Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności UK: Od wczoraj nowe zasady egzaminów
ukegz.jpg

05-12-2017

UK: Od wczoraj nowe zasady egzaminów

Od wczoraj (04.12) w życie weszły nowe zasady przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Dwukrotnie wydłużono czas jego trwania i rewolucyjnie zmieniono jego przebieg. Uspokajamy: nowe przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii.

 

Czas trwania jazdy egzaminacyjnej wydłużono dwukrotnie - z dziesięciu do dwudziestu minut. Dodatkowo, co jest znaczącą zmianą przebiegu egzaminu, trasę przejazdu wyznaczać będzie zaprogramowana przez egzaminatora nawigacja. Zdający będzie musiał się poruszać według jej wskazań i poleceń a całość, zarówno sama jazda, jak i podzielność uwagi w kwestii prowadzenia pojazdu i korzystania z nawigacji będzie oceniana.

 

Nie jest jednak tak, że egzaminatorowi przysłowiowo totalnie zakneblowano usta, bowiem osoba zdającą będzie musiała odpowiedzieć na jedno pytanie przed jazdą, a drugie już w czasie prowadzenia pojazdu. Pierwsze z pytań/zadań polegało będzie na wyjaśnieniu wybranej przez egzaminatora kwestii związanej z bezpieczeństwem, a drugie na pokazaniu jak poradzić sobie z pewnym problemem już z praktyce, niejako z zaskoczenia.

 

Nowa formuła egzaminu praktycznego na Wyspach okroił nieco liczbę niezbędnych manewrów do wykonania. Z listy zadań znika "zawracanie na trzy" oraz "zawracanie na rogu". Mimo to pozostają zadania manewrowe i egzaminator może polecić wykonanie jednego z nich:

- parkowanie równoległe tyłem przy drodze;
- parkowanie na miejscu parkingowym;
- zjazd z drogi, zatrzymanie się i ponowne dołączenie się do ruchu.

Nowe regulacje są częścią brytyjskiego planu dla Driver and Vehicle Standards Agency, który zakłada, że do 2022 roku pomoże on w "poprawie bezpieczeństwa na brytyjskich drogach".

Powrót do listy aktualności

Komentarze (1)

Gość
~ Piter
1

A kogo interesują egzaminy w Angli?

2018-01-06 18:49

Dodaj własny komentarz

Ocena