krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Powstanie kolejna filia WORD?
skier.jpg

10-08-2017

Powstanie kolejna filia WORD?

Urząd Miasta w Kutnie rozpisał przetarg na budowę filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem egzaminy na prawo jazdy w Kutnie zdawać by można jeszcze w tym roku. Jednak po otwarciu złożonych ofert wynika, że może się to okazać nierealne.

 

Oddział WORD ma być zlokalizowany na terenie dawnej kotłowni, która zasilała szpital w Kutnie. Z filii korzystać będą mogli przede wszystkim mieszkańcy północnych powiatów wójewództwa łódzkiego. Chodzi głównie o powiaty łęczycki i kutnowski. Dziś kursanci z tych okolic egzaminy zdają najczęściej w Sieradzu bądź Skierniewicach, a bywa, że i w ośrodkach innych województw. Stosowna uchwała Sejmiku Województwa Łódzkiego w sprawie utworzenia filii podjęta została już niemal rok temu. Teraz swój ruch wykonały władze Kutna.

 

W ramach inwestycji wybudowany ma zostać egzaminacyjny plac manewrowy, stanowiska postojowe dla pojazdów, drogi i chodniki wewnętrzne, infrastruktura oświetleniowa i ogrodzenie całego terenu. Infrastruktura administracyjno-biurowa, w tym sala egzaminacyjna wykonane zostaną w lekkiej technologii kontenerowej. Wykonawca na zrealizowanie prac będzie miał dwa miesiące od momentu "wejścia na plac budowy". Przepustowość dzienna oddziału ośrodka egzaminowania szacowana jest na 100 egzaminów, przy czym granica opłacalności filii to około 25-30 egzaminów dziennie.

 

Jest tylko jeden problem: tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, samorządowcy planowali uruchomić ośrodek jeszcze w tym roku, wszystko jednak wskazuje na to, że przetarg będzie trzeba powtórzyć. Wczoraj (9 lipca) otwarto kopertę z ofertą (złożono tylko jedną). Urząd Miasta planował na inwestycję wydać 900 tys. złotych brutto, a jedyny oferent zażyczył sobie za wykonanie inwestycji kwotę 1,5 mln zł (dokładnie 1 mln 499 tys. 370 zł). Tak duża rozbieżność dziwi, a co za tym idzie, albo po stronie miasta osoby odpowiedzialne za wycenę inwestycji nieumiejętnie ją oszacowali, albo oferent mocno "przestrzelił" w swoich oczekiwaniach. Teraz opcje są dwie: albo miasto zwiększy budźet i to o blisko 67 procent albo rozpisze nowy przetarg licząc, że zgłoszą się tańsi wykonawcy.

 

Filia w Kutnie "zorganizowana" ma być przez WORD w Skierniewicach, zatem w gestii skierniewickiego ośrodka będzie dostarczenie pojazdów i angażowanie egzaminatorów. I tak, jak to wynika z przepisów regulujących działalność filii ośrodka, w Kutnie będą mogły być przeprowadzane egzaminy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B prawa jazdy.
Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena