13718547-1143360242351859-14289621311071.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

12-09-2018

Niedowidzący stracą "prawko" i to bez dyskusji!

Jeżeli podczas kontroli drogowej policjant stwierdzi, że zatrzymany kierowca nie będzie w stanie odczytać danych z tablicy rejestracyjnej z odległości 20 metrów, to obligatoryjnie decyzją policjanta - niepodlegającą dyskusji - zostaną mu zatrzymane uprawnienia. Póki co nie w Polsce, a w Wielkiej Brytanii. Rusza właśnie tego typu akcja tamtejszej policji.

12-09-2018

Kursy teoretyczne w szkołach ponadgimnazjalnych?

Kandydat na prezydenta Białegostoku zapowiedział, że jeżeli wygra jesienne wybory i obejmie stery w mieście wprowadzi darmowe kursy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zakresie szkolenia na prawo jazdy. 

30-08-2018

Obowiązują nowe znaki drogowe

Wczoraj weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. W kodeksie pojawią się dwa nowe znaki drogowe do oznaczania granic strefy czystego transportu. Tak zaproponowane zmiany związane są z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

27-08-2018

Zarzut dla egzaminatora w sprawie wypadku w Szaflarach

Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym usłyszał egzaminator, w związku z ubiegłotygodniowym tragicznym w skutkach wypadkiem na przejeździe kolejowym w Szaflarach na Podhalu. Zginęła 18.letnia zdająca, która nie zdążyła opuścić auta przed uderzeniem pociągu. 62.letniemu egzaminatorowi grozi nawet 8 lat więzienia.

27-08-2018

SPH CREDO na DOBROfest!

25 sierpnia w Chodzieży miał miejsce festyn charytatywny DOBROfest zorganizowany z myślą o 13- letnim Oskarze, który choruje na nowotwór głowy. W trakcie imprezy zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację chłopca.  Inicjatywę wsparła pilska firma SPH Credo oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu
Drogowego w Pile.

24-08-2018

Tragedia na przejeździe - FILM

Wczoraj (23.08) pisaliśmy o tragedii, do jakiej doszło na przejeździe kolejowym w Szaflarach (Podhale). W wyniku zderzenia pojazdu egzaminacyjnego z pociągiem zginęła młoda kobieta, która zdawała egzamin na prawo jazdy. Dziś mamy już więcej informacji o okolicznościach wypadku. 

23-08-2018

3 Komentarze

Pojazd egzaminacyjny wjechał pod pociąg!

Do bardzo groźnego wypadku z udziałem pojazdu egzaminacyjnego doszło dziś w Szaflarach (Małopolska, powiat nowotarski). Auto, którym odbywał się egzamin na prawo jazdo, wjechało na przejeździe kolejowym pod pociąg. Zdająca w ciężkim stanie trafiła do szpitala. 

21-08-2018

4 Komentarze

W Poznaniu ograniczą ruch "elek"?

Na poznańskim osiedlu Winogrady mieszkańcy, ale też niektórzy radni, chcą ograniczyć ruch pojazdów nauki jazdy. Skarżą się, że "elki" powodują korki, hałas i są ogólnie... irytujące. Nie brakuje głosów, które dzielnicę określają "jednego wielkiego placu manewrowego".

  1  2  3  4  5  6  7  8    

Komentarze (7315)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena