Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Kontrola w OSK - odc. 2

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

Kontrola w OSK - odc. 2

24.11.2020

superhelfer.png

Czy urzędnik wykonujący czynności kontrolne ma prawo wymagać złożenia od kierownika OSK oświadczenia potwierdzającego zawarcie umowy na warunkach handlowych zgodnych z ustawą o ratownictwie medycznym?

 

stanowisko resortu:

Biorąc pod uwagę przepis art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 8 września2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2020 r. poz. 882), minimalna stawka godzinowa dla osób realizujących zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy wymagana jest tylko od dyrektorów szkół (np. kształcenia ogólnego w technikum), dla których podstawa programowa uwzględnia edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Z tego wynika, że urzędnik wykonujący czynności kontrolne nie może żądać od kierownika OSK oświadczenia potwierdzającego zawarcie umowy na warunkach handlowych zgodnych z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

 

komentarz:

Odpowiedź resortu, podpisana przez Dyrektora DTD Bogdana Oleksiaka jest satysfakcjonująca. W ramach prowadzonej kontroli, urzędnik nie ma prawa ingerować w sposób prowadzenia działalności w zakresie stawek zatrudnienia. Te kwestie pozostają do ustalenia pomiędzy stronami. Aktualnie koszt badania lekarskiego oraz egzaminu na prawo jazdy pozostają są ustalone urzędowo. W przypadku ustalenia minimalnej stawki szkoleniowej branża napotyka ministerialny opór, który zgodnie z resortowym przekazem, poparty jest przepisami UE o wolnym rynku.

 

O cyklu:

Firma SPH Credo jako odpowiedzialna firma, wspiera klientów również w ramach prowadzonej przez nich działalności. Zaniepokojeni zgłoszeniami nadsyłanymi przez klientów, w oparciu o naszą wiedzę dokładamy starań, aby rozwiewać wątpliwości interpretacyjne przepisów, zwiazanych z regulowana działalnością tj. prowadzeniem szkoły nauki jazdy. 

Na szczególną uwagę zasługuje zgodność  postępowania organów sprawujących kontrolę nad działalnością ośrodków szkolenia kierowców z obowiązującymi przepisami w zakresie kontroli.

 

Materiał ukazał się w ramach cyklu SPH Credo w obronie praw OSK.


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.