Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

06-12-2018

Trybunał zakwestionował przepisy prawa drogowego

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją zasady związane z oddaniem łaścicielowi odholowanego pojazdu pod warunkiem, że osoba taka uiści koszty związane z operacją usunięcia i parkowania pojazdu.

05-12-2018

Szaflary: Egzaminator z dodatkowymi zarzutami

Prokuratura rozszerzyła zarzuty dla egzaminatora, który brał udział w tragicznym w skutkach wypadku pojazdu egzaminacyjnego, do którego doszło w sierpniu na przejeździe kolejowym w Szaflarach (woj. małopolskie). W ocenie śledczych egzaminator w żaden sposób nie pomógł osobie egzaminowanej w wydostaniu się z pojazdu i sam "po prostu uciekł".

04-12-2018

NIK przegrała ws. dyrektora WORD

Sąd Okręgowy w Częstochowie prawomocnym orzeczeniem odrzucił zażalenie Najwyższej Izby Kontroli (NIK) na umorzenie śledztwa w sprawie rzekomej niegospodarności dyrektora WORD w Częstochowie.

04-12-2018

Prawo jazdy posiadał 49 minut!

Pewien nastolatek cieszył się swoim prawem jazdy 49 minut. Stracił je w kilkadziesiąt minut od odebrania dokumentu w urzędzie po tym, gdy przy jednej z pierwszych "przejażdżek" znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Sytuacja miała miejsce w Niemczech.

30-11-2018

"Korytarze życia" jeszcze w tym roku?

Marek Wójcik, poseł na sejm, złożył do ministra infrastruktury interpelację w sprawie planów związanych z wprowadzeniem do przepisów definicji i zasad związanych z tzw. korytarzami życia. Z odpowiedzi, która nadeszła od Marka Chodkiewicza (podsekretarz stanu w resorcie) wynika, że kwestie te mogą zostać umocowane w przepisach jeszcze w tym roku.

28-11-2018

Straci "prawko", bo egzamin trwał za krótko

Po trzech miesiącach od zdanego egzaminu musiała się pożegnać z prawem jazdy - i to nie z własnej winy. Chodzi o mieszkankę Łodzi, która zdała egzamin i otrzymała uprawnienia. Okazało się jednak, po kilkunastu tygodniach, że z prawem jazdy musi się pożegnać, bowiem... jej egzamin trwał o minutę krócej, niż wymagają tego przepisy.

19-11-2018

Pijana sprawczyni kolizji ukryła się w... radiowozie!

26-latka najpierw spowodowała kolizję drogową i uciekła z miejsca zdarzenia. Później sama wsiadła do nieoznakowanego radiowozu z policyjnymi wywiadowcami, prosząc ich o ukrycie. Okazało się, że jest nietrzeźwa i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w jej aucie znajdowały się ubrania z metkami, które mogą pochodzić z kradzieży.

19-11-2018

Wzrasta liczba kierujących po narkotykach

W Polsce od lat wielkim problemem na drogach są kierujący, którzy za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu. Pocieszające jest, że ich liczba spada. Niepokojącym jest za to fakt, że znacząco wzrasta odsetek osób, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem narkotyków lub podobnie działających innych środków odurzących. Tylko w ciągu trzech ostatnich lat ich liczba wzrosła o połowę!

1  2  3  4  5  6  7  8  9