ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

26-02-2018

Kolejny WORD z kia rio...

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu otworzył oferty w postępowaniu przetargowym na wymianę pojazdów egzaminacyjnych kategorii B. Wszystko wskazuje na to, że toyoty yaris zostaną zastąpione przez kie rio.

23-02-2018

2 Komentarze

Poseł chce powszechnego dostępu do nagrań egzaminów

Poseł Andrzej Kobylarz wystosował do resortu infrastruktury interpelacje, w której pyta o możliwość wprowadzenia przepisów zezwalający na nieograniczony dostęp do nagrań z przebiegu egzaminu państwowego na prawo jazdy wespół z uzyskaniem nagrania... na wynos. I to zarówno w przypadku wyniku pozytywnego, jak i negatywnego.

23-02-2018

Kaskadowy pomiar prędkości

Policja coraz częściej stosuje wobec kierujących tak zwany kaskadowy pomiar prędkości, najcześciej w okresach wzmożonego ruchu. Mundurowi przypominają, że rozpoczyna się ostatni weekend ferii i w najbliższych dniach będzie można często spotkać tego typu kontrole. Czym jest zatem kaskadowy pomiar prędkości?

21-02-2018

Nowe zasady dotyczące fotelików dziecięcych?

Niewykluczone, że wkrótce zostanie wprowadzony obowiązek przewożenia dzieci do czwartego roku życia wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. To plan europejskich urzędników, pracujących nad nowymi rozwiązaniami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach wspólnoty. Warto zauważyć, że tego typu rozwiązanie obowiązkowo stosowane jest chociażby w Norwegii.

20-02-2018

6 Komentarze

Egzaminator musi pozwolić na... kolizję!

Żadne obowiązujące przepisy dotyczące przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy nie stanowią o konieczności zapobiegania kolizji, a przeciwnie nakazują przerwanie egzaminu w momencie jej zaistnienia - stwierdził w piśmie do jednego z OSK Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego (PORD).

19-02-2018

Pijany kursant. Policję wzywają piesi!

W Piotrkowie Trybunalskim policja zatrzymała pojazd nauki jazdy, za kierownicą którego siedział pijany kursant. Zgrozy sprawie dodaje fakt, że mundurowych powiadomili piesi, a niczego nieświadomy miał być instruktor nauki jazdy!

16-02-2018

Sąd Najwyższy: pijany rowerzysta nie może tracić prawka

Sąd Najwyższy zajmował się kwestią karania osób, które pod wpływem alkoholu jechały rowerem. Temat sporny od lat, bowiem nie do końca było jasnym, czy słuszne jest zabierania takim osobom prawa jazdy (jeśli je oczywiście posiadały) czy orzekanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych (to jest możliwe wobec osób nieposiadających prawa jazdy).

15-02-2018

Młodzi bezpieczni na drodze

W dniu 13 lutego br na terenie Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. W. Andersa
w Białymstoku, miała miejsce uroczysta inauguracja projektu edukacyjnego „MŁODZI BEZPIECZNI NA DRODZE”. Pomysłodawcami projektu są przedstawiciele WORD w Białymstoku, działający wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku.

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (7178)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena