krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

20-11-2017

1 Komentarze

Bydgoszcz: Nowe inwestycje w WORD

Bydgoski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przymierza sie do inwestycji poprawiających jakość świadczonych usług - zarówno w macierzystej jednostce w Bydgoszczy, jak i w oddziale terenowym w Inowrocławiu. Filia ta zostania zmodernizowana i powiększona.

16-11-2017

Za rok pojeździmy bez dokumentów

Przynajmniej tak obiecuje Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. W drugiej połowie 2018 roku wszystkie dokumenty, które posiadać przy sobie powinien kierowca w tradycyjnej wersji, będzie można zastąpić wersją cyfrową. Prawo jazdy, dowód rejestracyjny (jak i osobisty, choć ten wymagany podczas kierowania pojazdem nie jest) czy potwierdzenie zawarcia polisy OC mają trafić do aplikacji mDokumenty.

16-11-2017

Egzaminatorzy pokażą majątek?

Koordynator Służb Specjalnych, minister Mariusz Kamiński przedstawił projekt ustawy o jawności życia publicznego, w której poszerza się zakres osób piastujących określone stanowiska czy funkcje, wobec których wprowadzi się obowiązek składania jawnych oświadczeń majątkowych. Jeśli ustawa weszłaby w życie obowiązek taki będą mieli egzaminatorzy.

15-11-2017

"Wygonić śmierć z przejazdów"

50 tysięcy początkujących kierowców bezpieczniejszych na przejazdach kolejowo-drogowych i 700 szkół nauki jazdy ze specjalnymi pakietami szkoleniowymi - to efekt dotychczasowych działań PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach konferencji z instruktorami nauki jazdy. Kolejne spotkania odbędą się w siedmiu województwach. Pierwsze z nich zgromadziło instruktorów w Białymstoku.

14-11-2017

MORD tarnów wybuduje ODTJ

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie przymierza się do budowy toru ćwiczebnego dla młodych stażem (choć nie tylko) adeptów kierownicy. Dyrekcja ośrodka z ostateczną decyzją jednak zwleka do czasu, gdy pewnym się stanie, że już od połowy przyszłego roku będzie obowiązek dodatkowych szkoleń dla kierowców. 

13-11-2017

1 Komentarze

Ruszył CEPIK 2.0. Z problemami...

Od dziś obowiązują przepisy znowelizowanej Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dla wielu instytucji, np. Stacji Kontroli Pojazdów, Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, czy Straży Granicznej wiąże się to ze zmianą sposobu funkcjonowania. Duże zmiany, zwłaszcza dotyczące przeglądów okresowych, czekają też kierowców - brzmi oficjalny komunikat Ministerstwa Cyfryzacji.

09-11-2017

Dzień Otwarty w WORD

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku zaprasza 18 listopada 2017 roku tj. sobota wszystkich zainteresowanych egzaminami na prawo jazdy kategorii B do skorzystania z możliwości odbycia próbnych egzaminów.

07-11-2017

Drogowy "wychowawca" skazany

Do sądu trafiła sprawa klasycznej i banalnej kolizji: na tył poprzedzającego auta najechał inny pojazd. Werdykt wydawałby się oczywisty, jednak "sprawca" nie zgodził się z przyjęciem winy dlatego sprawa trafiła na wokandę. I, jak się okazało, słusznie.

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (7094)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena