchu - planowane jest na przyszły rok. 

07-11-2018

2 Komentarze

Zdający zmarł w trakcie egzaminu

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w trakcie egzaminu na prawo jazdy kategorii C+E zmarł zdający. W trakcie wykonywania zadań na placu manewrowym nagle upadł. Mimo natychmiastowej pomocy 48.letniego mężczyzny nie udało się uratować. 

05-11-2018

2 Komentarze

Zatrzymano pijanego kursanta

Gliwiccy policjanci oraz urzędnicy z wydziału komunikacji kontrolowali samochody służące do nauki jazdy. To cykliczna akcja mająca na celu sprawdzenie, czy podmioty realizujące kursy dla przyszłych kierowców spełniają wszystkie wymagania. Już po dwóch kontrolach „elek” jeden z patroli drogówki musiał wyłączyć się z działań i przejąć zatrzymanego...kursanta. Okazało się, że jest nietrzeźwy.

31-10-2018

Wysokie kary za przegląd pojazdu po terminie

Na tych, którzy przegapią termin badania technicznego pojazdu przewidziane będą kary. Niemałe, bowiem wyniosą aż połowę kwoty, jaką trzeba uiścić za przegląd. Jednak, by "załapać" się zwyżkę, spóźnienie będzie musiało wynieść minimum 45 dni. Sankcja przewidziana jest w nowelizacji Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

30-10-2018

1 Komentarze

Ministerstwo odpowiada ws. tragedii w Szaflarach

Posłanka Anna Sobecka, tuż po tragicznym wypadku w Szaflarach (województwo małopolskie), w którym zginęła zdająca egzamin młoda kobieta, złożyła do ministerstwa infrastruktury interpelację poselską. Resort udzielił odpowiedzi na stawiane przez parlamentarzystkę pytania.

26-10-2018

PROMOCJA: 30 procent rabatu na materiały!

Miło nam zakomunikować, że ruszamy z jesienno-zimową promocją dla wszystkich Klientów naszej firmy. W ramach promocji oferujemy na nasze własne wybrane materiały szkoleniowe rabat w wysokości 30 procent!

25-10-2018

Słupsk: WORD zaprasza na darmowy przegląd

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku zaprasza na darmowy jesienno-zimowy przegląd pojazdu. Bezpłatne przeglądy stanu techniczego odbywają się w ramach akcji "Bezpieczny pojazd" i są przeprowadzana w prowadzonej przez słupski WORD Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.  

  1  2  3  4  5  6  7  8    

Komentarze (7315)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena