img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

08-09-2016

1 Komentarze

Nie polujemy na zebrach!

Od 1 stycznia do 30 sierpnia tego roku na Mazowszu doszło do 171 potrąceń pieszych, które miały miejsce na przejściach dla pieszych. Zginęło w nich 14 osób. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych mazowiecka drogówka rozpoczęła kampanię - "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!" Akcja wystartowała 4 września, opracowana i przygotowana została przez Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Miejscem inauguracji akcji był Płocki Ogród Zoologiczny – wybieg ZEBR.

01-09-2016

2 Komentarze

Nowe pojazdy w Wielkopolsce!

Po dziewięciu latach użytkowania renault clio wielkopolskie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego doczekają się wymiany pojazdów egzaminacyjnych. Obecnie użytkowane przez pięć WORD auta pojawiły się w 2008 roku, choć oczywiście były w tym czasie wymieniane na nowe (na ten sam model) w ramach jednej, pierwotnej umowy z dostawcą (w 2010 i w 2012 roku).

01-09-2016

Spłonęła "elka"

W Człuchowie (województwo pomorskie) niemal doszczętnie spłonął pojazd nauki jazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało - kierujący i pasażerowie zdążyli w porę opóścić samochód.

31-08-2016

Kolizja "elki" i radiowozu

W Bydgoszczy doszło do nietypowej kolizji z pojazdem nauki jazdy. Jak podaje jeden z bydgoskich serwisów informacyjnych do zdarzenia mogło dojść... przez nieuwagę kierowcy radiowozu. W dodatku ten dosłownie chwilę przed zdarzeniem i wjazdem na skrzyżowanie miał włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

30-08-2016

2 Komentarze

Cena minimalna "powraca"!

Ni stąd, ni zowąd powrócił temat wprowadzenia ceny minimalnej za szkolenia kandydatów na kierowców. Podobno resort transportu "nie mówi nie". Jednak to nie wszystko, co w tej sprawie zaskakuje, bowiem wyliczono cenę, jaka powinna obowiązywać w przypadku kategorii B. Jej wysokość to... jakiś żart.

26-08-2016

Rowerzyści też mają obowiązki

Rowerzyści i motocykliści to również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W trosce o ich bezpieczeństwo gorzowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania „Jednoślad”. Mundurowi przyjrzą się zachowaniom na drodze rowerzystów i motocyklistów, sprawdzą także wymagane wyposażenie roweru oraz stan techniczny motocykla.

25-08-2016

3 Komentarze

Statystyki - niesprawiedliwość "branżowa"?

Statystyki - dla jednych dane z nich wynikające mają ogromne znaczenie na wielu płaszczyznach, dla innych mogą stać się utrapieniem. Zwłaszcza, gdy dane te trafią do analizy przez osoby, które nie mają czy o samych statystykach, czy o mechanizmach funkcjonowania branży nauki jazdy bladego pojęcia. Najgorzej, gdy za ich analizowanie i wyciąganie wniosków biorą się... niektórzy dziennikarze.

23-08-2016

Zawyżali opłatę za badania lekarskie

Jedna z przychodni we Wrocławiu, w której kandydaci na kierowców mogli korzystać z badań lekarskich niezbędnych w procesie uzyskiwania uprawnień, naliczała zawyżone opłaty za swoje usługi. Do urzędowej, i tak już bardzo wysokiej opłaty 200 zł, doliczano podatek VAT, przez co pacjenci za usługę płacili 246 zł.

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (6930)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena