img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

10-10-2016

1 Komentarze

Korupcja: Kolejne zarzuty na Podlasiu

Kolejnych kilkanaście osób usłyszało zarzuty korupcyjne w sprawie, o której informujemy od stycznia. Co kilka miesięcy śledczy docierają do nowych osób zamieszanych w nielegalny proceder związany z załatwianiem pozytywnych wyników egzaminu państwowego w zamian za korzyści majątkowe.

05-10-2016

1 Komentarze

Dwóch oferentów na auta w Wielkopolsce

W przetargu na dostawę ponad 80 pojazdów egzaminacyjnych dla pięciu WORD w Wielkopolsce wpłynęły tylko dwie oferty. Obie przekroczyły kwotę, jaką planowano przeznaczyć na wymianę flot: jedna o ponad pół miliona, druga aż o ponad 4,5 miliona złotych.

05-10-2016

3 Komentarze

Wypadek "elki", instruktorka bez "prawka"

W Jastrzębiu Zdroju doszło do wypadku z udziałem pojazdu nauki jazdy, do którego doprowadziła kursantka "na skutek rażącego naruszenia przepisów". Za dopuszczenie do takiej sytuacji policjanci... zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami instruktorce.

04-10-2016

7 Komentarze

Przychody WORD do budżetu państwa?

Nieco ponad miesiąc temu kaliski poseł Jan Mosiński złożył w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa interpelacje, w której wnosi o zmianę szeregu przepisów regulujących funkcjonowanie WORD, w tym o to, by przychody ośrodków egzaminacyjnych stanowiły przychód skarbu państwa.

03-10-2016

Opublikowano nowe rozporządzenie

Minister Infrastruktury i Budownictwa opublikował w Dzienniku Ustaw rozporządzenie w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców. Część zmian wchodzi w życie po 30 dniach od publikacji, czyli 30 października, część z początkiem roku 2017.

29-09-2016

1 Komentarze

Powstanie kolejna filia WORD

Radni sejmiku województwa łódzkiego dali "zielone światło" dla powstania filii skierniewickiego WORD w Kutnie. W tym niewielkim mieście będzie można przeprowadzać egzaminy kategorii AM, A1, A2, A oraz B.

26-09-2016

Kontrolowali "elki"

W miniony piątek (23.9) w Inowrocławiu policja wraz z urzędnikami wydziału komunikacji nadzorującymi ośrodki szkolenia kierowców przeprowadzała w ruchu drogowym kontrole pojazdów nauki jazdy w trakcie szkolenia.

23-09-2016

14 Komentarze

Egzaminatorzy zarobią więcej?

Do resortu transportu wpłynął postulat środowiska egzaminatorów prawa jazdy związany z podwyżkami wynagrodzeń oraz... skróceniem ich czasu pracy. Egzaminatorzy chcą ograniczenia liczby przeprowadzonych egzaminatorów do maksymalnie 8 dziennie (na jednego egzaminatora). Za postulatem stoi Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów (KSE).

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (6930)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena