Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Próbowała przekupić egzaminatora
kasas.jpg

10-10-2017

Próbowała przekupić egzaminatora

W trakcie egzaminu na prawo jazdy w oddziale kieleckiego WORD w Ostrowcu Świętokrzyskim 38.letnia zdająca próbowała przekupić egzaminatora. Liczyła na przychylność w ocenie jej umiejętności na drodze. Za próbę przekupstwa grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (9.10) tuż po tym, gdy rozpoczęła się praktyczna część egzaminu. Kobieta bez większych ogródek zapytała egzaminatora wprost, czy ten za sto złotych przymknie oko, gdyby coś jej nie wyszło.

 

Egzaminator natychmiast poinformował zdającą, że jej propozycja jest przestępstwem. Egzamin przerwano, do WORD wezwano policję a kobieta została zatrzymana. Przyznała się do złożenia propozycji korupcyjnej. Sprawą zajmuje się policja i sprawa swój finał znajdzie najpewniej w sądzie.


Trudno zrozumieć pobudki, jakimi kierowała się kobieta i nad wyraz niezrozumiała est jej naiwność. Tym bardziej, że przebieg egzaminu jest utrwalany - zarówno obraz, jak i dźwięk - zatem tym bardziej jej zachowanie jest kuriozalne, a z drugiej strony zastanawiące: na co kobieta liczyła? Oczywiście nie oznacza to, że jej propozycja, gdyby miała miejsce w innych okolicznościach, byłaby bardziej uzasadniona...

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ Gustaw
5

Za mało zaproponowała...

2017-10-12 22:06

Dodaj własny komentarz

Ocena