3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

25-11-2016

ODBLASKuj i świeć przykładem

Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, której spot można będzie zobaczyć między innymi w komunikacji miejskiej i podmiejskich pociągach.

23-11-2016

Niepełnosprawni w ruchu drogowym - finał akcji

8 listopada br. nastąpił finał akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY” prowadzonej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej.

21-11-2016

1 Komentarze

Gmina zapłaci za "prawko"!

Pionierski w skali kraju program ruszył właśnie w popoznańskiej, niewielkiej gminie Czerwonak, gdzie wójt wydał zarządzenie o dofinansowaniu kursów prawa jazdy dla rodzin wielodzietnych z terenu gminy. Gmina dopłaca 1000 zł do prawa jazdy kategorii B i 500 zł dla uprawnień kategorii AM.

21-11-2016

Pijana instruktorka nauki jazdy

W niedzielę (20.11) około północy doszło w Trójmieście do zatrzymania kobiety, która poruszała się pod prąd - wprost na nadjeżdżający radiowóz. Kierująca miała 1,5 promila alkoholu w organiźmie, a do tego jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu przez gdańską prokuraturę. Zatrzymana miała uprawnienia instruktora nauki jazdy.

18-11-2016

Więcej wypadków i ich ofiar

Od początku roku nastąpił spory wzrost liczby wypadków i ofiar śmiertelnych drogowych zdarzeń - pierwszy raz od wielu lat! Nie brakuje opinii łączących ten fakt z pierwszym rokiem pracy obecnego rządu. Można domniemać, że to zarzut typowo polityczny, jednak czy na pewno? Decyzje rządzących mogły mieć na to bardzo duży wpływ.

16-11-2016

8 Komentarze

Jednak KIA RIO w Wielkopolsce!

Pięć wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego z Wielkopolski podjęło dziś (16.11) decyzje o wyborze modelu kia rio, które zastąpią egzaminacyjne renault clio, obecne w ośrodkach od ośmiu lat.

09-11-2016

Od czwartku łatwiejszy egzamin?

Od czwartku, 10 listopada, praktyczny egzamin na prawo jazdy może okazać się łatwiejszy. Przynajmniej teoretycznie. W życie wchodzi właśnie przepis dotyczący instrukcji egzaminowania, który odrobinę "luzuje" ostre i jednoznaczne kryteria, jakimi zobowiązny był kierować się egzaminator w odniesieniu do kwestii przerwania egzaminu w ruchu drogowym.

04-11-2016

Oblała egzamin-odjechała swoim autem

Do niecodziennej sytuacji doszło w filii WORD Katowice w Bytomiu, gdzie 26.letnia kobieta po niezdanym egzaminie i wyjściu z pojazdu egzaminacyjnego... wsiadła w swoje auto i odjechała, co zauwazył egzaminator. Wkrótce została zatrzymana przez policję.

  1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Komentarze (7040)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena