Masz pytanie? Potrzebujesz porady w sprawie prawka?
Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania Poradź się eksperta
Strona główna Aktualności

Nie ma lockdown'u branży szkoleniowej. Na...

Aktualne wiadomości dla osób na kursie nauki jazdy i szukających informacji o prawie jazdy. Szukasz nowości lub wiedzy w zakresie kursu nauki jazdy i prowadzenia pojazdu. Portalnaukijazdy.pl - najciekawsze miejsce w sieci o prawku.

Nie ma lockdown'u branży szkoleniowej. Na razie...

03.11.2020

rodzic.jpg

Sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna, rząd z dnia na dzień podejmuje decyzję o wprowadzeniu nowych zakazów, nakazów i ograniczeń.

 

Podobnie było wczoraj wieczorem, kiedy zostało opublikowane rozporządzenie zmieniające dotychczasowe. Pierwszy raz została wspomniana branża szkoleniowa... i została wyłączona z zakazu.

 

§ 28.
9. Do odwołania zakazuje się organizowania innych niż określone w ust.1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem:
1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych;
2) imprez i spotkań do 20 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

11. Zakazu, o którym mowa w ust.9, nie stosuje się w przypadku przeprowadzania:
...
6) szkoleń, kursów, egzaminów, testów i kwalifikowania związanych z uprawnieniami wynikającymi z przepisów o drogach publicznych, ruchu drogowym, transporcie drogowym, transporcie kolejowym, kierujących pojazdami, przewozie towarów niebezpiecznych oraz przepisów prawa lotniczego.

 

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami ą rozpocząć lub kontynuować naukę jazdy, podobnie kandydaci na kierowców zawodowych.


Oczywiście należy pamiętać o reżimie sanitarnym, czyli zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji i utrzymywaniu dystansu.


Pełna treść rozporządzenia w załączniku.

Załączniki

d20201931.pdf 0.126 MB
Rozporządzenie

Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.