krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Zdawała 32 razy i już straciła uprawnienia
polalko.jpg

10-04-2018

Zdawała 32 razy i już straciła uprawnienia

Policjanci ze żnińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Jak się okazało kobieta nie tylko nie zastosowała się do znaków drogowych ograniczających prędkości, ale również do zakazu prowadzenia pojazdów po wypiciu alkoholu. 31-latka już straciła prawo jazdy, które posiadała od 14 dni.


Powodem zatrzymania auta była przekroczona dozwolona prędkość, jaka obowiązywała na tym odcinku drogi o 23 km/h na tak zwanej "pięćdziesiątce". Kontrola zakończyłaby się szybko, gdyby nie to, że policjanci podczas rozmowy z kierującą wyczuli od niej alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 31-latki wykazało, że ma ona prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Kobieta już straciła prawo jazdy, które, jak się okazało na podstawie sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych, uzyskała zaledwie 2 tygodnie temu. Kobieta w rozmowie z mundurowymi przyznała się również, że aby uzyskać uprawnienia do kierowania autem 32 razy zdawała stosowne egzaminy.


Kierująca, po wykonaniu czynności służbowych przez policjantów, została zwolniona, a pojazd przekazany rodzinie. Teraz 31-latce grozi nie tylko kara za przekroczoną prędkość, ale o wiele surowsze wyroki sądowe o zakazie prowadzenia pojazdów, grzywnie, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Foto: Policja

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena