Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Rejestracja online w salonie sprzedaży, zniknie...

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

Rejestracja online w salonie sprzedaży, zniknie karta pojazdu... (w Sejmie RP zmiany w PoRD)

12.06.2020

2.png
 
1. Wprowadzenia nowej usługi rejestracji online pojazdu zakupionego w salonie sprzedaży pojazdów samochodowych, która umożliwi rejestrację pojazdu nowego w imieniu kupującego przez ten salon
2. Zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu w procesie pierwszej rejestracji pojazdu
 
W związku z dalszym rozwojem państwowych systemów informatycznych zostanie wprowadzona możliwość zarejestrowania pojazdu online już w salonie sprzedaży! Dodatkowo zniknie obowiązek wydawania karty pojazdu, który jest rejestrowany po raz pierwszy.
 
Co to oznacza dla kierowców? Ułatwienie związane z ograniczeniem wizyt w wydziale komunikacji oraz niższy koszt pierwszej rejestracji pojazdu.
Kiedy będą obowiązywać te zmiany? Pierwsza 9 miesięcy od dnia ogłoszenia ustawy a druga po 24 miesiącach od dnia ogłoszenia ustawy.
 
19 czerwca br. pod obrady Sejmu RP trafi projekt zmian ustawy Prawo o ruchu drogowym. Co się zmieni? Prezentujemy w odcinkach najważniejsze zmiany, które będą dotyczyły obecnych i przyszłych kierowców.

Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.