Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

03-11-2017

Instruktor i dwoje kursantów rannych

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło na krajowej "czwórce" w miejscowości Zbylitowska Góra (gmina Tarnów w Małopolsce). W tył pojazdu nauki jazdy uderzył ciągnik siodłowy z naczepą (potocznie zwany TIRem). Na skutek zdarzenia do szpitala trafił instruktor nauki jazdy i dwoje jego kursantów. Najpoważniej poszkodowana została siedząca na tylnej kanapie skody młoda kobieta.

02-11-2017

4 Komentarze

Kursant z dwoma promilami!

Policja z "drogówki" w Zakopanem postanowiła zatrzymać do kontroli pojazd nauki jazdy. Okazało się, że w pojeździe szkoleniowym za kierownicą siedział 26.latek, który był kompletnie pijany. W jego organiźmie stwierdzono PONAD DWA PROMILE ALKOHOLU!

30-10-2017

Już niebawem przeglądy po nowemu

Już za dwa tygodnie wchodzą w życie przepisy na nowo regulujące zasady przeprowadzania obowiązkowych przeglądów technicznych, a tym samym wdrożona zostanie zmodernizowana Centralna Ewidencja Pojazdów (CEP), bedąca częścią systemu CEPIK 2.0. Od 13 listopada za przegląd zapłacimy przed jego przeprowadzeniem, jednak to nie jedyna nowość.

30-10-2017

"NIE ZABIJAJ" - inauguracja akcji

Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

26-10-2017

Problemy z aktualizacją PKK

Od środy osoby korzystające z "Portalu OSK" uwierzytelniające swoje dane za pośrednictwem ePUAP nie mają możliwości aktualizowania Profili Kandydata na Kierowcę (PKK). Pierwsze sygnały o problemach otrzymaliśmy od naszych Czytelników i Klientów, w Internecie na branżowych forach również pojawili się na ten temat wiele żywych dyskusji.

26-10-2017

Zginęła "Matka Polka Motocyklistka"

Chodzi o Marzenę Szulhan, która była twarzą kampanii "Matka Polka Motocyklistka". W spocie akcji, której celem było przede wszystkim szerzenie postaw bezpieczeństwa w środowisku kierujących jednośladami, udzieliła swojego wizerunku grając ofiarę wypadku motocyklowego. Kobieta zginęła kilka dni temu w prawdziwym wypadku w Szczecinie - prowadziła motocykl. Osierociła kilkuletniego synka. 

25-10-2017

Mandat albo zadanie specjalne!

Pod takim hasłem policjanci z myszkowskiej (województwo śląskie) drogówki przeprowadzili niecodzienne działania profilaktyczno – prewencyjne. Przy ul. Kieleckiej w Jaworzniku obok policyjnego radiowozu można było zobaczyć wóz strażacki.

24-10-2017

Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj (24.10) ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (7094)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena