3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Ranking TOP 10 najtrudniejszych pytań...

17-06-2019

Ranking TOP 10 najtrudniejszych pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy

Przez 10 dni czerwca br., dzięki uprzejmości serwisu https://testy.portalnaukijazdy.pl, prezentowaliśmy na naszym fanpage 10 pytań egzaminacyjnych (kat. B), z którymi osoby uczące się do egzaminu mają największe problemy.

 

Prezentujemy TOP 10 najtrudniejszych pytań egzaminacyjnych wraz  z poprawnymi odpowiedziami oraz komentarzami.

 

Miejsce Odp. Komentarz
10 NIE Ręka osoby kierującej ruchem wyciągnięta poziomo, poprzecznie do kierunku jazdy zbliżających się pojazdów, oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi za osobą kierującą ruchem.
 9 100 km/h

Na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu dopuszczalna prędkość samochodu osobowego wynosi 100 km/h.

 8 NIE

Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

 7 NIE

Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

 6 NIE

Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu na jezdni jednokierunkowej oraz na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

 5 NIE

Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo, także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

 4 NIE

Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany.

 3 NIE

Znak "zakaz skręcania w prawo" zabrania skręcania w kierunku wskazanym na znaku. Znak ten obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu, chyba że został umieszczony w obrębie skrzyżowania, wtedy dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony.

 2 TAK

Zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych, zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem. W tej sytuacji za przejściem widoczny jest znak P-19 - wyznacza pas przeznaczony na postój pojazdów wzdłuż krawędzi jezdni.

 1 NIE

Znak A-7 "ustąp pierwszeństwa" ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem. Umieszczona pod znakiem A-7 tabliczka T-6c wskazuje rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie.

Dane dotyczą miesięcy marzec-maj 2019 roku i pochodzą z serwisu https://testy.portalnaukijazdy.pl

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy, którzy bawili się z nami na naszym fanpage.

Laureaci konkursu otrzymają wiadomosć prv na facebook.


Do nauki i doskonalenia swojej wiedzy z zakresu teoretycznego egzaminu na prawo jazdy polecamy serwis https://testy.portalnaukijazdy.pl. Rozwiązanie 2 w 1, możesz uczyć się na PC lub na urzadzeniu mobilnym, po kliknięciu na "Synchronizuj dane" poierane są postępy z telefonu do serwisu lub z serwisu do telefonu, aby nie uczyć się dwa razy tego samego.

top10.png
pozycja-10
pozycja 10
0.32 MB jpg
pozycja-9
pozycja 9
0.29 MB jpg
pozycja-8
pozycja 8
0.24 MB jpg
pozycja-7
pozycja 7
0.22 MB jpg
pozycja-6
pozycja 6
0.22 MB jpg
pozycja-5
pozycja 5
0.18 MB jpg
pozycja-4
pozycja 4
0.24 MB jpg
pozycja-3
pozycja 3
0.28 MB jpg
pozycja-2
pozycja 2
0.31 MB jpg
pozycja-1
pozycja 1
0.21 MB jpg
Powrót do listy aktualności

Komentarze (2)

Gość
Havranek
5

Najtrudniejsze są te pytania, na które nie znamy odpowiedzi :)

2019-06-20 21:31
Gość
~ ols
5

W przypadku pytania nr 2 nawet w sytuacji, gdyby nie było znaku poziomego P-19 wyznaczającego pas przeznaczony na postój pojazdów wzdłuż krawędzi jezdni, tylko byłaby to linia rozdzielająca pasy ruchu P-1, pojazd również mógłby zostać zatrzymany bezpośrednio za przejściem dla pieszych. Zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych, zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem w odległości 10 m, jednak dotyczy to drogi dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu. W przypadku drogi dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu dla każdego kierunku zatrzymanie pojazdu za przejściem przy prawej krawędzi byłoby zgodne z prawem, czyż nie? Swoją drogą z tego zdjęcia trudno wywnioskować jaka to dokładnie linia (znak poziomy). Proszę o potwierdzenie bądź korektę.

2019-06-26 13:19

Dodaj własny komentarz

Ocena