Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

28-09-2018

Dziś policyjna akcja "pasy"

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy". Podczas akcji będą zwracać szczególną uwagę na to czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

26-09-2018

Za kierownicę bez dowodu rejestracyjnego!

Wreszcie zaczną obowiązywać przepisy zwalniające kierujących pojazdami z obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Wciąż obowiązkowe będzie jednak posiadanie przy sobie dokumentu prawa jazdy. Nowe regulacje wchodzą w życie od 1 października br. i od tego dnia dokumenty możemy schować w szufladzie. 

25-09-2018

Instruktor aresztowany. Podejrzany o molestowanie.

Sąd w Kielcach, na wniosek prokuratury, zastosował wobec instruktora nauki jazdy tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie postawiono zarzut molestowania kursantek, a fakt zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego może wskazywać na mocny materiał dowodowy zebrany przez śledczych.

24-09-2018

1 Komentarze

Mocny list egzaminatorów do ministra

Do Ministra Infrastruktury trafił mocny w swoim przekazie list egzaminatorów zrzeszonych w związku zawodowym NSZZ Solidarność. Przyczynkiem do jego napisania są m.in. tragiczne wydarzenia z Szaflar na Podhalu, gdzie w wypadku pojazdu egzaminacyjnego zginęła zdająca a egzaminator usłyszał prokuratorskie zarzuty. Treść listu, podpisanego przez Radosława Banaszkiewicza, poniżej.

24-09-2018

Niemiec zdawał egzamin "pod wpływem"

43- letni obywatel Niemiec, który zgłosił się na egzamin na prawo jazdy w stanie nietrzeźwości, przez najbliższe lata nie zostanie jednak kierowcą. Mężczyznę zatrzymali dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą. Obcokrajowiec usłyszał wyrok: trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów i 1500 złotych grzywny.

  1  2  3  4  5  6 

Komentarze (7341)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena