krzys2.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

30-10-2019

Jedź zgodnie z przepisami i... zarabiaj!

Każdy pojazd, który przestrzegał ograniczenia prędkości 30 km/h dodawał 0,10 € do wyświetlanej kwoty pieniężnej. Jazdą zgodna z przepisami jednym pojazdem można było zarobić  maksymalnie do 0,50 € dziennie.

24-10-2019

Ogólnopolskie warsztaty dla Instruktorów, Wykładowców i Właścicieli OSK

Warsztaty doskonalenia zawodowego instruktorów nauki jazdy to wprowadzony parę lat temu coroczny obowiązek szkolenia, przedłużający ważność uprawnień do szkolenia kandydatów na kierowców.

23-10-2019

Nadchodzą zmiany w szkoleniu i egzaminowaniu kat. A2, C i C+E

Wracają "250-tki" na szkolenie motocyklistów kat. A2.
Ciągniki siodłowe na szkoleniach i egzaminach kat. C+E. Uwaga! Pojazdy szkoleniowe i egzaminacyjne na kat. C i C+E będą mogły być wyposażone w automatyczną skrzynię biegów!
Czterokołowiec lekki w szkoleniach i na egzaminach kat. AM dla niepełnosprawnych.

17-10-2019

Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkowe

Jazda na tzw. suwak i tworzenie korytarzy życia już wkrótce staną się obowiązkowe. Sejm znowelizował właśnie w tym zakresie ustawę Prawo o ruchu drogowym.  

Nowe regulacje określają dokładnie zasady tworzenia przez kierujących wolnej przestrzeni dla pojazdów służb ratunkowych. - Upływający czas to największy przeciwnik podczas prowadzenia akcji ratowniczych. Dlatego niezwykle ważne jest umożliwienie wszystkim służbom jak najszybszego dotarcia do osób poszkodowanych w wypadku. Właśnie temu służy tworzenie tzw. korytarza życia – mówi Janusz Markiewicz z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. 

10-10-2019

2 Komentarze

Szykuje się podwyżka cen kursu nauki jazdy? Czy OSK powinny być opodatkowane podatkiem VAT?!

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE (z dnia 14 marca 2019 r.) szkolenia kandydatów na kierowców nie są zwolnione z VAT, ponieważ nie można ich uznać za usługę edukacyjną. Jak do tej pory w Polsce przyjmowano i stosowano zasadę, że nauka jazdy jest zwolniona z VAT. Ministerstwo Finansów, zapytane przez Dziennik Gazetę Prawną o skutki wyroku TSUE, odpowiedziało, że za wcześnie jeszcze, żeby wiążąco go komentować.

04-10-2019

Pierwszeństwo przejazdu

Prowadzenie pojazdu to nie gra, życie masz tylko jedno.

Podczas zajeć teoretycznych jednym z podstawowych pojeć "do ogarnięcia" stanowi zasada ograniczonego zaufania, która w wielkim skrócie zakłada, że powinno się domniemywać, że inni będą zachowywać się na drodze zgodnie z obowiazującymi przepisami, jednak należy się upewnić czy rzeczywiście tak jest.

02-10-2019

Test na spostrzegawczość...

Kurs nauki jazdy na automacie i egzamin, który również odbedzie się na pojeździe z automatyczną skrzynią biegów skutkuje wpisem do prawa jazdy kodu 78. Oznacza to, ze możecie prowadzić pojazd wyłącznie wyposażon w automatyczną skrzynię biegów.

27-09-2019

7 Komentarze

Instruktor zginął w wypadku!

W dniu dzisiejszym po godzinie 13.00 niedaleko miejscowości Czerniak na drodze krajowej nr 15 (powiat mogileński, województwo kujawsko-pomorskie) doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

1  2  3  4