krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności Zmiany coraz bliżej?

31-01-2019

Zmiany coraz bliżej?

Według dziennika "Rzeczpospolita" tempa nabrać mają zapowiadane od dłuższego czasu prace nad wprowadzeniem zmian w szkoleniu czy egzaminowaniu przyszłych kierowców. Nie zabraknie też nowych rozwiązań dla obecnych kierowców czy użytkowników pojazdów.

 

"Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, przygotował zmiany dla kandydatów na kierowców i tych, którzy już jeżdżą. Chce zabrać egzaminy na prawo jazdy wojewódzkim ośrodkom ruchu drogowego (WORD) i oddać egzaminatorom zatrudnionym przez wojewodę. Pozwoli też kursantom na doskonalenie jazdy w towarzystwie opiekuna" - czytamy na łamach "Rz". Rozwiązania, o jakich mowa, nie są nowymi pomysłami, bo o ich wdrożeniu mówi się już od 2-3 lat. Przynajmnie w kwestii egzaminatorów. Doskonalenie umiejętności kursanta pod okiem rodzica/opiekuna, a nie instruktora, to nieco młodszy, choć także znany już pomysł.

 

"Rzeczpospolita" przypomina również o pomysłach resortu infrastruktury na likwidację kart pojazdu czy nalepek kontrolnych na pojazdach; nie będzie również konieczności wymiany tablic rejestracyjnych po zakupie pojazdu, który wcześniej był w ewidencji innego powiatu.

 

"Celem zmian jest poprawa bezpieczeństwa ruchu i wyników egzaminów na prawo jazdy." O tym, co należy sądzić o takich argumentach i o tezie, że zmiana podległości WORD/egzaminatorów nie przełoży się w żaden sposób na poprawę zdawalności, pisaliśmy TUTAJ.

 

Póki co żaden z powyższych pomysłów nie został skonkretyzowany w projektach ustaw. Nieznane są również terminy wejścia w życie zmian.

Powrót do listy aktualności

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj własny komentarz

Ocena