3.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Zarzut dla egzaminatora w sprawie wypadku w...
zarzut.jpg

27-08-2018

Zarzut dla egzaminatora w sprawie wypadku w Szaflarach

Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym usłyszał egzaminator, w związku z ubiegłotygodniowym tragicznym w skutkach wypadkiem na przejeździe kolejowym w Szaflarach na Podhalu. Zginęła 18.letnia zdająca, która nie zdążyła opuścić auta przed uderzeniem pociągu. 62.letniemu egzaminatorowi grozi nawet 8 lat więzienia.

 

Egzaminator zarzut usłyszał dzisiaj (27.08). Decyzja ta poprzedzona została analizą zebranego materiału dowodowego, z których najcenniejszymi były nagrania z wewnątrz pojazdu egzaminacyjnego. Do dyspozycji prokuratury były też nagrania z lokomotywy oraz monitoringu przemysłowego z pobliskiej posesji, skąd kamery obejmowały zasięgiem przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku. Przesłuchano także świadków i zapoznano się ze wstępnymi opiniami biegłych. 

 

Mimo bogatego materiału dowodowego prokuratura - póki co - nie zdradza szczegółów odnośnie zachowania samego egzaminatora tuż przed wypadkiem, zatem na razie nie wiadomo, czy była (i jeśli tak, to jaka) reakcja egzaminatora na fakt niezatrzymania pojazdu przed znakiem STOP. A jeśli jakaś reakcja z jego strony była, to nie wiadomo na tę chwilę, czy przyczyniła się ona do zatrzymania pojazdu egzaminacyjnego na przejeździe kolejowym, kilka sekund przed tym, gdy nadjechał skład pociągu. 

 

Egzaminator do prokuratury w Nowym Targu został dziś wezwany w trybie pilnym. Nie zdecydowano się na doprowadzenie go przez policję, jednak po jego dobrowolnym stawieniu się w prokuraturze (towarzyszył mu adwokat), dokonano jego zatrzymania. Na razie prokuratorzy nie zdradzają, czy będą wnioskować o tymczasowe zatrzymanie 62.letniego egzaminatora. 

 

Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

 

Więcej o szczegółach wypadku przeczytasz TUTAJ

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena