krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

20-02-2018

6 Komentarze

Egzaminator musi pozwolić na... kolizję!

Żadne obowiązujące przepisy dotyczące przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy nie stanowią o konieczności zapobiegania kolizji, a przeciwnie nakazują przerwanie egzaminu w momencie jej zaistnienia - stwierdził w piśmie do jednego z OSK Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego (PORD).

19-02-2018

Pijany kursant. Policję wzywają piesi!

W Piotrkowie Trybunalskim policja zatrzymała pojazd nauki jazdy, za kierownicą którego siedział pijany kursant. Zgrozy sprawie dodaje fakt, że mundurowych powiadomili piesi, a niczego nieświadomy miał być instruktor nauki jazdy!

16-02-2018

Sąd Najwyższy: pijany rowerzysta nie może tracić prawka

Sąd Najwyższy zajmował się kwestią karania osób, które pod wpływem alkoholu jechały rowerem. Temat sporny od lat, bowiem nie do końca było jasnym, czy słuszne jest zabierania takim osobom prawa jazdy (jeśli je oczywiście posiadały) czy orzekanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych (to jest możliwe wobec osób nieposiadających prawa jazdy).

15-02-2018

Młodzi bezpieczni na drodze

W dniu 13 lutego br na terenie Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. W. Andersa
w Białymstoku, miała miejsce uroczysta inauguracja projektu edukacyjnego „MŁODZI BEZPIECZNI NA DRODZE”. Pomysłodawcami projektu są przedstawiciele WORD w Białymstoku, działający wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku.

13-02-2018

1 Komentarze

CEPIK i "zielony listek" jednak przesunięty?

Z Ministerstwa Cyfryzacji "wypłynęła" dziś informacja, że system CEPIK 2.0 w części ściśle powiązanej z kierowcami nie zostanie wdrożony z datą 4 czerwca 2018, a to może oznaczać, że wszystkie ograniczenia i obowiązki wobec młodych stażem kierowców uzyskujących uprawnienia po tej dacie zostaną również odroczone.

13-02-2018

Trzydniowa promocja walentynkowa

W dniach 13-15 lutego 2017 roku trwa promocja pod nazwą "Zrób walentynkowy prezent swojemu ośrodkowi", w której kupujący produkty SPH CREDO może otrzymać rabat w wysokości 14 procent. Promocją objęte są produkty wytwarzane przez SPH CREDO: artykuły wydawnicze (przewodniki, podręczniki), programy komputerowe (testy na prawo jazdy, programy do prowadzenia wykładów, filmy) oraz wyposażenie sali wykładowej, jak choćby wszelkie plansze dydaktyczne.

12-02-2018

2 Komentarze

Kogo obejmą przepisy "4 czerwca"? To nie takie oczywiste!

Po 4 czerwca br. młodych stażem kierowców czeka spora rewolucja, co jest już wiedzą dosyć powszechną. Mniej jasnym jest to, kogo te zmiany obejmą i od czego to zależy. W szeroko rozumianym "eterze" pojawia się wiele na ten temat pytań i wątpliwości, dlatego wyjaśniamy.

12-02-2018

RODO - z czym to się je?

Od 25 maja 2018 roku jesteśmy zobowiązani stosować przepisy rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Mimo, że od wydania przepisów mijają blisko dwa lata, niewielu pracowników wydziałów komunikacji oraz przedsiębiorców z branży OSK zdaje sobie sprawę z nowych obowiązków określonych w rozporządzeniu, kar administracyjnych i wymagań w zakresie oceny ryzyka bezpieczeństwa przetwarzanych danych.

1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11

Komentarze (7132)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena