3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

02-06-2017

Rewolucja czy "pic na wodę"?

W kwietniu Fundacja SOS Odpowiedzialne Szkoły Jazdy opublikowała w Internecie informacje dotyczące pomysłów, które mają po raz kolejny zrewolucjonizować szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców. Mowa była wówczas raczej o pomysłach, tymczasem w tym tygodniu jeden z branżowych portali napisał o sprawie twierdząc, że jest gotowy projekt zmian.

30-05-2017

Policja przesiada się na BMW

Oferta BMW okazała się najtańszą na dostawę 140 nieoznakowanych radiowozów dla Policji. Droższą ofertę złożyła zarówno Skoda na model Superb, jak i Volkswagen na model Passata - informuje portal Dziennik.pl.

30-05-2017

Instruktor Roku w Łodzi

XVIII Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku odbędzie się w tym roku w dniach 23-24 czerwca w Łodzi. Organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i Kandydatów na Kierowców Autos Łódź.

25-05-2017

2 Komentarze

W kolejnym WORD wymiana pojazdów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu ogłosił przetarg na zakup dziesięciu nowych pojazdów egzaminacyjnych dla kategorii B prawa jazdy. Warunkiem udziału w przetargu jest odkup przez potencjalnego dostawcę obecnie posiadanych przez elbląski WORD fiatów punto. Ich łączna wartość (10 sztuk) to niespełna 170 tys. złotych - według wyceny biegłego rzeczoznawcy.

 

17-05-2017

Straci prawko zanim je odbierze?

Młody, choć niedoszły kierowca z Krosna na Podkarpaciu prawdopodobnie straci prawo jazdy, zanim zdąży je odebrać w wydziale komunikacji. Osiemnastolatek zdawał egzamin kilka dni temu a brak uprawnień w kieszeni nie przeszkadzał mu, by wybrać się na przejażdżkę. Brawurową, bo zakończyła się kontrolą policji i odebraniem uprawnień.

 

15-05-2017

Kontrole "elek" - ponownie bez zarzutów!

W Inowrocławiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wespół z urzędnikami Starostwa Powiatowego kontrolowali pojazdy nauki jazdy. Efekty kontroli są pozytywne, bowiem nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, choć przyznać trzeba, że sprawdzono niewiele aut, bowiem raptem siedem.

09-05-2017

Zakaz używania telefonu przez pieszych?

Do takich informacji dotarł dziennik "Rzeczpospolita". Propozycja wprowadzenia zakazu używania telefonu przez pieszych przechodzących przez jezdnię pojawiła się jako opcja zgłoszona właśnie przez MSWiA do dyskusji w podzespole ds. służb mundurowych Rady Dialogu Społecznego.

08-05-2017

Surowsze przepisy stają się faktem!

Prezydent podpisał nowelizację Ustawy prawo karne oraz niektórych innych ustaw, która zaostrza kary za przestępstwa (i wykroczenia) w ruchu drogowym. Według nowych regulacji dolna granica kary więzienia za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu wyniesie 2 lata (obecnie jest to 9 miesięcy). To minimalna kara bezwględnego więzienia BEZ MOŻLIWOŚCI jej zawieszenia.

  1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Komentarze (7226)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena