Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

25-05-2017

1 Komentarze

W kolejnym WORD wymiana pojazdów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu ogłosił przetarg na zakup dziesięciu nowych pojazdów egzaminacyjnych dla kategorii B prawa jazdy. Warunkiem udziału w przetargu jest odkup przez potencjalnego dostawcę obecnie posiadanych przez elbląski WORD fiatów punto. Ich łączna wartość (10 sztuk) to niespełna 170 tys. złotych - według wyceny biegłego rzeczoznawcy.

 

17-05-2017

Straci prawko zanim je odbierze?

Młody, choć niedoszły kierowca z Krosna na Podkarpaciu prawdopodobnie straci prawo jazdy, zanim zdąży je odebrać w wydziale komunikacji. Osiemnastolatek zdawał egzamin kilka dni temu a brak uprawnień w kieszeni nie przeszkadzał mu, by wybrać się na przejażdżkę. Brawurową, bo zakończyła się kontrolą policji i odebraniem uprawnień.

 

15-05-2017

Kontrole "elek" - ponownie bez zarzutów!

W Inowrocławiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wespół z urzędnikami Starostwa Powiatowego kontrolowali pojazdy nauki jazdy. Efekty kontroli są pozytywne, bowiem nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, choć przyznać trzeba, że sprawdzono niewiele aut, bowiem raptem siedem.

09-05-2017

Zakaz używania telefonu przez pieszych?

Do takich informacji dotarł dziennik "Rzeczpospolita". Propozycja wprowadzenia zakazu używania telefonu przez pieszych przechodzących przez jezdnię pojawiła się jako opcja zgłoszona właśnie przez MSWiA do dyskusji w podzespole ds. służb mundurowych Rady Dialogu Społecznego.

08-05-2017

Surowsze przepisy stają się faktem!

Prezydent podpisał nowelizację Ustawy prawo karne oraz niektórych innych ustaw, która zaostrza kary za przestępstwa (i wykroczenia) w ruchu drogowym. Według nowych regulacji dolna granica kary więzienia za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu wyniesie 2 lata (obecnie jest to 9 miesięcy). To minimalna kara bezwględnego więzienia BEZ MOŻLIWOŚCI jej zawieszenia.

08-05-2017

Materiały dla OSK od PKP

Prawie pół tysiąca ośrodków nauki jazdy w pięciu województwach otrzymało już dodatkowe materiały szkoleniowe, a kilkuset instruktorów jazdy brało czynny udział w seminariach organizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Eksperci do spraw bezpieczeństwa spotkali się także na warsztatach w Warszawie.

05-05-2017

2 Komentarze

Kontrowersyjny wyrok ws. egzaminu

Marszałek Województwa Śląskiego podważył pozytywny wynik egzaminu, bowiem w ramach weryfikacji przebiegu egzaminu dopuścił się w jego przebiegu ingerencji egzaminatora, na skutek której sprawdzian umiejętności zdającej powinien zostać przerwany i zakończyć się wynikiem negatywnym. Kobieta nie zgodziła się z takim obrotem spraw i choć w dwóch instancjach przegrała, to w końcu - w ostatniej - prawomocnie wygrała. Wyrok jest dosyć zaskakujący.

27-04-2017

Punkty karne w sieci - UWAGA NA OSZUSTWA

Komenda Główna Policji oraz Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo. Przypomnienie jest jednocześnie przestrogą, bowiem w Internecie już pojawiły się fałszywe witryny, których celem jest wyłudzanie danych i pieniędzy.

1  2  3  4  5  6  7