ll.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

09-05-2019

Bliżej mobilnych kontroli drogowych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o transporcie drogowym, przedłożony przez Ministra Infrastruktury.

07-05-2019

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy!

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało propozycję zmian w przeprowadzaniu, a właściwie w organizacji egzaminów na prawo jazdy. Egzaminator będzie mogł przeprowadzić jednego dnia maksymalnie osiem egzaminów praktycznych kategorii B, w tym nie częściej, niż jeden na godzinę. W ocenie resortu egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i przede wszystkim bardziej rzetelną oraz obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców.

26-04-2019

1 Komentarze

Nadgorliwy egzaminator poskromiony. Egzamin unieważniony.

W ocenie Sądu, przyczyną unieważnienia egzaminu na prawo jazdy na podstawie weryfikacji zapisu jego przebiegu, co do kwalifikacji osoby egzaminowanej, mogą być zdarzenia wskazujące na możliwość stworzenia zagrożenia dla ruchu drogowego, których interpretacja w świetle zebranych dowodów jest ewidentna (np. wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, przejechanie bez zatrzymania na skrzyżowaniu ze znakiem STOP lub na czerwonym świetle, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych itp.).

20-04-2019

Wesołego Alleluja!

Wszystkim Klientom i sympatykom życzymy spokoju, szczęścia, radości oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. 

11-02-2019

2 Komentarze

Pieszy wchodzący na przejście - z pierwszeństwem przed pojazdem?

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się o to do Ministra Infrastruktury. Wystąpienie jest efektem spotkań Adama Bodnara z przedstawicielami stowarzyszeń „Miasto Jest Nasze” i „Piesza Masa Krytyczna”.

06-02-2019

Dwa nowe znaki

Resort infrastruktury przygotował propozycję wprowadzenia do przepisów dwóch nowych znaków drogowych. Zmiana przepisów ma nacelu celu odróżnienie oznakowania odcinkowego pomiaru prędkości od pomiaru punktowego.

31-01-2019

Minister podsumowuje i planuje

Minister Infrastruktury, w odpowiedzi na interpelację poselską, podsumował działania swojego resortu. Kilka wątków, jakie poruszono, dotyczy stricte kierowców, szkoleń czy egzaminowania.

31-01-2019

Zmiany coraz bliżej?

Według dziennika "Rzeczpospolita" tempa nabrać mają zapowiadane od dłuższego czasu prace nad wprowadzeniem zmian w szkoleniu czy egzaminowaniu przyszłych kierowców. Nie zabraknie też nowych rozwiązań dla obecnych kierowców czy użytkowników pojazdów.

1  2