img-20161110-090949.jpg
Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Aktualności

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

23-01-2017

Wkrótce "Dzień Instruktora Nauki Jazdy"?

W miniony weekend pod Piłą odbyło się regionalne spotkanie noworoczne, podsumowujące pracę Stowarzyszenia Instroktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile.

19-01-2017

Jak zginął instruktor?

Wracamy do wrześniowego wypadku, w którym zginął instruktor nauki jazdy i jednocześnie właściciel szkoły jazdy. W chwili wypadku - były właściciel, bo krótko przed zdarzeniem miał zamknąć ośrodek. Media spekulowały wówczas, że tragedia na prostym odcinku drogi mogła być samobójstwem. Prowadząca śledztwo prokuratura zakończyła w tej sprawie swoje postępowanie.

16-01-2017

3 Komentarze

Kursant na "podwójnym gazie"

W miniony weekend w jednej z poznańskich szkół jazdy na zajęcia praktyczne zgłosił się kursant pod wpływem alkoholu. Czujność instruktora i profesjonalne podejście do sprawy ośrodka, wyposażonego w alkomat, sprawiły, że mężczyzna nie został dopuszczony do zajęć.

 

13-01-2017

W piątek 13-go rabat dla każdego!

Tylko w piątek, 13 stycznia, oferujemy rabat na wszystkie nasze produkty własne w wysokości 13 procent. Promocją objęte są produkty wytwarzane przez SPH CREDO: artykuły wydawnicze (przewodniki, podręczniki), programy komputerowe (testy na prawo jazdy, programy do prowadzenia wykładów, filmy), naklejki, druki oraz wyposażenie sali wykładowej, jak choćby wszelkie plansze dydaktyczne.

12-01-2017

Łatwiej stracić prawo jazdy!

Zmiany przepisów, które weszły w życie z początkiem roku, dotyczące zatrzymywania blankietu prawa jazdy na okres trzech miesięcy w razie ujawnienia na gorącym uczynku przekroczenia prędkości o 50 km/h na obszarze zabudowanym przynoszą bardzo istotną zmianę, o której dotąd nie mówiono. A ów "gorący uczynek" ma tutaj najistotniejsze znaczenie.

09-01-2017

5 Komentarze

Egzamin i śnieg? Masz farta!

Powszechnym jest pogląd, że zdawanie egzaminu na prawo jazdy zimą i w trudnych warunkach drogowych jest trudne i problematyczne. A to mit. Okazuje się, że w takich warunkach (opady śniegu, zaśnieżone jezdnie) zdawalność znacznie wzrasta i "trudniej" jest egzamin "oblać". Dlaczego?

04-01-2017

Komunikat policji ws. zmiany przepisów

Odnosząc się do przekazów medialnych dotyczących zmian w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r., pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

02-01-2017

1 Komentarze

Koniec z omijaniem prawa

Z początkiem 2017 roku zlikwidowano lukę w przepisach, którą często próbowano - choć z różnym skutkiem - wykorzystywać do unikania utraty prawa jazdy na trzy miesiące w razie przekroczenia dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h.

1  2  3  4  5  6  7  8  9    10