Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

29-03-2018

1 Komentarze

Śmiertelny wypadek z udziałem "elki"

Na obwodnicy Nowogardu w Zachodniopomorskiem doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów, w tym pojazdu przystosowanego do szkolenia kandydatów na kierowców. Na miejscu zginęła jedna osoba. 

28-03-2018

Rewolucyjne zmiany już od kwietnia

Z początkiem kwietnia wchodzą w życie rewolucyjne zmiany dotyczące nowych, wprowadzanych do obrotu na obszarze Unii Europejskiej pojazdów. Każdy nowy pojazd osobowy i lekki dostawczy musi być fabrycznie wyposażony w system eCall, którego zadaniem jest automatyczne/samodzielne wezwanie służb ratunkowych w razie wypadku.

27-03-2018

Akcja: Niechronieni uczestnicy ruchu

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

26-03-2018

W Radomiu wymienią pojazdy egzaminacyjne

WORD w Radomiu ogłosił postępowanie przetargowe na wymianę pojazdów egzaminacyjnych. Ośrodek planuje zakup 26 takich samych marką, modelem, kolorem i wyposażeniem pojazdów, z czego do egzaminowania przeczonych będzie 25 sztuk. Jeden ma mieć status pojazdu służbowego.

26-03-2018

Zmiany w opłatach za egzamin

Izba wyższa parlamentu, czyli Senat, jednogłośnie poparł nowelizację ustawy o kierujących pojazdami, która wprowadza zmiany w pobieraniu opłat za egzamin państwowy na prawo jazdy w przypadku, gdy niepełnosprawny kandydat na kierowcę podstawia do WORD "swój" pojazd.

22-03-2018

Z prawem jazdy w dorosłość!

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile odbył się finał organizowanego w północnej Wielkopolsce konkursu "Z prawem jazdy w dorosłość". Wydarzenie ma już kilkunastoletnią tradycję - w tym roku była to już piętnasta edycja konkursu!

20-03-2018

2 Komentarze

Totalny zakaz korzystania z telefonów?

Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens.

16-03-2018

Więcej egzaminów na autach OSK

Przynajmniej w Zielonej Górzej, gdzie - przypomnijmy - WORD był niejako pionierem tego rozwiązania i bardzo przychylnie "spoglądał" na podstawianie pojazdów szkoleniowych na egzaminy państwowe już wiele lat temu. A żadną tajemnicą jest, że wiele ośrodków egzaminowania nie jest temu rozwiązaniu przychylne a nierzadko wręcz niechętne.

1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Komentarze (7178)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena