img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

09-03-2017

Utrata prawka za używanie telefonu

Plany zaostrzenia przepisów regulujących sankcję za używanie telefonu przez kierujących pojazdami pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Problem jest na tyle poważny, że liczba zdarzeń drogowych powodowanych na skutek "zabaw" z telefonem wzrasta na całym świecie. Rząd brytyjski chce twardo z tym skończyć a najsurowsze sankcje skieruje do młodych stażem kierowców. A ta "grupa docelowa" nie jest przypadkowa.

 

02-03-2017

10 Komentarze

Dramatyczny brak kierowców zawodowych

W Polsce brakuje przynajmniej 50 tysięcy kierowców zawodowych z uprawnieniami kategorii C+E - wynika z i tak ostrożnych danych Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Warto przypomnieć, że Polska jest europejskim potentatem w branży przewozów drogowych. Nad Wisłą jest ponad 100 tysięcy firm transportowych.

27-02-2017

"Nauka jazdy" od jutra w TV

Znany, lubiany i popularny format telewizyjny pod nazwą "Nauka jazdy" wraca po... piętnastu latach na ekrany telewizorów. Tym razem zmagania kursantów śledzić będzie można na antenie stacji TTV. Podobnie, jak przed kilkunastu laty, program realizowany jest na Śląsku i dodatkowo w Krakowie. Pierwszy odcinek nowej serii już we wtorek, 28 lutego, o godzinie 22:30.

24-02-2017

1 Komentarze

Mandat? Tylko na podstawie nagrania

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy nowelizującej przepisy ruchu drogowego.Zeznania policjanta, którym dziś praktycznie bezkrytycznie i bez materiału dowodowego wierzy sąd, przestaną być brane pod uwagę. Kierowca będzie mógł być ukarany mandatem, o ile będą dowody na popełnienie wykroczenia - inne, niż twierdzenie policjanta. Wszystkie radiowozy mają być wyposażone w kamery.

22-02-2017

1 Komentarze

40 tys. zł. od WORD w Łomży...

Aż 40 tysięcy złotych przekazał, jako nagroda, przedszkolom i szkołom WORD w Łomży. To efekt akcji, w której nagrody pieniężne dla placówek przyznawano za przekonywanie rodziców przez dzieci do tego, by... robili przeglądy pojazdów. Jak podkreśla dyrekcja WORD placówka na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży inwestując najwięcej spośród ośrodków. Przez 17 lat uzbierała się już z tego kwota 2,4 mln złotych!

16-02-2017

1 Komentarze

Lawinowy przyrost aut w Polsce!

W Polsce nieustannie i w dodatku w ostatnim czasie lawinowo przybywa pojazdów. Tylko w styczniu 2017 roku po raz pierwszy zarejestrowano w Polsce 38 tysięcy samochodów, co stanowi niemal 20.procentowy wzrost w porównaniu do pierwszego miesiąca roku 2016. Dla porównania: w całej Unii Europejskiej przyrost był dwukrotnie niższy, bo wyniósł 10 procent.

15-02-2017

Wyrok: Egzaminator popełnił błąd

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 października 2016 r. sprawy ze skargi L. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] marca 2016 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia praktycznego egzaminu państwowego na prawo jazdy oddala skargę. O co chodzi?

14-02-2017

Filia w Grójcu zmienia "patrona"

Od maja bieżącego roku filia warszawskiego WORD w Grójcu przechodzi pod auspicje WORD w Radomiu. Oddział, w którym można zdawać egzaminy pozostanie, jednak przejdzie pod zarządzanie ze strony ośrodka radomskiego. Niby niewiele wnosząca zmiana, choć to tylko pozory. Dlaczego?

  1  2  3  4  5  6  7  8    

Komentarze (7163)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena