img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

19-08-2016

2 Komentarze

Wzorowe zachowanie kierowców - uniknęli śmierci

Kilka dni temu, na drodze S3 pod Gorzowem, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jednak gdyby nie refleks, czujność i prawidłowe postawy kierujących dwoma pojazdami osobowymi, bilans wypadku mógłby być tragiczniejszy.

19-08-2016

Instruktor Roku 2016 w Warszawie

Tegoroczny finał ogólnopolskiego konkursu Instruktor Roku odbędzie się w Warszawie. Jego hasło przewodnie to "Stawiamy na profesjonalizm" a logo w kształcie emblematu nauki jazdy „L ” układane z puzzli symbolizujących wielość elementów składających się na prawidłowe wyszkolenie kandydata na kierowcę.

17-08-2016

1 Komentarze

Wreszcie zdrożeją mandaty?

Szykują się dosyć poważne zmiany w taryfikatorze mandatów. Kary w postaci zarówno punktów, jak i wysokości mandatów, mają być surowsze. Choć nie brzmi to dobrze, to jednak warto przypomnieć, że obecne stawki maksymalne za przekraczanie prędkości nie były podwyższane od... ponad 20 lat!

16-08-2016

Wraca pomysł filii WORD w Chojnicach

Chojnice, około 40-tysięczne miasto w województwie pomorskim chciałoby posiadać filię WORD. Mimo, że pomysł powraca regularnie od kilku już lat, niewiele się w tej kwestii zmienia. Sprawę ponowił niedawno jeden z powiatowych radnych w Chojnicach.

13-08-2016

Niekaralność instruktora - jakie przewiny wykluczają?

Osoby chcące zostać instruktorami nauki jazdy lub posiadające już uprawnienia do szkolenia kandydatów na kierowców wiedzą, jakie formalności muszą spełniać. Jedną z nich jest niekaralność - błędnie interpretowana jako tylko ta objawiająca się w przestępstwach przeciw bezpieczeństwu w ruchu drogowym lub przeciwko dokumentom. 

11-08-2016

Instruktor Roku w Rzeszowie

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie odbyła się druga edycja konkursu „Najlepszy Instruktor Nauki Jazdy” w 2016 roku. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. W konkursie wzięło udział 27 instruktorów nauki jazdy z 17 ośrodków szkolenia kierowców, których kursanci przestępują do egzaminów państwowych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

10-08-2016

Światło czerwone nie jest dla ozdoby!

To oczywistość, a mimo to nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych przez kierowców to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji. Kierowcy, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie "na czerwonym świetle" powinni mieć się na baczności. Policjanci prowadzą cykliczne działania i wyciągają konsekwencje wobec łamiących przepisy drogowe.

08-08-2016

1 Komentarze

Nowe auta w Inowrocławiu i Kielcach

W WORD Inowrocław pojawiły się już nowe pojazdy egzaminacyjne - toyoty yaris. Mimo to ośrodek wciąż używa także nissany micry, które wkrótce zostaną wycofane całkowicie, jednak - póki co - zdający wolą na razie korzystać podczas egzaminów właśnie z nich. Z kolei WORD Kielce ogłosił właśnie przetarg na zakup nowych pojazdów, jednak w tym przypadku nowe auta do "służby" wejdą raczej dopiero na początku przyszłego roku. 

1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    10

Komentarze (6930)

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena