13718547-1143360242351859-14289621311071.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Podstawiony kursant na egzaminie
kajdanki.jpg

13-03-2018

Podstawiony kursant na egzaminie

W Tarnobrzegu w trakcie egzaminu teoretycznego odkryto oszustwo. Przed komputerem z testami zasiadł 21.latek, który podał się za kogoś innego. Konkretnie: zastępował 37.latka, który obawiał się blamażu na egzaminie i postanowił podstawić kogoś "mądrzejszego" od siebie. "Smaczku" sprawie dodaje fakt, że we wszystkim przysłowiowe palce maczał... instruktor starszego z mężczyzn!

 

W ubiegłym tygodniu na egzamin teoretyczny stawił się 21.letni mężczyzna, który wylegitymował się dowodem osobistym 37.letniego mężczyzny, faktycznego kandydata na kierowcę. Młody mężczyzna do egzaminu dopuszczony jednak nie został, bowiem egzaminator - słusznie - nabrał uzasadnionych podejrzeń co do jego tożsamości. Przypomnijmy: między legitymującym się egzaminowanym a faktycznym właścicielem dowodu osobistego było 16 lat różnicy! Podchodzący do egzaminy fałszywy kandydat na kierowcę po tym, gdy sprawa się wysypała, uciekł z budynku WORD. O sprawie natychmiast została powiadomiona policja.

 

Mundurowi zabezpieczyli dokument, monitoring i ustalili świadków zdarzenia. Bez problemu ustalili dane wszystkich sprawców intrygi, a okazało się, że było ich aż trzech. O wszystkim miał wiedzieć instruktor obawiającego się egzaminu 37.latka. To właśnie instruktor "miał znależć" (na prośbe swojego kursanta) osobę, która - jako podstawiona - spróbuje uzyskać wynik pozytywny egzaminu. To 49. latek. Wszyscy zostali zatrzymani. Postawiono im zarzuty usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ Maciek
3

Ciekawe ile razy się udało??

2018-03-22 18:50

Dodaj własny komentarz

Ocena