krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

29-09-2017

Jerzy Szmit podał się do dymisji

Wiceminister resortu infrastruktury i budownictwa złożył na ręce premier Beaty Szydło dymisję. Szefowa rządu ją przyjęła. Oficjalne powody decyzji Szmita mają mieć podłoże osobiste. 

27-09-2017

Co z rewolucyjnymi pomysłami?

W związku z pojawiającymi się od wielu miesięcy rewolucyjnymi pomysłami dotyczącymi branży nauki jazdy i egzaminowania poseł Tomasz Kostuś złożył w tej sprawie interpelację. Z ministerialnego zespołu docierały sygnały o co najmniej dziwnych rozwiązaniach mających "uderzyć" w ośrodki szkolenia, jednak konkretów wciąż brak.

18-09-2017

Kia rio w kolejnym WORD...

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie rozstrzygnął przetarg na wymianę pojazdów egzaminacyjnych kategorii B prawa jazdy. Do przetargu stanął tylko jeden oferent, który zaproponował kię rio. I wygrał...

14-09-2017

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym

W tym tygodniu skierowano do drugiego czytania nowelizację Ustawy prawo o ruchu drogowym, która zakłada przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących Centralne Ewidencji Pojazdów (CEP), będącej "składową" systemu CEPIK 2.0. Nad regulacjami pracują połączone sejmowe komisje infrastruktury oraz cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.

14-09-2017

Spada liczba wypadków

W okresie od stycznia do sierpnia 2017 roku odnotowano znaczny spadek wypadków drogowych. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych i zabitych w wyniku zdarzeń drogowych - informuje KGP. Mundurowi dodają, że codziennie do służby na polskich drogach kierowanych jest około 4000 policjantów pionu ruchu drogowego i niewątpliwie poprawa statystyk to w znacznym stopniu ich zasługa.

11-09-2017

Przypominamy o obowiązkowych odblaskach!

Zbliża się "sezon odblaskowy", choć oczywiście ich używanie przez pieszych na drogach poza obszarem zabudowanym i po zmroku jest obowiązkowy cały rok. Jednak w okresie jesiennym i zimowym konieczność ta pojawia się już po południu.

07-09-2017

Szkolił się mimo sądowego zakazu!

W Zielonej Górze policja zatrzymała do kontroli pojazd nauki jazdy. Po weryfikacji kursanta okazało się, że ten miał wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdu za jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.

04-09-2017

Filia WORD w Kutnie zagrożona?

Unieważniono przetarg na budowę filii WORD w Kutnie. Oddział miał zostać otwarty jeszcze w tym roku, jednak teraz nie jest to takie pewne. Jedyna złożona oferta o niemal 2/3 przekroczyła planowany na inwestycję budżet.

1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Komentarze (7083)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena