Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

07-05-2018

1 Komentarze

Przejazd dla rowerzystów- co to jest?

6 maja przypadał Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działanie to ma na celu zmniejszenie liczy ofiar wypadków drogowych.

27-04-2018

Aż 113 podejść do egzaminu. Nowy rekord?

Zdaje się, że jest nowy "rekord Polski" w liczbie podejść do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B. Pewien 25.letni mieszkaniec województwa opolskiego przed pulpitem wyświetlającym testy zasiadł... 113 razy! W końcu tę część egzaminu zdał i ma za sobą tylko 5 "oblanych" egzaminów z części praktycznej.

24-04-2018

Zmiany w zatrzymywaniu prawa jazdy

Zmiany legislacyjne w przepisach dotyczących zatrzymywania prawa jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o minimum 51 km/h na obszarze zabudowanym są już na finiszu. Nowe zasady w określonych przypadkach pozwolą policjantowi na odstąpienie od zatrzymania dokumentu. Chodzi o stan wyższej konieczności, a już na etapie legislacji pojęcie to ewoluowało.

23-04-2018

Starsi kierowcy z dodatkowymi badaniami?

Ministerstwo szykuje zmiany. Wiele wskazuje na to, że już niedługo w Polsce zostanie wprowadzony obowiązek badań lekarskich dla kierowców-seniorów. Pomysł popiera nie tylko Ministerstwo Infrastruktury, ale także Unia Europejska.

17-04-2018

Wkrótce za kierownicę bez dokumentów

Już dziś (17.04) rząd ma zająć się projektem ustawy zakładającym możliwość kierowania pojazdami bez dwóch - wciąż obowiązkowych - dokumentów. Chodzi o polisę ubezpieczenia i dowód rejestracyjny pojazdu.

17-04-2018

Nowy Minister Cyfryzacji

Prezydent wręczył nominację na stanowisko Ministra Cyfryzacji. Został nim właśnie Marek Zagórski, dotychczasowy sekretarz stanu w resorcie. Zagórski formalnie kierował ministerstwem już od kilku miesięcy, po tym, gdy stanowisko straciła Anna Streżyńska.

16-04-2018

Kaskadowy pomiar prędkości - w całej Europie

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

16-04-2018

Korytarze życia wreszcie w przepisach

Resort infrastruktury ma wkrótce rozpocząć działania na rzecz usankcjonowania w przepisach zachowań ułatwiających dotarcie służb ratowniczych na miejsce wypadku na drogach szybkiego ruchu - autostradach i "ekspresówkach". Ministerstwo chce też wdrożyć program popularyzacji takich zachowań wśród polskich kierowców jak i przede wszystkim kandydatów na kierowców.

1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Komentarze (7178)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena