Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Policja przesiada się na BMW
bmwi.jpg

30-05-2017

Policja przesiada się na BMW

Oferta BMW okazała się najtańszą na dostawę 140 nieoznakowanych radiowozów dla Policji. Droższą ofertę złożyła zarówno Skoda na model Superb, jak i Volkswagen na model Passata - informuje portal Dziennik.pl.

 

Policja rozpisała przetarg na dostawę 140 nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Dotychczas prym wśród tego typu policyjnej floty wiodły pojazdy Skody, Volkswagena i Opla. Ale to się może wkrótce zmienić, przynajmniej po części, bo jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, na polskie drogi policjanci wyjadą w BMW. Co prawda nieoznakowane radiowozy tej marki już patrolowały drogi, to jednak były to przysłowiowe rodzynki.

 

Oczywiście nie wszystkie pojazdy zostaną wymienione czy zastąpione nowymi. Obecnie Policja posiada bowiem ponad 400 nieoznakowanych radiowozów. BMW zaoferowało 140 sztuk modelu 330i xDrive, za które oczekuje 27 mln złotych. Skoda za model Superb oczekiwała ponad 28 mln zł, a Volkswagen za Passata od 29,5 do ponad 30 milionów (zależnie od wersji). A jakie były oczekiwania Policji?

 

Nowe pojazdy muszą być wyposażone w benzynowy silnik o pojemności minimum 2 litrów i mocy nie mniejszej, niż 245 koni mechanicznych. Auta muszą być wyposażone w automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła. Powinny też rozwijać prędkość maksymalną powyżej 210 km/h na godzinę a do "setki" przyspieszać w czasie krótszym, niż 7 sekund. Pierwsza partia nowych nieoznakowanych radiowozów w liczbie 40 sztuk ma trafić do policjantów najpóźniej w listopadzie bieżącego roku. 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena