Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna

Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

ADAC ostrzega: Smart Kid Belt nie zastępuje fotelika dziecięcego!

„Smart Kid Belt” według zapewnień producenta sprawia, że fotelik dziecięcy staje się zbyteczny. Jednak testy zderzeniowe ADAC pokazały, że konstrukcja nie zapewnia dostatecznej ochrony dzieci w przypadku zderzenia czołowego, ryzyko poważnych obrażeń jest duże. Dlatego nie zaleca się stosowania tego "urządzenia".

czytaj więcej
Egzamin na prawo jazdy w Chojnicach?!

Na początku września została uruchomiona filia PORD w Chojnicach. Od 7 września odbywają się w niej egzaminy na kategorię B. O komentarz dotyczący nowego miejsca egzaminowania poprosiliśmy Daniela Modrzejewskiego z OSK Andrzej Modrzejewski.

czytaj więcej
KIA Rio w Łodzi i w Sieradzu

Kia Rio przez 4 najbliższe lata pojazdem egzaminacyjnym w Łodzi i w Sieradzu. WORD w Łodzi zdecydował się na najem, bez limitu kilometrów, 42 sztuk fabrycznie nowych samochodów osobowych, z pakietem ubezpieczeń OC/AC/NNW/Assistance przeznaczonych do egzaminowania na kategorię B prawa jazdy, a także z bieżącym serwisowaniem.

czytaj więcej
Korupcja w ośrodku szkolenia

Policjanci Wydziału do walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy uzyskali informację o korupcyjnym procederze, do którego miało dochodzić od września 2017 roku do kwietnia 2018 roku w jednym z ośrodków szkolenia kierowców w Brodnicy. Prokuratura Rejonowa w Brodnicy wszczęła w tej sprawie śledztwo, które w całości powierzyła policjantom.

czytaj więcej
Akt oskarżenia w sprawie wypadku podczas egzaminu na prawo jazdy w Szaflarach

23 sierpnia 2018 roku miał miejsce tragiczny wypadek podczas egzaminu na prawo jazdy. Angelika P. (†18 l.) zginęła na przejeździe kolejowym w Szaflarach (woj. małopolskie) w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Egzaminator w ostatniej chwili zdążył wybiec z samochodu.

czytaj więcej
Bez badań i na zniszczonych tarczach

Poważne zaniedbania dotyczące stanu technicznego zespołu pojazdów polskiego przewoźnika odkryli pilscy inspektorzy. Nie dość, że brak było aktualnych badań technicznych, to fatalny stan tarcz hamulcowych i samodzielnie wykonane naprawy mogły doprowadzić do tragedii drogowej.

czytaj więcej
Już niedługo mandat za wykroczenie drogowe wyniesie 5 tys. zł?!

Premier chce zaostrzenia systemu kar dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe. W tej sprawie jeszcze w kwietniu wysłał stosowne pismo do resortów, aby przygotowano projekty zmian przepisów.

czytaj więcej
Wakacje 2020 - Mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym!

Rozpoczęły się wakacje. Niestety jest to okres, w którym rokrocznie giną osoby na drogach. W zeszłym roku było to prawie 600 wypadków ze skutkiem śmiertelnym (dokładnie 582). Jak będzie w tym roku?

czytaj więcej
1  2  3  4