3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

14-10-2016

Prokuratorzy ścigają gminy za płatne parkingi...

...w weekendy. Prokuratura Regionalna w Gdańsku zleciła podległym jednostkom analizę uchwał organów samorządu terytorialnego dotyczących stref płatnego parkowania. Analiza ta doprowadziła do zaskarżenia kolejnych uchwał wydanych w tym przedmiocie.

14-10-2016

Tarnobrzeg: Akt oskarżenia za łapówki

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec 30 osób (w trybie art. 335 par. 1 kodeksu postępowania karnego).

13-10-2016

15 lat więzienia za wypadek w Kamieniu Pomorskim

Dziś (13.10) zapadł wyrok w sprawie wypadku z 1 stycznia 2014 roku, do którego doszło w Kamieniu Pomorskim. Sprawcą był Mateusz S., który będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków wjechał w grupę pieszych. Zginęło wówczas 6 osób, w tym jedno dziecko. Dwoje dzieci zostało ciężko rannych.

13-10-2016

1 Komentarze

Nowy Sącz: MORD złamał obietnicę?

Zdający egzamin w nowosądeckim MORD oraz instruktorzy oskarżają dyrektora ośrodka o złamanie obietnicy. Chodzi o nowe pojazdy egzaminacyjne oraz zapewnienia, że zdający będą mieli możliwość - w okresie przejściowym - wyboru modelu samochodu, na jakim będą zdawać egzamin państwowy. O sprawie pisze portal sadeczanin.info.

12-10-2016

Zatrzymanie "prawka" niekonstytucyjne

Przynajmniej częściowo. Wczoraj (11.10) zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, w którym ten kwestionuje część przepisów, na podstawie których dochodzi do podwójnego karania kierowców przekraczających na obszarze zabudowanym prędkość o przynajmniej 50 km/h. Osoby takie karane są zarówno mandatem (i punktami karnymi) jak i utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Obligatoryjnie! I właśnie zarzuty do tej obligatoryjności ma Trybunał.

11-10-2016

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Jako użytkownicy dróg powinniśmy pamiętać, że mamy możliwość (a nawet powinność) reagować w sytuacjach podobnych do tej, do jakiej doszło w okolicach Nysy. Kierujący pojazdem zauważył innego kierującego, który był pijany. Zatrzymał go i zabrał mu kluczyki. Okazało się, że mężczyzna, który w dodatku nigdy nie miał prawa jazdy, miał w organizmie... 4 promile alkoholu!

10-10-2016

1 Komentarze

Korupcja: Kolejne zarzuty na Podlasiu

Kolejnych kilkanaście osób usłyszało zarzuty korupcyjne w sprawie, o której informujemy od stycznia. Co kilka miesięcy śledczy docierają do nowych osób zamieszanych w nielegalny proceder związany z załatwianiem pozytywnych wyników egzaminu państwowego w zamian za korzyści majątkowe.

05-10-2016

1 Komentarze

Dwóch oferentów na auta w Wielkopolsce

W przetargu na dostawę ponad 80 pojazdów egzaminacyjnych dla pięciu WORD w Wielkopolsce wpłynęły tylko dwie oferty. Obie przekroczyły kwotę, jaką planowano przeznaczyć na wymianę flot: jedna o ponad pół miliona, druga aż o ponad 4,5 miliona złotych.

  1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Komentarze (7040)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena