3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

27-06-2017

Pijany przewoził "osobówką" 8 osób

Policjanci lipnowskiej drogówki pełniąc służbę w pierwszy weekend wakacji zatrzymali do kontroli opla. Kierujący pojazdem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie tylko wyjechał w tym stanie na drogę, ale jeszcze zdecydował się na przewiezienie 8 pasażerów – w tym trójki dzieci, które nie były w żaden sposób zabezpieczone. Wszyscy dorośli byli pod działaniem alkoholu.

26-06-2017

Instruktor Roku - relacja z zawodów

W miniony weekend w Łodzi odbył się Finał XVIII edycji Konkursu "Instruktor Roku". Konkurencje tradycyjnie już trwały dwa dni: w piątek zrealizowano część teoretyczną, w sobotę odbyły się konkurencje praktyczne. Udział w zawodach wzięło 35 uczestników, w tym 7 kobiet. Zawody połączono z urpczystościami 25.lecia istnienia łódzkiego stowarzyszenia instruktorów i właścicieli OSK. Jest to najstarsze branżowe stowarzyszenie w kraju.

22-06-2017

1 Komentarze

Kursant pędził o 53km/h za szybko!

Policja z końskich zatrzymała pojazd nauki jazdy prowadzony przez kursanta. Powód kontroli błahy nie był: "elka" pędziła w obszarze zabudowanym - na odcinku drogi o ograniczeniu do 50 km/h - z prędkością aż... 103 km/h!

21-06-2017

Opolska policja szkoli z ratownictwa

Jak udzielić pierwszej pomocy i jak zrobić to poprawnie? Takie informacje mogli zdobyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych podczas V Wojewódzkich Warsztatów Ratowniczych. Jednym z zaproszonych gości był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - nadkom. Jacek Kozłowski.

19-06-2017

3 Komentarze

Za poprawkę egzaminu zapłaci instruktor?

Pomysł ten jest kolejnym z kuriozalnych, które w ostatnim czasie pojawiły się w eterze, a które to pomysły mają rzekomo pozytywnie zrewolucjonizować branże szkolenia kandydatów na kierowców. Za ideą, w myśl której za poprawki (po trzecim "oblanym" egzaminie) ma płacić instruktor przygotowujący kandydata na kierowcę stać ma dyrektor WORD w Toruniu.

08-06-2017

Wymiana pojazdów WORD w Szczecinie

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie otwarto koperty z ofertami złożonymi w przetargu na zakup pojazdów egzaminacyjnych kategorii B prawa jazdy. Najtańszą ofertę złożył diler, który zaoferował toyotę yaris. W przetargu udział wzięło trzech oferentów.

07-06-2017

Wkrótce prawko i dowód w telefonie

Ministerstwo Cyfryzacji szykuje rozwiązania umożliwiające "przeniesienie" dokumentu prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu do telefonu komórkowego, którym będzie można się posługiwać w trakcie kontroli drogowej. Właśnie trwają prace nad wdrożeniem "mDokumentów" i pierwsze ich testy w kilku miastach. Także dowód osobisty, jako pierwszy, ma przyjąć taką formę a jeszcze jesienią tego roku dwa wspomniane dokumenty dotyczące kierowców.

06-06-2017

Podstawione osoby zdawały egzaminy!

W Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego (PORD) w Gdańsku "wybuchła" kolejna korupcyjna afera. Kolejna, bo ośrodek przed laty był "bohaterem" jednej z największych afer w branży w kraju. Tym razem okazało się, że w Trójmieście przez lata kwitł proceder podstawiania na egzaminy "figuranta", który zdawał egzamin "w imieniu" osób figurujących w dokumentacji. 

  1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Komentarze (7226)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena