Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

07-03-2018

Z prawem jazdy w dorosłość

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy przybyli dzisiaj do WORD w Pile aby wziąć udział w konkursie „Z prawem jazdy w dorosłość”. Wydarzenie ma już kilkunastoletnią tradycję, a od dwóch latrealizowany jest również wśród "trudnej młodzieży" - na takich samych zasadach i z tymi samymi nagrodami do zdobycia. A chodzi o sfinansowanie kursu prawa jazdy oraz kosztów egzaminu!

05-03-2018

Odszkodowanie za niesłuszną utratę "prawka"

Helsińska Fundacja Praw Człowieka pomogła wygrać proces i uzyskać odszkodowanie mężczyźnie, któremu przez niewyobrażalne wręcz zaniedbania policji i prokuratury niesłusznie zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Wszystko przez to, że pewien kierujący pod wpływem mężczyzna przyłapany na jeździe pod wpływem bez dokumentów podał nieswoje dane osobowe a mundurowi uwierzyli... na słowo!

02-03-2018

1 Komentarze

Hołowczyc stracił prawo jazdy

Krzysztof Hołowczyc, utytułowany kierowca rajdowy, stracił wczoraj (1 marca) prawo jazdy. Według policjantów miał poruszać się na obszarze zabudowanym ze średnią prędkością 113 km/h, czyli o 63km/h za dużo. Hołowczyc nie przyjął mandatu, co nie zmienia sytuacji, iż blankiet dokumentu został mu zatrzymany na okres trzech miesięcy. 

28-02-2018

To pewne: zmian nie będzie

Rządowe Centrum Legislacji (RCL) opublikowało projekt nowelizacji ustawy po raz kolejny odraczającej wejście w życie zmian przepisów wobec młodych stażem kierowców. Tym samym już za pewnik można przyjąć, że zapowiadane na czerwiec zmiany nie wejdą w życie. Przynajmniej na razie, choć co ciekawe, tym razem projekt nowelizacji... nie przewiduje kolejnej daty wejścia w życie rewolucyjnych przepisów.

26-02-2018

Kolejny WORD z kia rio...

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu otworzył oferty w postępowaniu przetargowym na wymianę pojazdów egzaminacyjnych kategorii B. Wszystko wskazuje na to, że toyoty yaris zostaną zastąpione przez kie rio.

23-02-2018

2 Komentarze

Poseł chce powszechnego dostępu do nagrań egzaminów

Poseł Andrzej Kobylarz wystosował do resortu infrastruktury interpelacje, w której pyta o możliwość wprowadzenia przepisów zezwalający na nieograniczony dostęp do nagrań z przebiegu egzaminu państwowego na prawo jazdy wespół z uzyskaniem nagrania... na wynos. I to zarówno w przypadku wyniku pozytywnego, jak i negatywnego.

23-02-2018

Kaskadowy pomiar prędkości

Policja coraz częściej stosuje wobec kierujących tak zwany kaskadowy pomiar prędkości, najcześciej w okresach wzmożonego ruchu. Mundurowi przypominają, że rozpoczyna się ostatni weekend ferii i w najbliższych dniach będzie można często spotkać tego typu kontrole. Czym jest zatem kaskadowy pomiar prędkości?

21-02-2018

Nowe zasady dotyczące fotelików dziecięcych?

Niewykluczone, że wkrótce zostanie wprowadzony obowiązek przewożenia dzieci do czwartego roku życia wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. To plan europejskich urzędników, pracujących nad nowymi rozwiązaniami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach wspólnoty. Warto zauważyć, że tego typu rozwiązanie obowiązkowo stosowane jest chociażby w Norwegii.

1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11

Komentarze (7132)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena