Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

27-07-2017

Jak zginął kursant?

Prokuratura wykluczyła, że śmierć kursanta na placu manewrowym w Warszawie nastąpiła z przyczyn naturalnych. Chodzi o wypadek, do którego doszło 7 lipca podczas szkolenia na kategorię A prawa jazdy. Na skutek niegroźnie wyglądającego zdarzenia zmarł kursant.

25-07-2017

Dziś Dzień Bezpiecznego Kierowcy!

W tym roku już po raz 12 obchodzony jest "Dzień Bezpiecznego Kierowcy". Dzień ten nieprzypadkowo przypada 25 lipca, w imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest bowiem patronem wszystkich kierowców. Święto po raz pierwszy obchodzone było w 2006 roku, z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców oraz Krzysztofa Hołowczyca, kierowcy rajdowego i założyciela fundacji "Kierowca Bezpieczny".

25-07-2017

Kolejne wypadki z udziałem "elek"

Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło na ulicy Gliwickiej w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca lancią, prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z samochodem nauki jazdy. Trzy osoby trafiły do szpitala.

24-07-2017

Pijany instruktor w Olsztynie

W sobotę olsztyńscy policjanci przeprowadzali działania określane potocznie jako "trzeźwe poranki". Skontrolowano kilkuset kierujących, w tym pojazdy nauki jazdy. Wskutek kontroli "wpadł" 35.letni instruktor nauki jazdy, który miał blisko promil alkoholu w organiźmie. Kierujący pojazdem nauki jazdy kursant był trzeźwy.

22-07-2017

Utrata "prawka" za używanie telefonu

Natychmiastowe zatrzymanie dokumentu prawa jazdy za korzystanie z telefonu bądź tabletu w czasie prowadzenia pojazdu - to nowa regulacja, która wkrótce trafi do kodeksu wykroczeń za przewiny w ruchu drogowym. Co prawda jeszcze nie w Polsce a we Włoszech, ale to kolejny już - po Wielkiej Brytanii - europejski kraj zaostrzający w ten sposób przepisy.

19-07-2017

Kilkuletni rowerzysta potrącony przez "elkę"

Do na szczęście niegroźnego w skutkach zdarzenia doszło dziś w Ostrołęcę. Kursantka kierująca pojazdem nauki jazdy potrąciła na przejściu dla pieszych kilkuletniego chłopca-rowerzystę. Chłopcu, poza potłuczeniami i zadrapani nic więcej się nie stało, jednak na miejscu pojawiła się karetka zespołu ratownictwa medycznego i oczywiście policja. Młody rowerzysta nie wymagał hospitalizacji.

19-07-2017

3 Komentarze

Piotrków: Citroeny na egzaminach

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zmienia flotę pojazdów egzaminacyjnych kategorii B prawa jazdy. Wysłużone już toyoty yaris zastąpione zostaną dosyć zaskakującą marką i modelem, w porównaniu do aut egzaminacyjnych w Polsce. Wkrótce do piotrkowskiego WORD trafi 17 citroenów C3.

18-07-2017

Korupcja w branży: 200 osób skazanych

Przed sądem w Tarnowie zapadły ostatnie wyroki w wykrytej cztery lata temu korupcyjnej aferze w branży szkoleniowej i egzaminacyjnej. Łącznie wyroki usłyszało około dwustu osób, z czego większość to kursanci, którzy wręczali łapówki oczekując pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy. Mieli oni za "usługę" płacić od 500 do 2500 złotych. Wśród skazanych są także ci, którzy tylko korzyść majątkową obiecywali.

 

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (7083)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena