Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności W kolejnym WORD wymiana pojazdów
elbl.jpg

25-05-2017

W kolejnym WORD wymiana pojazdów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu ogłosił przetarg na zakup dziesięciu nowych pojazdów egzaminacyjnych dla kategorii B prawa jazdy. Warunkiem udziału w przetargu jest odkup przez potencjalnego dostawcę obecnie posiadanych przez elbląski WORD fiatów punto. Ich łączna wartość (10 sztuk) to niespełna 170 tys. złotych - według wyceny biegłego rzeczoznawcy.

 

Największym wyróżnikiem warunków udziału w przetargu jest właśnie obowiązek odkupienia użytkowanych przez WORD pojazdów egzaminacyjnych. Ponadto nowe auta muszą być pięciodrzwiowe, wyposażone w silnik benzynowy o mocy minimum 55kW (jednak jeden z nich musi być o mocy minimum 70kW) o nie mniejszej pojemności, niż 1.1 litra i nie większej, niż 1,4 litra. Przy czym przedział pojemności silnika w jednym pojeździe o większej mocy może oscylować między 1.4 a 1.6 litra. Pojazdy muszą zostać dostosowane do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Dostawy powinny się rozpocząć najpóźniej 30 września i zakończyć najpóźniej 30 listopada.

 

Najistotniejszym, choć nie jedynym kryterium wyboru, będzie cena. Za ten aspekt oferty będzie można otrzymać do 60 proc. punktów. Kolejne kryteria to wskaźniki spalania, emisji spalin oraz długość gwarancji - ta nie może być krótsza, niż 24 miesiące.

 

Dostarczone w ramach umowy pojazdy w liczbie 10 sztuk będą musiały być dwukrotnie wymienione przez dostawcę na nowe: po 24 miesiącacach a następnie po 47 miesiącach (licząc czas obu wymian od chwili pierwszej dostawy). Wymiana aut będzie się odbywała bez dopłat, zatem musi być uwzględniona w ofercie pierwotnej. To praktyka stosowana właściwie przez większość ośrodków egzaminacyjnych w Polsce od wielu lat.
Powrót do listy aktualności

Komentarze (2)

Gość
~ bbinstruktor
5

A w Bielsku, jak w lesie dalej uczymy na Yaris II

2017-05-25 17:59
Gość
~ Kowal
5

To się ciesz człowieku bo lepiej już nie będzie

2017-05-26 18:32

Dodaj własny komentarz

Ocena