krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

29-01-2018

Nowe policyjne "trójki" BMW już na drogach. Gdzie?

Od pewnego czasu na polskich drogach "służą" nowe nieoznakowane radiowozy polskiej policji, wyposażone w wideorejestratory. Marka pojazdów wciąż dla wielu kierowców, przyzwyczajonych do opli, skód i volkswagenów, jeśli o nieoznakowane radiowozy chodzi, jest zaskoczeniem. Mundurowi korzystają bowiem już z kilkudziesięciu BMW serii 3 (330i xDrive).

26-01-2018

Problemy z... CEPIK 2.0

W trakcie wczorajszego (25.01) posiedzenia sejmowej komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Ragionalnej wiceminister resortu cyfryzacji poinformował, że system CEPIK 2.0 wymaga przynajmniej kilkudziesięciu milionów złotych nakładu.

23-01-2018

3 Komentarze

Zamknięcie OSK za brak wpisu o badaniu technicznym

Starosta wydał decyzję o zakazie prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców i wykreślił przedsiębiorcę z rejestru po tym, gdy wskutek przeprowadzonej przez policję i urzędnika starosty kontroli instruktor prowadzący szkolenie nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego, z którego wynikałby fakt przeprowadzenia badań technicznych.

22-01-2018

TIRem pod prąd na autostradzie...

Policjanci zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna prowadził 40-tonowy pojazd mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Był tak pijany, że nawet nie pamiętał kiedy ruszył w trasę. Na szczęście szybka i właściwa reakcja kierowców pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

22-01-2018

Policja apeluje do... wnuków!

Z analiz policyjnych wynika, że najbardziej zagrożonymi uczestnikami ruchu drogowego są seniorzy. W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

16-01-2018

Koniec z przekręcaniem liczników?

Rządowa strona historiapojazdu.gov została właśnie rozszerzona o kolejne funkcjonalności. Do tego trwają prace nad zmianą przepisów, które usankcjonują w kodeksie karnym fałszowanie wskazań liczników przebiegu kilometrów w pojazdach. Wszystko dla skutecznej i rzeczywistej walki z oszustwami przy obrocie używanych pojazdów. 

16-01-2018

1 Komentarze

Uruchomiono kolejne dwie filie WORD

Kolejne dwie filie WORD rozpoczynają pracę w pełnym zakresie. Chodzi o oddział szczecińskiego WORD w Barlinku (gdzie od jesieni egzaminowano tylko w zakresie teorii) oraz oddział opolskiego WORD w Nysie.

15-01-2018

Instruktor bez zarzutów prokuratorskich

Wracamy do śmierci kursanta kategorii B prawa jazdy, który w zeszłym roku uległ wypadkowi na placu manewrowym w Warszawie i zmarł. Decyzja prokuratury jest nieprawomocna.

1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11

Komentarze (7132)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena