ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Powyborcza "miotła" w kilku WORD?
wordbialystok.jpg

04-01-2019

Powyborcza "miotła" w kilku WORD?

Spore roszady na stanowiskach dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego województwa podlaskiego. Z końcem roku, w nagły sposób, pożegnano się z aż trzema zarządzającym WORD: w Łomży, Białymstoku i Suwałkach.

 

Decyzję o zwolnieniu trzech dyrektorów podjąc zarząd województwa podlaskiego na swoim ostatnim posiedzeniu w dniu 31 grudnia 2018 roku. Zaraz po podjęciu tej decyzji z urzędu wyruszyć mieli kierowcy z dokumentami wypowiedzenia, by jeszcze w "starym roku" doręczyć jest "zainteresowanym".

 

Nie brakuje komentarzy, że decyzję były podejmowane na przysłowiowe "łapu-capu", o czym świadczyć ma przeoczenie faktu, że jeden z dyrektorów, zarządzający ośrodkiem w Suwałkach, znajduje się w przedemerytalnym okresie ochronnym. Do emerytury brakuje około roku. To oznacza, że pracodawca - a jest nim urząd marszałkowski - musi zapewnić odwołanemu dyrektorowi stanowisko odpowiednie do jego kwalifikacji ze stosownym wynagrodzeniem. W drugim przypadku (WORD w Łomży) pracownicy urzędu marszałkowskiego spóźnili się z doręczeniem wypowiedzenia przed końcem miesiąca, bowiem w ostatnim dniu roku łomżyński ośrodek pracował tylko do godziny 14, a "goniec" u bram ośrodka zjawił się później.

 

Cezary Kisiel, dyrektor WORD w Łomży wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym zaprzecza stawianym przez zarząd województwa zarzutom. Zarząd uzasadnił swoją decyzję niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji, a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach.

 

W nawiązaniu do komunikatu po posiedzeniu Zarządu Województwa Podlaskiego
w dniu 31.12.2018 r. opublikowanego w dniu dzisiejszym na stronie www.wrotapodlasia.pl  (rozesłanego do mediów), a dotyczącego powodów odwołania Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w województwie podlaskim, pragnę przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

 

Stwierdzenie, będące oficjalnym uzasadnieniem odwołania m. in. mojej osoby z funkcji Dyrektora WORD w Łomży, zawarte w powyższym komunikacie cyt:” Zarząd uzasadnił swoją decyzję  niezadowalającą dynamiką rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadkiem przychodów we wszystkich trzech placówkach”, jest niezgodne z prawdą.

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, pod moim kierownictwem (2017 i 2018), nie odnotował żadnego spadku przychodów, a wręcz przeciwnie, przychody zwiększyły się znacząco: I tak:

 

ROK    -   PRZYCHÓD
2014   -   5 135 525,68 zł
2015   -   6 044 031,10 zł
2016   -   6 121 895,95 zł
2017   -   6 539 126,45 zł
2018   -   6 897 213,10 zł

 

Po drugie, odnosząc się do zarzutu niezadowalającej dynamiki rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji, pragnę poinformować, że Zarząd Województwa Podlaskiego, po rozpatrzeniu wniosku Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, zaakceptował w dniu 19 czerwca 2018 roku zadanie inwestycyjne pod nazwą: Budowa placu manewrowo – egzaminacyjnego z układem komunikacji kołowej i pieszej wraz z zagospodarowaniem terenu, budową urządzeń infrastruktury technicznej z elementami wyposażenia placu, budową dwóch wiat przystankowych, budową ogrodzenia, budową przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z doziemnymi instalacjami kanalizacji deszczowej, elektrycznej oraz oświetlenia zewnętrznego, a także przebudową części istniejącego budynku dydaktyczno – administracyjnego wraz z instalacjami wewnętrznymi przy ul. Zjazd w Łomży, jak również budową elektroenergetycznej napowietrznej i kablowej linii średniego napięcia sn 15kv oraz rozbiórką elektroenergetycznej napowietrznej linii średniego napięcia sn 15kv przy ul. Zjazd w Łomży.

 

Budowa nowego placu pozwoli na przeprowadzenie znacznie większej ilości egzaminów, jak również pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na egzamin. Oddana do użytku nowa inwestycja, wpłynie na dalszy dynamiczny wzrost przychodów WORD w Łomży.

 

Także pozostali zwolnieni dyrektorzy nie pozostawiają na sposobie, w jaki to zrobiono, a tym bardziej uzasadnieniu, suchej nitki. Wskazują na polityczny kontekst decyzji, a działania członków zarządu określają jako pozbawione klasy.

 

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena