Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

19-10-2018

Kolejne wielkie zmiany dla kierowców

Szykują się kolejne rewolucyjne zmiany dotyczące kierowców i użytkowników pojazdów. Resort infrastruktury zapowiada likwidacje karty pojazdu oraz w końcu - po zniesieniu obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy - będzie można także prowadzić pojazdy bez dokumentu prawa jazdy przy sobie. Ale to nie wszystko.  

18-10-2018

Mocna kampania "Nie skręślaj życia tak prędko"

Do 9 grudnia potrwa zainaugurowana właśnie nowa kampania społeczna Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przestrzegająca przed nadmierną prędkością na drogach. Celem działań realizowanych w tym roku pod hasłem „Nie skreślaj życia tak prędko” jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa na drogach.

16-10-2018

Noś odblaski - świeć przykładem!

Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez pieszych powinno stać się nawykiem. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

16-10-2018

Filia WORD w Kraśniku już wkrótce

Na mapie WORD przybędzie kolejna filia ośrodka egzaminacyjnego - tym razem w Kraśniku. Do uruchomienia swojego oddziału przymierza się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kraśniku. Niewykluczone, że egzaminy w Kraśniku ruszą jeszcze w tym roku lub najpóźniej w styczniu 2019 roku.

09-10-2018

2 Komentarze

Zaktualizowano bazę pytań egzaminacyjnych

Kilka dni temu pisaliśmy o niekatualnej - pod względem obowiązujących przepisów prawa - bazie pytań egzaminacyjnych. Informujemy, że aktualnie baza została już zaktualizowana. 

04-10-2018

Prawo jazdy bez adresu zamieszkania

Resort infrastruktury opublikował projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami. Osoby, które będą zobowiązane do wymiany dokumentu z niezależnych od siebie powodów (np. zmiana nazwy ulicy, przy której mieszkają), będą zwolnione z opłaty administracyjnej za wydanie nowego dokumentu. Ale to nie jedyna zmiana. 

03-10-2018

1 Komentarze

Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy

Kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B od conajmniej trzech lat uzyskają prawo poruszania się trójkołowym motocyklem - zakłada projekt ustawy. Co ciekawe, nowe przepisy mają poprzeć wszystkie kluby w sejmie. 

02-10-2018

2 Komentarze

UWAGA: Błędy w bazie pytań egzaminacyjnych!

Z początkiem października zmieniły się przepisy w zakresie obowiązku posiadania przy sobie przez kierujących pojazdami dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC. Obowiązek ten został zniesiony. Szkopuł w tym, że w bazie pytań egzaminacyjnych zawarte są pytania tej materii dotyczące, a baza ta NIE ZOSTAŁA ZAKTUALIZOWANA.

  1  2  3  4  5  6    

Komentarze (7341)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena