Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

17-04-2018

Wkrótce za kierownicę bez dokumentów

Już dziś (17.04) rząd ma zająć się projektem ustawy zakładającym możliwość kierowania pojazdami bez dwóch - wciąż obowiązkowych - dokumentów. Chodzi o polisę ubezpieczenia i dowód rejestracyjny pojazdu.

17-04-2018

Nowy Minister Cyfryzacji

Prezydent wręczył nominację na stanowisko Ministra Cyfryzacji. Został nim właśnie Marek Zagórski, dotychczasowy sekretarz stanu w resorcie. Zagórski formalnie kierował ministerstwem już od kilku miesięcy, po tym, gdy stanowisko straciła Anna Streżyńska.

16-04-2018

Kaskadowy pomiar prędkości - w całej Europie

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

16-04-2018

Korytarze życia wreszcie w przepisach

Resort infrastruktury ma wkrótce rozpocząć działania na rzecz usankcjonowania w przepisach zachowań ułatwiających dotarcie służb ratowniczych na miejsce wypadku na drogach szybkiego ruchu - autostradach i "ekspresówkach". Ministerstwo chce też wdrożyć program popularyzacji takich zachowań wśród polskich kierowców jak i przede wszystkim kandydatów na kierowców.

13-04-2018

Próbował przekupić egzaminatora

W Radomiu, tuż po niezdanym egzaminie praktycznym, 20.letni egzaminowany mężczyzna próbował wręczyć egzaminatorowi łapówkę. Oczekiwał, że ten za 200 zł zmieni swoją decyzję odnośnie wyniku negatywnego.

13-04-2018

1 Komentarze

Będą nowe znaki drogowe

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło projekty nowych znaków drogowych dla „stref czystego transportu” w miastach. Bez ograniczeń będą tam mogły jeździć tylko samochody na prąd, wodór i gaz ziemny. Pozostałe auta ma obowiązywać opłata.

10-04-2018

Zdawała 32 razy i już straciła uprawnienia

Policjanci ze żnińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Jak się okazało kobieta nie tylko nie zastosowała się do znaków drogowych ograniczających prędkości, ale również do zakazu prowadzenia pojazdów po wypiciu alkoholu. 31-latka już straciła prawo jazdy, które posiadała od 14 dni.

09-04-2018

1 Komentarze

Tysiące Niemców zdaje "prawko" w Polsce

Spora rzesza Niemców decyduje się na zdawanie egzaminów na prawo jazdy w Polsce. Tylko w szczecińskim WORD w 2016 roku egzamin zdawało 1200 naszych zachodnich sąsiadów, przed rokiem około 1000. A przygranicznych WORD mamy więcej, jak chociażby Gorzów, Zielona Góra czy Jelenia Góra.

1  2  3  4  5  6  7  8  9    11