Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

28-03-2017

1 Komentarze

Pogorszenie bezpieczeństwa na drogach

Z danych raportu Komisji Europejskiej, dotyczącego bezpieczeństwa na europejskich drogach wynika, że w Polsce pierwszy raz od lat w 2016 roku nastąpił wzrost liczby (w porównaniu do roku 2015) wypadków i ofiar śmiertelnych. Było ich w naszym kraju więcej o 2 procent przy jednoczesnym dwuprocentowym spadku w całej Unii Europejskiej.

27-03-2017

Kia rio w Trójmieście?

Wszysto na to wskazuje, że kia rio pojawi się na egzaminach w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku i Gdyni. Oferta złożona przez dilera marki kia okazała się najkorzystniejszą spośród trzech, jakie wpłynęły do PORD.

23-03-2017

Dzień, w którym... nikt nie zginął

Dziewiętnastego marca odnotowano w Polsce 39 wypadków drogowych, w których 53 osoby zostały ranne i pomimo niekorzystnej pogody, wpływającej zarówno na warunki drogowe jak też samopoczucie użytkowników dróg, nikt nie zginął!

20-03-2017

1 Komentarze

Rusza filia WORD w Szczecinku

Wszystko gotowe. Chodzi o przygotowanie filii WORD (a właściwie koszalińskiego ZORD) w Szczecinku, która zacznie funkcjonować już od kwietnia. O jej powstanie zabiegano bardzo długo.

17-03-2017

Z prawem jazdy w dorosłość!

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile odbył się finał organizowanego w północnej Wielkopolsce konkursu "Z prawem jazdy w dorosłość". Wydarzenie ma już kilkunastoletnią tradycję - w tym roku była to już czternasta edycja konkursu!

14-03-2017

Zginął instruktor nauki jazdy

W Lubinie na Dolnym Śląsku na skutek wypadku zginął znany i ceniony instruktor nauki jazdy Andrzej Lisowski. Wypadku nie przeżyła również jego żona. Do zdarzenia doszło w nocy kilka dni temu na skrzyżowaniu dróg krajowych 3 oraz 36 w trakcie manewru skrętu w lewo. Wówczas doszło do tragicznego zderzenia toyoty yaris z pojazdem ciężarowym (TIR).

13-03-2017

1 Komentarze

Nietrzeźwa egzaminatorka w Szczecinie

Od egzaminatorki Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie woń alkoholu wyczuł egzaminowany. Zawiadomił policję. Kobietę zbadano alkomatem i stwierdzono w jej organiźmie 0,3 promila alkoholu w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Kobieta nie jest już egzaminatorką szczecińskiego WORD.

09-03-2017

Utrata prawka za używanie telefonu

Plany zaostrzenia przepisów regulujących sankcję za używanie telefonu przez kierujących pojazdami pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Problem jest na tyle poważny, że liczba zdarzeń drogowych powodowanych na skutek "zabaw" z telefonem wzrasta na całym świecie. Rząd brytyjski chce twardo z tym skończyć a najsurowsze sankcje skieruje do młodych stażem kierowców. A ta "grupa docelowa" nie jest przypadkowa.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9