Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

05-05-2017

2 Komentarze

Kontrowersyjny wyrok ws. egzaminu

Marszałek Województwa Śląskiego podważył pozytywny wynik egzaminu, bowiem w ramach weryfikacji przebiegu egzaminu dopuścił się w jego przebiegu ingerencji egzaminatora, na skutek której sprawdzian umiejętności zdającej powinien zostać przerwany i zakończyć się wynikiem negatywnym. Kobieta nie zgodziła się z takim obrotem spraw i choć w dwóch instancjach przegrała, to w końcu - w ostatniej - prawomocnie wygrała. Wyrok jest dosyć zaskakujący.

27-04-2017

Punkty karne w sieci - UWAGA NA OSZUSTWA

Komenda Główna Policji oraz Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo. Przypomnienie jest jednocześnie przestrogą, bowiem w Internecie już pojawiły się fałszywe witryny, których celem jest wyłudzanie danych i pieniędzy.

26-04-2017

1 Komentarze

83 podejścia do egzaminu

Mieszkaniec województwa lubelskiego już ponad 80 razy podchodził do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy - podaje portal lublin112.pl. Wciąż bez powodzenia. Przygoda mężczyzny z procesem uzyskiwania uprawnień trwa już czwarty rok.

24-04-2017

Punkty karne już w Internecie!

Wreszcie uruchomiono system, za pośrednictwem którego kierowcy mogą sprawdzać w sieci stan swoich punktów karnych. Potrzebny będzie do tego profil zaufany EPUAP. Obecnie posiada go około 700 tys. osób.

24-04-2017

2 Komentarze

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który został ujęty przez mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Pijany kierowca zjeżdżał na pobocze, a wjeżdżając na parking uszkodził znak. Jadący za nim mężczyzna nie zignorował tego zachowania.

18-04-2017

Obsługa nawigacji na egzaminie

Umiejętność korzystania z nawigacji i podzielność związanej z nią uwagi mają być sprawdzane podczas egzaminów na prawo jazdy. Póki co - w Wielkiej Brytanii. Pomysł ten pokazuje, że są kraje, w których legislacja idzie z duchem czasu i przykłada się wagę do kwestii, które tylko na pierwszy rzut wydają się być błahe.

 

11-04-2017

Cena minimalna? Znowu brak konkretów

Poseł Małgorzata Pępek złożyła interpelację dotyczącą możliwości wprowadzenia "sztywnej" minimalnej ceny za kursy prawa jazdy. Odpowiedział jej Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

05-04-2017

CEPIK 2.0 jednak wcześniej?

W Ministerstwie Cyfryzacji tempa nabrały prace nad CEPIK 2.0 - nowym, choć już skompromitowanym systemem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Kompleksowe jego uruchomienie odłożono na połowę roku 2018, jednak wszystko wskazuje na to, że częściowo zacznie funkcjonować wcześniej.

  1  2  3  4  5  6  7  8    

Komentarze (7163)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena