3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

07-07-2017

1 Komentarze

Tragedia w Warszawie - NIE ŻYJE kursant

Do tragicznego wypadku w trakcie szkolenia na placu manewrowym doszło dziś (7.7) w Warszawie. Podczas szkolenia na kategorię A prawa jazdy wypadkowi uległ kursant. Reanimacja 36.letniego mężczyzny niestety nie przyniosła rezultatów. Kursant zmarł. 

06-07-2017

NOWY DRUK zgłoszenia kursu!

Od dziś (6,7) obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie kontroli ośrodków szkolenia kierowców. Co ciekawe - zastąpiło ono uchylone z początkiem roku poprzednie rozporządzenie. Co istotne: tym samym od dziś obowiązuje między innymi nowy wzór druku zgłoszenia do wydziału komunikacji rozpoczęcia nowego kursu.

05-07-2017

Kolejny pijany zdający egzamin...

Ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie miał 41-latek, który w takim stanie zdawał egzamin praktyczny na prawo jazdy. Woń alkoholu wyczuł od niedoszłego kierowcy egzaminator, który na miejsce wezwał policjantów. Egzamin nie doszedł do finału.

04-07-2017

1 Komentarze

"Prawkiem" cieszył się jeden dzień

Pewien 18.latek z Podkarpacia zdobytym prawem jazdy cieszył się... jeden dzień. Stracił je nastepnęgo dnia po odbiorze dokumentu w urzędzie. Został zatrzymany za zignorowanie nakazu jazdy w prawo i stworzenie zagrożenia wobec pieszych - mężczyzny z dwójką małych dzieci w wieku 5 i 6 lat- przechodzących w sposób prawidłowy przez przejście. W ocenie policji, która widziała zdarzenie, omal ich nie potrącił.

04-07-2017

1 Komentarze

Komunikat ministerstwa ws. zmian

Przy MIB działa Zespół doradczy do spraw szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy. Zespół ma wypracować takie propozycje zmian w przepisach, które poprawią jakość szkolenia kandydatów na kierowców oraz zwiększą transparentność procedur egzaminacyjnych, co w konsekwencji doprowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach oraz poprawy zdawalności egzaminów na prawo jazdy.

30-06-2017

Niepełnosprawny za egzamin nie zapłaci

Senat za całkowitym zniesieniem opłaty egzaminacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami, którzy na egzamin podstawią "swój" pojazd. Pozytywną zmianę, w myśl której osoby te nie będą obciążane opłatą za egzamim praktyczny zakłada senacki projekt zmiany przepisów, który właśnie skierowano do sejmu.

29-06-2017

1 Komentarze

Stracił prawo jazdy czwarty raz...

Policja w Koziej Górze, nieopodal Białogardu, zatrzymała kierującego pojazdem marki bmw, który na obszarze zabudowanym pędził 147 km/h na godzinę, przekraczając dozwoloną prędkość niemal o "stówkę". Oczywiście zatrzymano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy, jednak w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna traci dokument już po raz czwarty.

28-06-2017

6 Komentarze

Egzamin z przepisów co roku!

Dariusz Chyćko, egzaminator i członek ministerialnego "zespołu doradczego", pracującego nad rewolucyjnymi zmianami w branży szkolenia kandydatów na kierowców zdradził w rozmowę z TOKFM, iż planowane jest wprowadzenie... obowiązku corocznego zdawania egzaminu z przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

  1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Komentarze (7226)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena