Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

11-02-2019

2 Komentarze

Pieszy wchodzący na przejście - z pierwszeństwem przed pojazdem?

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się o to do Ministra Infrastruktury. Wystąpienie jest efektem spotkań Adama Bodnara z przedstawicielami stowarzyszeń „Miasto Jest Nasze” i „Piesza Masa Krytyczna”.

06-02-2019

Dwa nowe znaki

Resort infrastruktury przygotował propozycję wprowadzenia do przepisów dwóch nowych znaków drogowych. Zmiana przepisów ma nacelu celu odróżnienie oznakowania odcinkowego pomiaru prędkości od pomiaru punktowego.

31-01-2019

Minister podsumowuje i planuje

Minister Infrastruktury, w odpowiedzi na interpelację poselską, podsumował działania swojego resortu. Kilka wątków, jakie poruszono, dotyczy stricte kierowców, szkoleń czy egzaminowania.

31-01-2019

Zmiany coraz bliżej?

Według dziennika "Rzeczpospolita" tempa nabrać mają zapowiadane od dłuższego czasu prace nad wprowadzeniem zmian w szkoleniu czy egzaminowaniu przyszłych kierowców. Nie zabraknie też nowych rozwiązań dla obecnych kierowców czy użytkowników pojazdów.

31-01-2019

Wyrok sądu ws. "bezterminowości" praw jazdy

Sąd Administracyjny w Krakowie wydał wyrok, w którym orzeka za bezpodstawne wpisywanie w dokument prawa jazdy terminu jego ważności w sytuacji, gdy pierwotnie uprawnienia zostały wydane bezterminowo. Chodzi o sytuacje związane z wymianą dokumentu na nowy, a obecnie wydawane prawa jazdy są na okres 15 lat.

21-01-2019

Resort o prędkości za progiem zwalniającym

Poseł Józef Lassota postanowił zgłębić temat związany z dopuszczalną prędkością za progiem zwalniającym. Kwestia ta rozpalała niejeden umysł a opinie związane z tymi nie do końca dla wielu jasnymi przepisami mocno się ścierały. Parlamentarzysta w tej sprawie złożył do resortu infrastruktury interpelację poselską i uzyskał dosyć jednoznaczną odpowiedź. Czy temat należy uznać za zakończony i możemy mówić o pogodzeniu zwolenników różnych rozwiązań?

17-01-2019

5 Komentarze

Znowu głośno o zarobkach WORD

Przez media przetacza się właśnie kolejna fala informacji, które nawiązują do raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego finansów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, a co za tym idzie, także systemu egzaminowania. Jednocześnie, po raz kolejny, mówi się wiele o zmianie przepisów związanych z podległością WORD oraz finansowania tych instytucji.

07-01-2019

2 Komentarze

Nowi dyrektorzy WORD na Podlasiu

Marek Olbryś, wicemarszałek województwa wręczył dziś powołania nowym dyrektorom podlaskich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Zgodnie z obowiązującym prawem dyrektorów wojewódzkich ośrodków powołuje zarząd województwa. Na posiedzeniu w dniu 4 stycznia br. zarząd podjął uchwałę o powołaniu nowych szefów trzech podlaskich ośrodków. Poprzednich odwołał 31 grudnia 2018 r.

1  2  3  4