Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta

Aktualności - archiwum

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

Protest firm szkolenia kierowców?!

Otrzymaliśmy list od jednego z OSK spełniającego dodatkowe wymagania, który dotyczy obecnej sytuacji i zagrożeń dotyczących przyszłości branży szkolenia kandydatów na kierowców i kierowców zawodowych.

czytaj więcej
Hulajnoga elektryczna już niedługo zadebiutuje jako... pojazd.

W ostatnich latach zauważalny jest dynamiczny rozwój technologii w zakresie urządzeń takich jak: hulajnoga elektryczna, deskorolka elektryczna, elektryczne urządzenia samopoziomujące i inne urządzenia o podobnej konstrukcji wyposażone w napęd elektryczny lub napędzane siłą mięśni, przeznaczone do transportu osób.

czytaj więcej
Prawo jazdy kategorii B, nie dla 17 latków

Ministerstwo Infrastruktury nie będzie obniżać wieku koniecznego do uzyskania prawa jazdy kategorii B. Zdaniem resortu obecnie funkcjonujące prawo jest optymalne ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Według ministerstwa w UE, funkcjonują zapisy prawne, w których ustalona została dolna granica wieku do uzyskania prawa jazdy na 18 lat.

czytaj więcej
Odstęp na autostradzie i drodze ekspresowej?!

Od czerwca 2021 kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową będzie obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.

czytaj więcej
Zakaz korzystania z telefonów na przejściu dla pieszych?!

Od czerwca 2021 zabronione będzie korzystanie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz na przejściu dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

czytaj więcej
Pieszy na przejściu zawsze będzie miał pierwszeństwo?!

Od czerwca 2021 pieszy wchodzący i przechodzący przez przejście dla pieszych, będzie miał pierwszeństwo. Wyjątek stanowi wchodzenie na przejście z torowiskiem, przed nadjeżdżający tramwaj. W tym wypadku tramwaj będzie miał pierwszeństwo.

czytaj więcej
Serwis i aplikacja dla OSK

Doceniamy lojalność, dla naszych klientów konto partnera za 1 zł!
Budowa marki OSK w gratisie...

czytaj więcej
Kontrola w OSK - odc. 9. Umowy z instruktorami

Czy podczas kontroli osoby kontrolujące mogą żądać do wglądu umów zlecenie lub o pracę pomiędzy osk  a instruktorami? Jeśli tak, to czy w tym zakresie podmiot kontrolowany ma prawo okazać kopię z usuniętymi/zakrytymi warunkami handlowymi współpracy?

czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8