Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Egzamin na prawo jazdy w Chojnicach?!

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

Egzamin na prawo jazdy w Chojnicach?!

15.09.2020

PORD Gdańsk OT Chojnice
PORD Gdańsk OT Chojnice
Egzamin w Chojnicach
Egzamin w Chojnicach


Na początku września została uruchomiona filia PORD w Chojnicach. Od 7 września odbywają się w niej egzaminy na kategorię B. O komentarz dotyczący nowego miejsca egzaminowania poprosiliśmy Daniela Modrzejewskiego z OSK Andrzej Modrzejewski.

 

Filia działa od początku września. Jak wygląda zdawalność?

 

PORD Gdańsk OT Chojnice działa dopiero od około tygodnia więc trudno mówić o jakiś statystykach, ale na razie nie jest źle. Więcej będzie można powiedzieć za kilka tygodni, po egzaminie większej ilości osób z Chojnic i najbliższej okolicy, na dzień dzisiejszy więcej osób egzaminowanych to mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu i Starogardu Gd. Lokalne OSK do dnia otwarcia PORD przygotowywały kursantów do egzaminów w Pile lub Bydgoszczy do końca nie wierzyły, że po 29 latach znów będą egzaminy w Chojnicach.

 

Czy są kursanci, którzy chcą zdawać w większym mieście? Mam na myśli miasta takie jak Piła, Gdańsk, Bydgoszcz?

 

Jest spora grupa osób zainteresowanych egzaminem w większym mieście. Głównie osoby, które boją się, że egzamin w mniejszym mieście będzie rzutował na ich umiejętności. Często rodzice chcą, aby ich pociechy zdawały w większym mieście, żeby lepiej poznały różne sytuacje drogowe. Osobiście uważam, że nasze miasteczko ok. 40 tys. mieszkańców jest całkiem ciekawe na egzamin i nie jest aż tak proste. Usytuowanie zadań egzaminacyjnych nie sprzyja zdającym i wymaga odwiedzenia kilku punktów rozbitych po całym mieście, co powoduje, że czas egzaminy praktycznego to ok.45-50 min. jazdy po mieście. Dla porównania w WORD Piła takie same zadania egzaminacyjne można zrealizować w ok 30-35 min. Czasem decyzja o egzaminie jest spontaniczna tzn. jestem z Chojnic mam tu blisko, to co ja będę gdzieś tam jeździł.

 

Czy wzmożony ruch na drogach Chojnic jest dostrzegany przez mieszkańców?

 

Tu niespodzianka... NIE mimo, że widzimy więcej pojazdów z "L" na dachu to z tego powodu nie ma korków, ale to wynika z sytuacji naszego miasta. Od ponad roku lub prawie dwóch jest duży ruch i częste korki, które były spowodowane remontem wielu głównych skrzyżowań. Mieszkańcy niejako przyzwyczaili się do tego, że niektóre części miasta w konkretnym czasie "korkują się" i jest to już tu naturalne. Wpłynęło to też pozytywnie na zachowanie kierowców, częściej obserwujemy sytuacje uprzejmości na drodze, bo przecież jedno auto więcej "w korku" już nic nie zmieni.

 

Wiele osób zastanawia się, dlaczego na placu manewrowym nie ma pachołków, tylko są same tyczki. Czy kursanci zwracają na to uwagę?

 

Trochę przeszkadza brak pachołków, zdarza się, że czujniki parkowania "nie widzą" przeszkody, dlatego same czujniki (bez kamery cofania) mogą nie stanowić "wsparcia" dla osoby zdającej. Przypadek?!

 

Dziękuję za rozmowę.


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.