ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Prawo jazdy posiadał 49 minut!
de.jpg

04-12-2018

Prawo jazdy posiadał 49 minut!

Pewien nastolatek cieszył się swoim prawem jazdy 49 minut. Stracił je w kilkadziesiąt minut od odebrania dokumentu w urzędzie po tym, gdy przy jednej z pierwszych "przejażdżek" znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Sytuacja miała miejsce w Niemczech.

 

W miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h, młodzieniec pędził dwukrotnie szybciej. Mundurowi, którzy przeprowadzili kontrolę prędkośći od razu zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. „Niektóre rzeczy trwają wieczne – inne nie trwają nawet godziny" - napisała w oświadczeniu policja.

 

Co istotne: młody mężczyzna wiózł czworo swoich znajomych, stąd policjanci nie stronili od tezy, że to były głupie popisy z jego strony i chęć "zaimponowania" innym. Poza utratą prawa jazdy zatrzymany kierowca musi zapłacić 200 euro grzywny, a dokument będzie mógł odzyskać po dodatkowych szkoleniach i egzaminach. Za to już wiadomo, że okres próbny, jaki go obowiązywał (dla młodych stażem kierowców) już zostanie wydłużony z dwóch do czterech lat.

Podobnych przypadków nieodpowiedzialnych zachowań młodych osób tuż po odebraniu prawa jazdy nie brakuje - niestety - także w Polsce. Znane są przypadki, że młodzi kierowcy tracili swoje dokumenty w dniu ich odebrania. Nie brakuje także zdarzeń tragicznych, gdy w szczególności młodzi ludzie tuż po odebraniu dokumentu... ginęli tego samego dnia w powodowanych przez siebie wypadkach.

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena