Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

10-08-2017

Powstanie kolejna filia WORD?

Urząd Miasta w Kutnie rozpisał przetarg na budowę filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem egzaminy na prawo jazdy w Kutnie zdawać by można jeszcze w tym roku. Jednak po otwarciu złożonych ofert wynika, że może się to okazać nierealne.

07-08-2017

Szwecja: tania pożyczka na prawko

Szwedzki rząd planuje wesprzeć wszystkich bezrobotnych, którzy nie posiadają prawa jazdy, niskooprocentowanymi preferencyjnym pożyczkami, których celem będzie sfinansowanie szkolenia. Według projektu każdy bezrobotny, który przez dłuższy czas pozostaje bez pracy a jej uzyskanie może być zależne od posiadania prawa jazdy będzie mógł ubiegać się o pożyczkę.

06-08-2017

3 Komentarze

Koniec z placem manewrowym!

Zadania realizowane na placu manewrowym niczemu nie służą i bezsensowne jest ich stosowanie w procesie szkolenia jak i egzaminowania kandydatów na kierowców - to opinia CIECA, czyli międzynarodowej komisji egzaminacyjnej. Są kraje, które uznają tę opinie i rezygnują ze szkolenia oraz egzaminowania na placach manewrowych, a kolejnym krajem, który właśnie to czyni, jest Litwa.

03-08-2017

Poszkodowany w rowie. Reakcje przejeżdżających?

Wczoraj (2 sierpnia) funkcjonariusze policji komendy ze Zgierza wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi zorganizowali w Aleksandrowie Łódzkim akcję pod hasłem "Nie stój - pomagaj". Niestety, jej efekty są przerażające i niezbyt dobrze o nas - jako społeczeństwie - świadczą. W akcji chodziło o sprawdzenie reakcji ludzi, które widzą poszkodowaną osobę oraz jej celem było zwrócenie uwagi na to, jak istotne jest reagowanie za każdym razem, gdy widzimy kogoś, kto potrzebuje pomocy.

02-08-2017

Kalisz: Aż 9 pojazdów od WORD dla strażaków

Aż dziewięć renault clio, do niedawna użytkowanych przez kaliski WORD jako pojazdy egzaminacyjne kategorii B ośrodek przekazał jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w swoim regionie. To większość z pozostałych po wymianie floty kilkuletnich, choć na pewno nie wysłużonych, renault. Samochody były regularnie serwisowane, mają niewielki - bo w granicach 50 tys. km. - przebieg i są zadbane.

02-08-2017

Kolejny WORD z kia rio

Kolejny ośrodek egzaminacyjny na skutek rozstrzygnięcia przetargu zaopatrzy się w kia rio, które będą służyły do przeprowadzania egzaminów kategorii B prawa jazdy. Dostawcę nowych pojazdów wyłoniono właśnie w Elblągu i WORD ten będzie kolejnym już, który egzaminował będzie na pojazdach koreańskiej marki.

31-07-2017

1 Komentarze

Policja włącza się w szkolenie kierowców

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sosnowcu podjęli inicjatywę, której celem jest podniesienie świadomości zagrożeń wśród młodych kierowców, dlatego postanowili w swoim regionie włączyć do programu nauczania w ośrodkach szkolenia kierowców spotkań z policjantem.

27-07-2017

4 Komentarze

PILNE: Okres próbny już w marcu?

Od lat zapowiadane zmiany, w tym szereg obostrzeń zawierających się w dwuletnim okresie próbnym dla młodych stażem kierowców, wejść w życie - według do niedawna aktualnych planów - miały 4 czerwca 2018 roku. Obecny projekt zmian przewiduję, że przepisy wprowadzające ów okres mają wejść w życie już 26 marca przyszłego roku!

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (7083)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena