13718547-1143360242351859-14289621311071.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

28-11-2018

Straci "prawko", bo egzamin trwał za krótko

Po trzech miesiącach od zdanego egzaminu musiała się pożegnać z prawem jazdy - i to nie z własnej winy. Chodzi o mieszkankę Łodzi, która zdała egzamin i otrzymała uprawnienia. Okazało się jednak, po kilkunastu tygodniach, że z prawem jazdy musi się pożegnać, bowiem... jej egzamin trwał o minutę krócej, niż wymagają tego przepisy.

19-11-2018

Pijana sprawczyni kolizji ukryła się w... radiowozie!

26-latka najpierw spowodowała kolizję drogową i uciekła z miejsca zdarzenia. Później sama wsiadła do nieoznakowanego radiowozu z policyjnymi wywiadowcami, prosząc ich o ukrycie. Okazało się, że jest nietrzeźwa i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w jej aucie znajdowały się ubrania z metkami, które mogą pochodzić z kradzieży.

19-11-2018

Wzrasta liczba kierujących po narkotykach

W Polsce od lat wielkim problemem na drogach są kierujący, którzy za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu. Pocieszające jest, że ich liczba spada. Niepokojącym jest za to fakt, że znacząco wzrasta odsetek osób, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem narkotyków lub podobnie działających innych środków odurzących. Tylko w ciągu trzech ostatnich lat ich liczba wzrosła o połowę!

14-11-2018

Motocyklem trójkołowym z "prawkiem" kat. B

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami, która umożliwia kierowcom posiadającym od co najmniej trzech lat prawo jazdy kategorii B prowadzenie motocykla trójkołowego.

14-11-2018

Nowy system poboru opłat

Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęły prace nad unowocześnieniem poboru opłat na drogach krajowych. Nowy krajowy system ma zastąpić rozwiązanie funkcjonujące od 2011 roku.

14-11-2018

Auto gotowe do zimy?

W okresie zimowym, a dokładnie mówiąc w czasie podróży samochodem, często wychodzą błędy niewłaściwego wyposażenia oraz przygotowania naszego pojazdu. Śliska nawierzchnia drogi, możliwość wystąpienia niekontrolowanego poślizgu, pośniegowe błoto, zmienne warunki atmosferyczne w postaci mgieł czy opadów śniegu i marznącego deszczu, to najgorsze, co może nas spotkać w czasie jazdy zimą.

13-11-2018

Senior na drodze - podsumowanie akcji

Akcja „Senior na drodze - Jestem świadomy, będę bezpieczny” zakończyła się ogromnym sukcesem. Podczas 34 warsztatów przeszkoliliśmy blisko 1500 seniorów, naprawiliśmy też ponad 500 rowerów. To znacznie więcej niż zakładaliśmy rozpoczynając akcję.

08-11-2018

Korytarze życia usankcjonowane w przepisach?

Wszystko wskazuje na to, że być może w ciągu kilku miesięcy w przepisach usankcjonowane będą tzw. korytarze życia. Fakt prowadzenia prac w tej materii potwierdza Ministerstwo Infrastruktury. W ocenie resortu wdrożenie przepisów zapobiegających blokowanie przejazdu pojazdów ratunkowych - głównie na drogach szybkiego ruchu - planowane jest na przyszły rok. 

  1  2  3  4  5  6    

Komentarze (7341)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena