ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

24-10-2018

PKP-PLK kontynuuje współprace z instruktorami

W Opolu nauczyciele nauki jazdy lepiej przygotują kursantów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują cykl warsztatów dla kilkuset instruktorów m.in. z Opola. Celem jest lepsze przygotowanie przyszłych kierowców do bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych. Wszyscy instruktorzy i wykładowcy OSK uzyskają informacje o projekcie Żółta Naklejka PLK. Spotkania odbyły się już w 16 miastach.

22-10-2018

Instruktor potrącił kursantkę jadącą motocyklem

W ubiegłym tygodniu w Strzelnie (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do niecodziennego zdarzenia. Instruktor nauki jazdy, jadący samochodem za motocyklem, na którym szkoliła się jego kursantka, najechał na tył prowadzonego przez kobietę jednośladu. Kursantka się przewróciła i została przygnieciona przez motocykl. Trafiła do szpitala.

19-10-2018

Kolejne wielkie zmiany dla kierowców

Szykują się kolejne rewolucyjne zmiany dotyczące kierowców i użytkowników pojazdów. Resort infrastruktury zapowiada likwidacje karty pojazdu oraz w końcu - po zniesieniu obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy - będzie można także prowadzić pojazdy bez dokumentu prawa jazdy przy sobie. Ale to nie wszystko.  

18-10-2018

Mocna kampania "Nie skręślaj życia tak prędko"

Do 9 grudnia potrwa zainaugurowana właśnie nowa kampania społeczna Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przestrzegająca przed nadmierną prędkością na drogach. Celem działań realizowanych w tym roku pod hasłem „Nie skreślaj życia tak prędko” jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa na drogach.

16-10-2018

Noś odblaski - świeć przykładem!

Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez pieszych powinno stać się nawykiem. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

16-10-2018

Filia WORD w Kraśniku już wkrótce

Na mapie WORD przybędzie kolejna filia ośrodka egzaminacyjnego - tym razem w Kraśniku. Do uruchomienia swojego oddziału przymierza się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kraśniku. Niewykluczone, że egzaminy w Kraśniku ruszą jeszcze w tym roku lub najpóźniej w styczniu 2019 roku.

09-10-2018

2 Komentarze

Zaktualizowano bazę pytań egzaminacyjnych

Kilka dni temu pisaliśmy o niekatualnej - pod względem obowiązujących przepisów prawa - bazie pytań egzaminacyjnych. Informujemy, że aktualnie baza została już zaktualizowana. 

04-10-2018

Prawo jazdy bez adresu zamieszkania

Resort infrastruktury opublikował projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami. Osoby, które będą zobowiązane do wymiany dokumentu z niezależnych od siebie powodów (np. zmiana nazwy ulicy, przy której mieszkają), będą zwolnione z opłaty administracyjnej za wydanie nowego dokumentu. Ale to nie jedyna zmiana. 

  1  2  3  4  5  6  7  8    

Komentarze (7315)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena