ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

09-02-2018

Nowe Lasercamy zbierają żniwo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego w obszarze zabudowanym maksymalna prędkość z jaką mogą się poruszać pojazdy to 50 km/h (5.00-23.00). Niektórzy kierowcy zapominają o tych ograniczeniach i decydują się na dużo szybszą jazdę, co może wiązać się w konsekwencji z utratą przez nich prawa jazdy na 3 miesiące.

09-02-2018

Zdawał egzamin po alkoholu

W Kędzierzynie-Koźlu 54.letni mężczyzna próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Problem w tym, że do oddziału opolskiego WORD stawił się "będąc pod wpływem". Tłumaczył, że dzień wcześniej wieczorem wypił tylko cztery piwa. Woń alkoholu jeszcze na placu manewrowym wyczuł od niego egzaminator, który wezwał policję.

07-02-2018

Wrocław: Druga próba wymiany pojazdów

Wrocławski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ogłosił właśnie drugi w ostatnim czasie przetarg dotyczący wymiany pojazdów egzaminacyjnych kategorii B. Poprzedni unieważniono, bowiem obie złożone oferty znacznie przekroczyły zamierzony budżet: jedna z nich ponad dwukrotnie, druga niemal pięciokrotnie!

07-02-2018

Policja: Dziś piesi priorytetem

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jednak o tej porze roku dedykowane są przede wszystkim pieszym.

02-02-2018

Kraków: Będzie wymiana aut egzaminacyjnych

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego (MORD) przymierza się do rozpisania przetargu na wymianę pojazdów egzaminacyjnyc kategorii B (oraz B+E) w macierzystej siedzibie ośrodka (Kraków) oraz w filii zlokalizowanej w Oświęcimiu. Obecnie egzaminy w stolicy województwa przeprowadza się na kia rio, a w oświęcimskim oddziale na toyocie yaris. 

01-02-2018

Mandat zapłacisz kartą

Na skutek zmiany przepisów pojawiła się właśnie możliwość regulowania nałożonych przez policję mandatów za pośrednictwem kart płatniczych. Policjantów z ruchu drogowego wyposażono w ponad tysiąc terminali płatniczych. Oczywiście regulowanie grzywny w ten sposób na miejscu jest dobrowolne. 

30-01-2018

Autostradą pod prąd...

Dwukrotnie w ubiegłym tygodniu policjanci z "autostradówki" interweniowali w stosunku do kierujących jadących "pod prąd". Do obu zdarzeń doszło na autostradzie A1. W pierwszym wypadku lanos zjeżdżał z autostrady wjazdem, w drugim natomiast kierująca seatem zawróciła na autostradzie i przejechała w przeciwnym kierunku około 5 kilometrów pasem awaryjnym.

29-01-2018

"Śmietnik" na śmietnik? Nie, do muzeum!

Szczeciński przenośny fotoradar, który "służył" niemal 10 lat, trafił właśnie do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Tego typu fodoradary w całym kraju nazywane były "śmietnikami" i można je było kilka lat spotkać praktycznie w każdym regionie kraju, gdy wystawiane były wzdłuż jezdni. Pierwotnie szczeciński straż miejska planowana urządzenie sprzedać, jednak... nie było chętnych. Później pojawił się pomysł jego zezłomowania.

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    11

Komentarze (7132)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena