3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

06-02-2017

Zimowe "ABC" na drogach

Okres zimowy często ujawnia błędy związane z niewłaściwym wyposażeniem oraz przygotowaniem samochodu do podróży, a także weryfikuje naszą technikę jazdy. Śliska nawierzchnia drogi, możliwość wystąpienia niekontrolowanego poślizgu, pośniegowe błoto, zmienne warunki atmosferyczne obfitujące w mgły czy opady śniegu lub marznącego deszczu, to najgorsze, co może nas spotkać w czasie jazdy zimą. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie oraz zdrowy rozsądek znacznie poprawi nasze bezpieczeństwo na drodze.

01-02-2017

7 Komentarze

Posypią się mandaty za "strzałkę"

Jest przepis, który większość kierowców notorycznie łamie przy jednoczesnym pobłażaniu policji na to wykroczenie. A nie brakuje opinii, że gdyby mundurowi sumiennie zaczęli karać za każdy taki przypadek, budżet państwa (pośrednio, by pieniądze te trafiają do samorządów) byłby bogaty. A chodzi o niestosowanie się do zasad przy warunkowym skręcie, na przykład w prawo.

30-01-2017

19 Komentarze

Sąd: policjant to nie egzaminator!

Policjant nie jest od tego, by "egzaminować" zatrzymanego kierowcę z przepisów. "Żaden przepis prawa powszechnie obowiązującego nie przyznaje organom policji uprawnienia do rozpytywania kierujących pojazdami w przedmiocie znajomości przepisów dotyczących ruchu drogowego" - orzekł stanowczo sąd.

27-01-2017

Ogólnopolski Dzień Odblasków!

Na terenie całego kraju po raz pierwszy przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

24-01-2017

2 Komentarze

Oblał, bo za wolno jechał

W opinii Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego podniesienie dozwolonej prędkości na danym odcinku drogi nie rodzi obowiązku poruszania się z prędkością zbliżoną do wyrażonej na znaku, a jedynie oznacza zakaz jej przekraczania. Niby logiczne, jednak z takim tokiem rozumowania nie zgodził się sąd. O co chodzi?

23-01-2017

Wkrótce "Dzień Instruktora Nauki Jazdy"?

W miniony weekend pod Piłą odbyło się regionalne spotkanie noworoczne, podsumowujące pracę Stowarzyszenia Instroktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile.

19-01-2017

Jak zginął instruktor?

Wracamy do wrześniowego wypadku, w którym zginął instruktor nauki jazdy i jednocześnie właściciel szkoły jazdy. W chwili wypadku - były właściciel, bo krótko przed zdarzeniem miał zamknąć ośrodek. Media spekulowały wówczas, że tragedia na prostym odcinku drogi mogła być samobójstwem. Prowadząca śledztwo prokuratura zakończyła w tej sprawie swoje postępowanie.

16-01-2017

4 Komentarze

Kursant na "podwójnym gazie"

W miniony weekend w jednej z poznańskich szkół jazdy na zajęcia praktyczne zgłosił się kursant pod wpływem alkoholu. Czujność instruktora i profesjonalne podejście do sprawy ośrodka, wyposażonego w alkomat, sprawiły, że mężczyzna nie został dopuszczony do zajęć.

 

  1  2  3  4  5  6  7    

Komentarze (7086)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena